Питання/Відповіді

3DCoat не запускається

Можливі причини:
1) Відеодрайвери не встановлені. Переконайтеся, що ви встановили відеодрайвери.
2) GoogleDrive/SkyDrive/OneDrive, приєднаний до всієї папки Документи.
3) Недостатньо прав для доступу до Документів. Спробуйте запустити від імені адміністратора.
4) Виник конфлікт з антивірусом. Спробуйте вимкнути його.
5) Ви нещодавно змінили щось, пов’язане з драйверами планшета. Спробуйте повернутися.
6) Дані в папці «Документи» пошкоджено через збій/синій екран. Спробуйте видалити файли “Цей ПК -> Документи/ 3DCoat/UserPrefs/Preferences/Options***xml”
7) Якщо (6) не допомагає, перейменуйте всю папку «This PC &gt Documents/ 3DCoat/» на будь-яку іншу назву. Усі ваші старі файли будуть там, тож це буде ваша резервна копія. «3DCoat» створить нову папку «3DCoat».
8) Можливо, у вас проблеми з цілісністю HDD. Варто запустити перевірку диска на наявність помилок. Можливо, ви жорстко перезавантажилися, і файлова система має помилки.

ПРИМІТКА. Повторне повідомлення під час запуску «Фатальна помилка / брак пам’яті» може бути спричинено пошкодженими даними. Виконайте крок (7) вище. Потім вручну скопіюйте свої ресурси зі старої папки користувача в нову. Зверніть увагу, який файл викликає проблему. Це може бути якась текстура з пошкодженим заголовком.


Що робити, якщо 3DCoat виходить з ладу?

У разі збою 3DCoat у більшості випадків з’являється запит на надсилання автоматичного звіту про помилку. Він містить інформацію, яка допомагає нам зрозуміти, що відбувалося до аварії. Він не містить текстур або самої сцени. Повний текст звіту відображається у вікні браузера, ви можете переглянути його при необхідності. Дуже важливо надіслати автоматичний звіт про помилку, якщо вона з’явиться. Це значно покращує стабільність. Якщо ви це зробите, подібний збій буде виправлено в одній із наступних збірок. Розповісти про обставини аварії бажано, але не обов’язково.


Що робити, якщо я не можу відкрити свою сцену?

Це може статися, якщо ПК перезавантажується під час збереження. 3DCoat зберігає сцени миттєво, але процес збереження займає деякий час навіть після того, як здається, що він завершений, і може тривати до 10-30 секунд, навіть якщо ви можете продовжувати працювати з 3DCoat. Тож негайне перезавантаження може зруйнувати сцену. Інша причина полягає в тому, що на жорсткому диску можуть бути якісь помилки. Перевірте свій диск і уникайте жорстких перезавантажень. Ми рекомендуємо автозбереження (параметри вигляду) кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути втрати даних.


– Я хочу оновити свою відеокарту, щоб прискорити роботу 3DCoat. Що мені вибрати? Карти nVidia або AMD краще. Немає жодних причин використовувати кілька графічних карт принаймні для 3DCoat.

Відеопам’ять також важлива, оскільки вона визначає максимальний розмір текстури, яку можна редагувати в 3DCoat. Для кожного пікселя потрібно 8 байт, тому ви можете легко обчислити максимальний розмір текстури, який може поміститися в пам’ять. Рекомендуємо купувати карти з 4 ГБ оперативної пам’яті або більше.


Випуск Windows призначено для 64-розрядної версії Windows. 32-розрядна версія Windows більше не підтримується.


– Іноді малювання стає повільним. Як цього уникнути?
Painting меншої кількості великих граней відбуватиметься набагато повільніше, ніж розмальовування розділених граней. Намагайтеся уникати занадто великих облич в ультрафіолеті. Розділіть занадто великі обличчя, коли це можливо.


– Чи потрібно мені видаляти 3DCoat кожного разу, коли я встановлюю нове оновлення?
Ні, ви можете інсталювати оновлення та перезаписувати інсталяцію, доки не зміниться номер основної версії.


– Я не можу зареєструватися – кожного разу, коли я вводжу серійний номер і натискаю «Реєстрація», 3DCoat перезапускається і запитує серійний номер знову. Як мені вийти з циклу?
Спробуйте наступні дії:

  • перевірте, чи правильно ви скопіювали серійний номер, можливо, ви вибрали зайві символи або пропустили деякі.
  • якщо ви використовуєте Win10, переконайтеся, що ви запускаєте 3DCoat як адміністратор.
  • якщо проблема не зникає після виконання цих порад, спробуйте вручну видалити файл License.dat із папки встановлення 3DCoat .

—- – Надто багато «підказок» стають на моєму шляху. Чи є спосіб їх приховати?
Якщо ви новачок у 3DCoat, радимо залишити підказки ввімкненими. Система «підказок» дуже допомагає дізнатися, як працюють функції. Ознайомившись із програмою, ви можете будь-коли приховати «підказки» – просто перейдіть до меню «Правка»→ «Параметри»→ «Показувати підказки» та зніміть прапорець. Ви можете окремо ввімкнути або вимкнути великі нижні підказки за допомогою «Показати великі підказки на нижній панелі».


– Я використовую 64-розрядну Windows, і 3DCoat не реагує на тиск мого пера Wacom. Що я повинен зробити?
3DCoat добре працює з 64-розрядними драйверами 6.08-4 з цієї сторінки: http://www.wacom.com/downloads/drivers.php


– Чи можу я переміщувати/обертати/масштабувати об’єкти, але не камеру?
Так, ти можеш. У «Режимі ліплення» на панелі інструментів виберіть команду «Вибрати/Перемістити», тут ви можете вибрати об’єкт, який хочете перемістити/обернути/масштабувати.


– Як налаштувати точку повороту?
У 3DCoat центр опори є динамічним, поточна точка вибору (куди вказав курсор на моделі) є опорою за замовчуванням. Ви можете встановити поворот вручну за допомогою клавіші F. Також перегляньте меню Камера, щоб вибрати найкращий режим повороту.


– Яка різниця стандартів звичайних карт між 3ds Max і Maya?
Зелений канал перевернутий. Ви можете вибрати нормальні стандарти карт у меню Перегляд→Параметри.


– Версія 2021+: коли DX і коли GL?
Починаючи з 3DCoat 2021 підтримується лише графічний режим GL.


– Версія 2022 має лише один графічний режим: GL (OpenGL).
Тепер використовуйте прискорення OpenGL, ви можете помітити в Geometry Menu Підтримка Cuda більше не є доступною опцією, її було припинено насамперед через те, що вимагало використання карти Nvidia.
З іншого боку, виключно openGL не залежить від графічних карт: ви можете використовувати карти AMD або Nvidia, щоб скористатися цим новим прискоренням GPU.


– Яка різниця між «Глибиною» та «Режимом ліплення»?
У 3DCoat є два типи скульптурування. Один — це ліплення на основі зображень, а інший — ліплення на основі сітки. «Глибина» — це скульптура на основі зображень, у цьому режимі ви малюєте глибину, і фактично створюєте векторне зміщення, normal map і зміщення генеруються «на льоту», якщо ви хочете отримати normal map, просто збережіть це, не потрібно довго чекати на запікання, тому що normal map генерують у реальному часі.
Коли ви входите в режим «Sculpt mode», ви переходите до скульптури на основі сітки. У цьому режимі, коли ви ліпите, ви дійсно змінюєте положення вершин сітки. У цьому режимі, якщо ви хочете отримати правильну normal map, ви можете скористатися Textures→Texture Baking Tool.


– Яке використання картини «Порожнина»?
Фарбування порожнини (залежно від порожнини) дозволяє фарбувати щілини поверхні, не зачіпаючи решту площі, і навпаки.


– Малювання за допомогою клавіші shift.
Різний порядок натискання клавіші SHIFT і ЛКМ (лівої кнопки миші) призведе до різних ефектів. Якщо спочатку натиснути (і утримувати) SHIFT, а потім намалювати ЛКМ, ви отримаєте згладжену поверхню. Але якщо спочатку натиснути (і утримувати) LMB, а потім натиснути SHIFT і намалювати, ви отримаєте дуже пряму лінію, як у Photoshop.
– Створюйте безшовні текстури за допомогою 3DCoat.
Тепер легко використовувати 3DCoat для створення безшовних текстур і малювання нерівностей. Просто перейдіть до меню «Файл» → «Import» → «Площина зображення», ви також можете скористатися інструментом «Текстури» → «Зсув». Детальніше про це можна прочитати на сторінці.

Інші вдосконалення та функції

Примітиви вільної форми та інструменти поз тепер підтримують багатофункціональний вибір і нову гізмо (якщо вибрано кілька елементів).

Усі інструменти retopo підтримуватимуть оновлення симетрії в реальному часі. Якщо щось змінити з одного боку існуючої симетрії – це буде зроблено з іншого боку. Вимкніть «Retopo -Show mirrored», щоб чітко побачити, як це відбувається. Це дуже важливо, якщо ви хочете оновити існуючу сітку, не порушуючи UV набір.

export/ import PLY із кольором вершини. Добре підходить для кольорових сканерів і для експорту в xNormal. Це найшвидший спосіб створити сітку, сумісну з xNormal.

Файли OBJ із кольором вершин також сумісні з xNormal.

Інструмент логотипу тепер працює як «Import зображення як сітку» з меню «Файл». Ця нова функція дозволяє використовувати як кольорові зображення, так і зображення у градаціях сірого, по-перше, як трафарет або маску для проеціювання шляхом створення екструдованої полігональної сітки визначеної користувачем товщини, а по-друге, для відображення відповідного кольорового зображення та зображення рельєфа зверху та знизу. грані екструдованого сітчастого об’єкта.

Тепер, коли ви import модель із текстурою для зафарбовування вершин, колір із імпортованої текстури проектуватиметься на вершини імпортованої сітки.

Інструмент Pose працює з усіма томами з кореневими дочірніми томами. Раніше можна було вибрати лише один корінь. Можливість вибору кількох контрольних точок у режимі FreeForm. Тепер користувач може переміщати лише гізмо у вільному режимі множинного вибору. Зміщення Baking було значно покращено.

Інструмент вимірювання вокселів отримав кілька нових функцій, тепер він вимірюватиме довжину кривих, ласо та периметр ділянки.

Точність кольору зберігається при переході між звичайним воксельним режимом і режимом Surface.

Картина порожнини у вокселях була значно покращена
— Усі логічні операції (навіть між томами) збережуть колір вершини. Повторна вибірка тепер збереже колір майже в усіх випадках. Це досягається шляхом повторного проектування кольору.

Import/ Export FBX підтримується кольором вершини. Малювання карти ваги вершин можна експортувати як сцену .lwo . Для цього можна використовувати будь-який шар. Ви можете вибрати mapping 0..1 або 1..1.

Підключення Photoshop підтримує пряме Painting вокселів.

Тепер як імпортовані, так і експортовані моделі .obj і .lwo підтримують кольори вершин.

Площина симетрії постійного розміру.

Експортовані моделі .obj тепер сумісні з Zbrush.

Пряме зафарбовування поверхневих моделей: підтримується як розсіяний колір, так і інтенсивність глянцю. Просто перейдіть до Paint Room і почніть використовувати інструменти кольорового малювання. За замовчуванням цю функцію ввімкнено.
Якщо вам потрібно використовувати звичайні методи малювання (Per-Pixel, мікровершинне тощо), зніміть прапорець «Переглянути/показати вокселі в кімнаті малювання».