Jautājumi/Atbildes

3DCoat nesākas

Iespējamie iemesli:
1) Nav instalēti video draiveri. Pārliecinieties, vai esat instalējis video draiverus.
2) GoogleDrive/SkyDrive/OneDrive pievienots visai mapei Dokumenti.
3) Nepietiek tiesību piekļūt dokumentiem. Mēģiniet palaist kā administrators.
4) Ir konflikts ar antivīrusu. Mēģiniet to atspējot.
5) Jūs nesen mainījāt kaut ko saistībā ar planšetdatora draiveriem. Mēģiniet atgriezties.
6) Dati ir bojāti mapē Dokumenti avārijas/zilā ekrāna dēļ. Mēģiniet izdzēst failus “Šis dators -> Documents/ 3DCoat/UserPrefs/Preferences/Options***xml”
7) Ja (6) nepalīdz, pārdēvējiet visu mapi “This PC &gt Documents/ 3DCoat/” uz jebkuru citu nosaukumu. Tur būs visi jūsu vecie faili, tāpēc tie būs jūsu dublējums. “3DCoat” izveidos jaunu mapi “3DCoat”.
8) Iespējams, jums ir problēmas ar cietā diska integritāti. Ir vērts palaist diska skenēšanu, lai atrastu kļūdas. Iespējams, ka esat smagi pārstartējis un failu sistēmā ir kļūdas.

PIEZĪME. Startēšanas ziņojuma “Fatal Error / Out of memory” atkārtošanos var izraisīt bojāti dati. Veiciet iepriekš minēto darbību (7). Pēc tam manuāli kopējiet savus līdzekļus no vecās lietotāja mapes jaunajā. Ņemiet vērā, kurš fails rada problēmu. Tā varētu būt tekstūra ar bojātu galveni.


Ko darīt, ja 3DCoat avarē?

Ja 3DCoat avarē, vairumā gadījumu parādīsies pieprasījums nosūtīt automātisko kļūdu ziņojumu. Tajā ir informācija, kas palīdz mums saprast, kas notika pirms avārijas. Tas nesatur faktūras vai pašu ainu. Pārlūkprogrammas logā ir norādīts viss pārskata teksts, nepieciešamības gadījumā varat to pārskatīt. Ir ļoti svarīgi nosūtīt automātisku kļūdu ziņojumu, ja tas parādās. Tas ļoti palīdz uzlabot stabilitāti. Ja to izdarīsit, līdzīga avārija tiks novērsta vienā no nākamajām versijām. Ir labi pastāstīt par avārijas apstākļiem, taču tas nav obligāti.


Ko darīt, ja es nevaru atvērt savu ainu?

Tas var notikt, ja saglabāšanas laikā dators tiek atsāknēts. 3DCoat saglabā ainas uzreiz, taču saglabāšanas process aizņem zināmu laiku pat pēc tam, kad šķiet, ka tas ir pabeigts, un var ilgt līdz 10–30 sekundēm, lai gan jūs varat turpināt darbu ar 3DCoat. Tātad tūlītēja atsāknēšana var iznīcināt ainu. Vēl viens iemesls ir tas, ka cietajā diskā var būt dažas kļūdas. Lūdzu, pārbaudiet savu disku un izvairieties no cietas atsāknēšanas. Lai izvairītos no datu zuduma, ieteicams veikt automātisku saglabāšanu (izskatīšanas preferences) ik pēc 5–10 minūtēm.


– Es vēlos jaunināt savu videokarti, lai paātrinātu 3DCoat. Ko man izvēlēties? Labākas ir nVidia vai AMD kartes. Nav iemesla vismaz 3DCoat izmantot vairākas GPU kartes.

Video RAM ir arī svarīga, jo tā nosaka maksimālo tekstūras izmēru, ko var rediģēt programmā 3DCoat. Katram pikselim ir nepieciešami 8 baiti, lai jūs varētu viegli aprēķināt maksimālo tekstūras lielumu, kas var ietilpt atmiņā. Mēs iesakām iegādāties kartes ar 4 GB vai vairāk RAM.


Windows laidiens ir paredzēts 64 bitu Windows. 32 bitu logi vairs netiek atbalstīti.


– Dažkārt gleznošana kļūst lēna. Kā no tā izvairīties?
Mazāk lielu seju Painting būs daudz lēnāka nekā sadalītu seju krāsošana. Centieties izvairīties no pārāk lielām sejām UV telpā. Kad vien iespējams, sadaliet pārāk lielas sejas.


– Vai man ir jāatinstalē 3DCoat katru reizi, kad es instalēju jaunu jauninājumu?
Nē, jūs varat instalēt atjauninājumus un pārrakstīt instalāciju, līdz mainās galvenās versijas numurs.


– Es nevaru reģistrēties – katru reizi, kad ievadu sērijas numuru un nospiežu Reģistrēties, 3DCoat restartējas un vēlreiz prasa sērijas numuru. Kā iziet no cilpas?
Izmēģiniet tālāk norādītās darbības.

  • pārbaudiet, vai pareizi nokopējāt sērijas numuru, iespējams, esat atlasījis papildu rakstzīmes vai dažas palaidis garām.
  • ja izmantojat Win10, pārliecinieties, ka izmantojat 3DCoat kā administratoru.
  • Ja pēc šo padomu izmēģināšanas problēma joprojām pastāv, mēģiniet manuāli dzēst failu License.dat no 3DCoat instalācijas mapes.

—- – Pārāk daudz “mājienu”, kas man traucē. Vai ir kāds veids, kā tos paslēpt?
Ja esat iesācējs 3DCoat, ieteicams atstāt ieteikumus iespējotus. “Padomu” sistēma ir ļoti noderīga, lai uzzinātu, kā funkcijas darbojas. Kad esat iepazinies ar programmu, varat jebkurā laikā paslēpt padomus — vienkārši atveriet izvēlni Rediģēt → Preferences → Rādīt ieteikumus un noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas. Varat atsevišķi ieslēgt vai izslēgt lielos apakšējos ieteikumus, izmantojot sadaļu “Rādīt lielos ieteikumus apakšējā panelī”.


– Es izmantoju Windows 64 bitu sistēmu, un 3DCoat neievēro manu Wacom pildspalvas spiedienu. Ko man darīt?
3DCoat labi darbojas ar 64 bitu draiveriem 6.08-4 no šīs lapas: http://www.wacom.com/downloads/drivers.php


– Vai es varu pārvietot/pagriezt/mērogot objektus, bet ne kameru?
Jā tu vari. Rīku paneļa “Sculpt mode” atlasiet komandu “Select/Move”, šeit varat atlasīt objektu, kuru vēlaties pārvietot/pagriezt/mērogot.


– Kā pielāgot pagrieziena punktu?
Programmā 3DCoat pagrieziena centrs ir dinamisks, pašreizējais izvēles punkts (kur kursors norādīja uz modeli) pēc noklusējuma ir pagrieziena punkts. Rakursu var iestatīt manuāli, izmantojot taustiņu F. Apskatiet arī izvēlni Kamera, lai izvēlētos labāko pagrieziena režīmu.


– Kāda ir parasto karšu standartu atšķirība starp 3ds Max un Maya?
Zaļais kanāls ir apgriezts. Jūs varat izvēlēties parastos karšu standartus izvēlnē Skats→Opcijas.


– Versija 2021+: kad DX un Kad GL?
Sākot no 3DCoat 2021, tiek atbalstīts tikai GL grafikas režīms.


– Versijai 2022 ir tikai viens grafiskais režīms: GL (OpenGL).
Tagad izmantojiet OpenGL paātrinājumu. Ģeometrijas izvēlnē varat pamanīt, ka Cuda atbalsts vairs nav pieejams, tas tika pārtraukts galvenokārt tāpēc, ka ir nepieciešama Nvidia karte.
No otras puses, tikai openGL ir grafisko karšu agnostiķis: varat izmantot gan AMD, gan Nvidia kartes, lai izmantotu šo jauno GPU paātrinājumu.


– Kāda ir atšķirība starp “Depth” un “Sculpt” režīmu?
3DCoat ir divu veidu skulptūras. Viens no tiem ir uz attēlu balstīta skulptūra, bet otrs ir uz sietu balstīta skulptūra. “Dziļums” ir uz attēlu balstīta skulptūra, šajā režīmā jūs zīmējat dziļumu un faktiski veidojat vektora nobīdi, normal map un pārvietojums tiek ģenerēts “lidojumā”, ja vēlaties iegūt normal map, vienkārši saglabājiet tā, nav ilgi jāgaida uz cepšanu, jo normal map tiek ģenerēta reāllaikā.
Ieejot “Sculpt mode”, tiek atvērta sietveida veidošana. Šajā režīmā, veidojot skulptūru, jūs patiešām maināt tīkla virsotņu pozīcijas. Šajā režīmā, ja vēlaties iegūt pareizu normal map, varat izmantot Textures→Texture Baking Tool.


– Kāda ir dobuma gleznas izmantošana?
Dobuma krāsošana (atkarībā no dobuma) ļauj krāsot virsmas spraugās, neietekmējot pārējo laukumu, un otrādi.


– Zīmēšana ar Shift taustiņu.
Dažādi taustiņa SHIFT un LMB (peles kreisā poga) secība radīs dažādus efektus. Ja vispirms nospiežat (un turiet) SHIFT un pēc tam zīmējat ar LMB, virsma tiks izlīdzināta. Bet, ja vispirms nospiežat (un turiet) LMB, pēc tam nospiežat SHIFT un zīmējat, jūs iegūsit ļoti taisnu līniju, tāpat kā Photoshop.
– Izveidojiet viengabalainas tekstūras, izmantojot 3DCoat.
Tagad ir viegli izmantot 3DCoat, lai izveidotu viengabalainas tekstūras un krāsas nelīdzenumus. Vienkārši dodieties uz izvēlni Fails → Import → Attēla plakne, iespējams, vēlēsities izmantot arī rīku Tekstūras → Nobīde. Vairāk par to var lasīt lapā.

Citi uzlabojumi un funkcijas

Brīvas formas primitīvi un pozu rīki tagad atbalsta vairāku atlasi un jaunu Gizmo (ja ir atlasīti vairāki elementi).

Visi retopo rīki atbalstīs reāllaika simetrijas atjaunināšanu. Ja kaut ko mainīsiet vienā esošās simetrijas pusē – tas tiks izdarīts otrā pusē. Izslēdziet “Retopo -Show mirrored”, lai skaidri redzētu, kā tas notiek. Tas ir ļoti svarīgi, ja vēlaties atjaunināt esošo sietu, nesalaužot UV komplektu.

PLY export/ import ar virsotnes krāsu. Piemērots krāsu skeneriem un eksportēšanai uz xNormal. Tas ir ātrākais veids, kā izveidot ar xNormal saderīgu sietu.

OBJ faili ar virsotņu krāsu ir saderīgi arī ar xNormal.

Logotipa rīks tagad darbojas kā “Import attēlu kā sietu” no izvēlnes “Fails”. Šī jaunā funkcija ļauj izmantot gan krāsu, gan pelēktoņu attēlus, pirmkārt, kā trafaretu vai masku, lai projicētu, veidojot ekstrudētu daudzstūru sietu ar lietotāja noteiktu biezumu, un, otrkārt, kartēt atbilstošu krāsu attēlu un izciļņa attēlu augšpusē un apakšā. ekstrudētā sieta objekta virsmas.

Tagad, import modeli ar tekstūru virsotņu krāsošanai/krāsa no importētās tekstūras tiks projicēta uz importētā tīkla virsotnēm.

Pozēšanas rīks darbojas visos sējumos ar sakņotiem pakārtotajiem sējumiem. Iepriekš varēja izvēlēties tikai vienu sakni. Iespēja izvēlēties vairākus kontroles punktus FreeForm režīmā. Tagad lietotājs var pārvietot tikai Gizmo brīvā formā vairāku atlases režīmā. Baking pārvietošana ir ievērojami uzlabota.

Vokseļu mērīšanas rīkam ir piešķirtas vairākas jaunas funkcijas, tagad tas mērīs līkņu garumu, laso un sekcijas perimetru.

Krāsu precizitāte tiek saglabāta, pārslēdzoties starp parasto vokseļu un virsmas režīmu.

Dobumu krāsošana vokseļos ir ievērojami uzlabota
– Visas Būla darbības (pat starp sējumiem) saglabās virsotnes krāsu. Resample tagad saglabās krāsu gandrīz visos gadījumos. To panāk, atkārtoti projicējot krāsu.

FBX Import/ Export tiek atbalstīta ar virsotņu krāsu. Virsotnes svara kartes gleznu var eksportēt kā .lwo ainu. Šim nolūkam var izmantot jebkuru slāni. Varat izvēlēties 0..1 vai 1..1 mapping.

Photoshop savienojums atbalsta vokseļu tiešo Painting .

Tagad gan .obj , gan .lwo importētie un eksportētie modeļi atbalsta virsotņu krāsas.

Konsekventa izmēra simetrijas plakne.

Eksportētie .obj modeļi tagad ir saderīgi ar Zbrush.

Tieša krāsošana virs virsmas modeļiem: tiek atbalstīta gan izkliedētā krāsa, gan spīduma intensitāte. Vienkārši pārslēdzieties uz krāsu telpu un sāciet izmantot krāsu krāsošanas rīkus. Šī funkcija pēc noklusējuma ir “ieslēgta”.
Ja jums ir jāizmanto parastas krāsošanas metodes (Per-Pixel, Micro-Vertex u.c.), noņemiet atzīmi no opcijas Skatīt/rādīt vokseļus krāsošanas telpā.