3DCoat neprasideda
Galimos priežastys:
1) Vaizdo įrašų tvarkyklės neįdiegtos. Įsitikinkite, kad įdiegėte vaizdo tvarkykles.
2) „GoogleDrive“ / „SkyDrive“ / „OneDrive“ pridedamas prie viso aplanko Dokumentai.
3) Nepakanka teisių pasiekti Dokumentus. Pabandykite paleisti kaip administratorius.
4) Yra konfliktas su antivirusine programa. Pabandykite jį išjungti.
5) Neseniai pakeitėte kažką, susijusį su planšetinio kompiuterio tvarkyklėmis. Pabandykite grįžti.
6) Duomenys sugadinti aplanke Dokumentai dėl gedimo / mėlyno ekrano. Pabandykite ištrinti failus „Šis kompiuteris -> Documents/ 3DCoat/UserPrefs/Preferences/Options***xml“
7) Jei (6) nepadeda, pervardykite visą aplanką „Šis kompiuteris > Documents/ 3DCoat/“ kitu pavadinimu. Visi jūsų seni failai bus ten, todėl tai bus jūsų atsarginė kopija. „3DCoat“ sukurs naują aplanką „3DCoat“.
8) Galbūt turite problemų dėl HDD vientisumo. Verta paleisti disko nuskaitymą dėl klaidų. Galbūt sunkiai paleidote iš naujo ir failų sistemoje yra klaidų.
PASTABA: Paleisties pranešimo „Fatal Error / Out of memory“ kartojimą gali sukelti sugadinti duomenys. Atlikite aukščiau esantį veiksmą (7). Tada rankiniu būdu nukopijuokite išteklius iš senojo vartotojo aplanko į naują. Atkreipkite dėmesį, kuris failas sukelia problemą. Tai gali būti tam tikra tekstūra su pažeista antrašte.
Ką daryti, jei 3DCoat sugenda?
Jei 3DCoat užstringa, daugeliu atvejų pasirodys užklausa išsiųsti automatinį pranešimą apie riktą. Jame yra informacijos, kuri padeda suprasti, kas atsitiko prieš avariją. Jame nėra nei faktūrų, nei pačios scenos. Visas ataskaitos tekstas pateikiamas naršyklės lange, jei reikia, galite jį peržiūrėti. Labai svarbu išsiųsti automatinį pranešimą apie klaidą, jei ji pasirodo. Tai labai padeda pagerinti stabilumą. Jei tai padarysite, panaši gedimas bus ištaisytas vienoje iš kitų versijų. Papasakoti apie avarijos aplinkybes yra gera mintis, tačiau tai nėra privaloma.
Ką daryti, jei negaliu atidaryti savo scenos?
Taip gali nutikti, jei išsaugojimo metu kompiuteris bus paleistas iš naujo. 3DCoat išsaugo scenas akimirksniu, tačiau išsaugojimo procesas užtrunka net tada, kai atrodo, kad jis baigtas, ir gali užtrukti iki 10–30 sekundžių, net jei ir toliau dirbsite su 3DCoat. Taigi greitas paleidimas iš naujo gali sunaikinti sceną. Kita priežastis yra ta, kad standžiajame diske gali būti klaidų. Patikrinkite savo diską ir venkite kieto perkrovimo. Rekomenduojame automatiškai išsaugoti (žiūros nuostatas) kas 5–10 min., kad neprarastumėte duomenų.
– Noriu atnaujinti savo vaizdo plokštę, kad paspartinčiau 3DCoat. Ką turėčiau pasirinkti? Geriau yra nVidia arba AMD kortelės. Nėra jokios priežasties naudoti kelias GPU korteles bent jau 3DCoat.
Vaizdo įrašų RAM taip pat svarbi, nes ji nustato maksimalų tekstūros dydį, kurį galima redaguoti 3DCoat. Kiekvienam pikseliui reikia 8 baitų, todėl galite lengvai apskaičiuoti maksimalų tekstūros dydį, kuris telpa į atmintį. Rekomenduojame pirkti korteles su 4 GB ar daugiau RAM.
„Windows“ leidimas skirtas 64 bitų „Windows“. 32 bitų „Windows“ nebepalaikoma.
– Kartais tapyba tampa lėta. Kaip to išvengti?
Painting ant mažiau didelių veidų bus daug lėtesnis nei perskirtų veidų. Stenkitės vengti per didelių veidų UV erdvėje. Jei įmanoma, padalinkite per didelius veidus.
– Ar man reikia pašalinti 3DCoat kiekvieną kartą, kai diegiu naują naujinimą?
Ne, galite įdiegti naujinimus ir perrašyti diegimą, kol nepasikeis pagrindinis versijos numeris.
– Negaliu užsiregistruoti – kiekvieną kartą įvedus serijos numerį ir paspaudus Registruoti, 3DCoat paleidžiamas iš naujo ir vėl prašo serijos numerio. Kaip išeiti iš ciklo?
Išbandykite šiuos veiksmus:
- patikrinkite, ar teisingai nukopijavote serijos numerį, galbūt pasirinkote papildomų simbolių arba kai kuriuos praleidote.
- jei naudojate Win10, įsitikinkite, kad 3DCoat naudojate kaip administratorius.
- Jei problema išlieka ir išbandžius šiuos patarimus, pabandykite rankiniu būdu ištrinti failą License.dat iš 3DCoat diegimo aplanko.
—- – Man trukdo per daug „užuomų“. Ar yra būdas juos paslėpti?
Jei nesate naujokas 3DCoat, patariama palikti įjungtus patarimus. „Užuomų“ sistema labai padeda išmokti, kaip veikia funkcijos. Susipažinę su programa, galite bet kada paslėpti užuominas – tiesiog eikite į meniu Redaguoti → Parinktys → Rodyti patarimus ir panaikinkite žymės langelio žymėjimą. Galite įjungti arba išjungti dideles užuominas atskirai, naudodami „Rodyti dideles užuominas apatiniame skydelyje“.
– Aš naudoju 64 bitų Windows ir 3DCoat nepaiso mano Wacom rašiklio slėgio. Ką turėčiau daryti?
3DCoat gerai veikia su 64 bitų tvarkyklės 6.08-4 iš šio puslapio: http://www.wacom.com/downloads/drivers.php
– Ar galiu perkelti / pasukti / keisti objektus, bet ne fotoaparatą?
Taip tu gali. Įrankių skydelio „Skulptūros režimas“ pasirinkite komandą „Select/Move“, čia galite pasirinkti objektą, kurį norite perkelti / pasukti / mastelį.
– Kaip sureguliuoti sukimosi tašką?
„3DCoat“ sukimosi centras yra dinamiškas, o dabartinis pasirinkimo taškas (kur žymeklis nukreiptas ant modelio) yra pagal numatytuosius nustatymus. Sukimą galite nustatyti rankiniu būdu naudodami klavišą F. Be to, pažiūrėkite į fotoaparato meniu, kad pasirinktumėte geriausią sukimosi režimą.
– Kuo skiriasi įprasti žemėlapių standartai tarp 3ds Max ir Maya?
Žalias kanalas yra atvirkštinis. Įprastus žemėlapių standartus galite pasirinkti meniu Rodinys→Parinktys.
– 2021+ versija: kada DX ir kada GL?
Nuo 3DCoat 2021 palaikomas tik GL grafikos režimas.
– 2022 versijoje yra tik vienas grafinis režimas: GL (OpenGL).
Dabar naudokite OpenGL pagreitį. Geometrijos meniu galite pastebėti, kad „Cuda“ palaikymas nebėra pasiekiamas, jis buvo nutrauktas pirmiausia dėl to, kad reikėjo naudoti „Nvidia“ kortelę.
Kita vertus, išskirtinai „openGL“ yra grafinės plokštės agnostikas: galite naudoti tiek AMD, tiek Nvidia korteles, kad galėtumėte pasinaudoti šiuo nauju GPU pagreitinimu.
– Kuo skiriasi „Gylis“ ir „Skulptūros režimas“?
3DCoat yra dviejų tipų skulptūros. Viena yra skulptūra, pagrįsta vaizdu, o kita – tinklelio skulptūra. „Gylis“ yra vaizdų formavimas, šiuo režimu nubrėžiate gylį ir iš tikrųjų sukuriate vektorinį poslinkį, normal map ir poslinkis generuojami „skraidydami“, jei norite gauti normal map, tiesiog išsaugokite tai, nereikia ilgai laukti kepimo, nes normal map generuojamas realiu laiku.
Kai įjungiate „Skulptūros režimą“, įjungiate tinklelio formavimą. Šiuo režimu, kai kuriate skulptūras, jūs tikrai keičiate tinklo viršūnių pozicijas. Šiuo režimu, jei norite gauti teisingą normal map, galite naudoti tekstūros → tekstūros Baking įrankį.
– Kam naudojamas „Cavity“ paveikslas?
Ertmės dažymas (priklauso nuo ertmės) leidžia dažyti paviršiaus įtrūkimus nepažeidžiant likusio ploto ir atvirkščiai.
– Piešimas su Shift klavišu.
Skirtingos SHIFT klavišo ir LMB (kairiojo pelės mygtuko) tvarka sukels skirtingus efektus. Jei iš pradžių paspausite (ir palaikysite) SHIFT ir tada piešite naudodami LMB, paviršius bus išlygintas. Bet jei pirmiausia paspausite (ir palaikysite) LMB, tada paspausite SHIFT ir nupiešite, gausite labai tiesią liniją, kaip ir „Photoshop“.
– Sukurkite vientisas tekstūras naudodami 3DCoat.
Dabar lengva naudoti 3DCoat, kad sukurtumėte vientisas tekstūras ir dažų nelygumus. Tiesiog eikite į meniu Failas → Import → Vaizdo plokštuma, galbūt norėsite naudoti ir įrankį Tekstūros → Poslinkis. Daugiau apie tai galite perskaityti puslapyje.
Kiti patobulinimai ir funkcijos
Laisvos formos primityvai ir pozos įrankiai dabar palaiko kelių pasirinkimą ir naują įtaisą (jei pasirinkti keli elementai).
Visi retopo įrankiai palaikys simetrijos atnaujinimą realiuoju laiku. Jei ką nors pakeisite vienoje esamos simetrijos pusėje – tai bus padaryta kitoje pusėje. Išjunkite „Retopo -Show mirrored“, kad aiškiai pamatytumėte, kaip tai vyksta. Tai labai svarbu, jei norite atnaujinti esamą tinklelį nepažeidžiant UV rinkinio.
PLY export/ import su viršūnių spalva. Tinka spalvotiems skaitytuvams ir eksportavimui į xNormal. Tai greičiausias būdas sukurti su xNormal suderinamą tinklelį.
OBJ failai su viršūnių spalva taip pat suderinami su xNormal.
Logotipo įrankis dabar veikia kaip „Import vaizdą kaip tinklelį“ iš meniu „Failas“. Ši nauja funkcija leidžia naudoti tiek spalvotus, tiek pilkos spalvos vaizdus, pirma, kaip trafaretą arba kaukę, kad būtų sukurtas vartotojo nustatyto storio ekstruzinis daugiakampis tinklelis ir, antra, atvaizduoti atitinkamą spalvotą vaizdą ir nelygumo vaizdą viršuje ir apačioje. ekstruzinio tinklelio objekto paviršiai.
Dabar, kai import modelį su tekstūra viršūnių dažymui / spalva iš importuotos tekstūros bus suprojektuota ant importuoto tinklelio viršūnių.
Įrankis Pose veikia visuose tomuose su įsišaknijusiais antriniais tomais. Anksčiau buvo galima pasirinkti tik vieną šaknį. Galimybė pasirinkti kelis valdymo taškus FreeForm režimu. Dabar vartotojas gali perkelti tik gizmo laisvos formos kelių pasirinkimų režimu. Baking poslinkis labai pagerėjo.
Vokselio matavimo įrankiui buvo suteikta keletas naujų funkcijų, dabar jis matuos kreivių ilgį, laso ir atkarpos perimetrą.
Spalvų tikslumas išlaikomas perjungiant įprasto vokselio ir paviršiaus režimus.
Ertmių dažymas vokseliais buvo labai patobulintas
– Visos loginės operacijos (net tarp tomų) išsaugos viršūnių spalvą. Resample dabar išsaugos spalvą beveik visais atvejais. Tai pasiekiama iš naujo suprojektuojant spalvą.
FBX Import/ Export palaikomas su viršūnių spalva. Viršūnių svorio žemėlapio paveikslą galima eksportuoti kaip .lwo sceną. Tam gali būti naudojamas bet koks sluoksnis. Galite pasirinkti 0..1 arba 1..1 mapping.
„Photoshop“ ryšys palaiko tiesioginį vokselių Painting .
Dabar tiek .obj , tiek .lwo importuoti ir eksportuoti modeliai palaiko viršūnių spalvas.
Nuosekliojo dydžio simetrijos plokštuma.
Eksportuoti .obj modeliai dabar yra suderinami su Zbrush.
Tiesioginis dažymas ant paviršiaus modelių: palaikoma tiek išsklaidyta spalva, tiek blizgumo intensyvumas. Tiesiog pereikite prie dažų kambario ir pradėkite naudoti spalvoto dažymo įrankius. Pagal numatytuosius nustatymus ši funkcija yra „įjungta“.
Jei reikia naudoti įprastus dažymo būdus (Per-Pixel, Micro-Vertex ir kt.), panaikinkite žymėjimą „Peržiūrėti/rodyti vokselius dažymo kambaryje“.