Küsimused/Vastused

3DCoat ei käivitu

Võimalikud põhjused:
1) Videodraiverid pole installitud. Veenduge, et oleksite installinud videodraiverid.
2) GoogleDrive/SkyDrive/OneDrive, mis on lisatud kogu kausta Dokumendid.
3) Dokumentidele juurdepääsuks pole piisavalt õigusi. Proovige käivitada administraatorina.
4) Antivirus on vastuolus. Proovige see keelata.
5) Muutsite hiljuti midagi tahvelarvuti draiveritega seotud. Proovige tagasi pöörduda.
6) Andmed on kaustas Dokumendid krahhi/sinise ekraani tõttu rikutud. Proovige kustutada failid “See arvuti -> Dokumendid/ 3DCoat/UserPrefs/Preferences/Options***xml”
7) Kui (6) ei aita, nimetage kogu kaust “This PC &gt Documents/ 3DCoat/” mõneks muuks nimeks. Kõik teie vanad failid on seal, nii et see on teie varukoopia. “3DCoat” loob uue kausta “3DCoat”.
8) Võimalik, et teil on probleeme HDD terviklikkusega. Tasub käivitada ketta skannimine vigade tuvastamiseks. Võimalik, et taaskäivitasite kõvasti ja failisüsteemis on vigu.

MÄRKUS. Käivitussõnumi “Fatal Error / Out of memory” kordamise põhjuseks võivad olla rikutud andmed. Tehke ülaltoodud samm (7). Seejärel kopeerige oma varad käsitsi vanast kasutajakaustast uude. Pange tähele, milline fail põhjustab probleemi. See võib olla kahjustatud päisega tekstuur.


Mis siis, kui 3DCoat jookseb kokku?

Kui 3DCoat jookseb kokku, ilmub enamikul juhtudel taotlus saata automaatne veaaruanne. See sisaldab teavet, mis aitab meil mõista, mis juhtus enne õnnetust. See ei sisalda tekstuure ega stseeni ennast. Aruande kogu tekst on toodud brauseriaknas, vajadusel saate seda vaadata. Väga oluline on saata automaatne veateade, kui see ilmub. See aitab oluliselt parandada stabiilsust. Kui teete seda, parandatakse sarnane krahh mõnes järgmises järgus. Õnnetuse asjaoludest on hea rääkida, kuid see pole kohustuslik.


Mis siis, kui ma ei saa oma stseeni avada?

See võib juhtuda, kui arvuti taaskäivitatakse salvestamise ajal. 3DCoat salvestab stseenid koheselt, kuid salvestamine võtab veidi aega isegi pärast seda, kui see näib olevat lõppenud, ja võib kuluda kuni 10–30 sekundit, kuigi võite jätkata 3DCoat töötamist. Nii et kohene taaskäivitamine võib stseeni hävitada. Teine põhjus on see, et kõvakettal võib esineda tõrkeid. Kontrollige oma ketast ja vältige kõvasti taaskäivitamist. Andmete kadumise vältimiseks soovitame automaatset salvestamist (vaate eelistused) iga 5–10 minuti järel.


– Ma tahan oma videokaarti uuendada, et 3DCoat kiirendada. Mida ma peaksin valima? nVidia või AMD kaardid on paremad. Pole põhjust kasutada mitut GPU-kaarti vähemalt 3DCoat jaoks.

Video RAM on samuti oluline, sest see määrab maksimaalse tekstuuri suuruse, mida saab 3DCoat redigeerida. Iga piksel vajab 8 baiti, nii et saate hõlpsalt arvutada mällu mahutava tekstuuri maksimaalse suuruse. Soovitame osta 4 GB või enama RAM-iga kaarte.


Windowsi väljalase on 64-bitise Windowsi jaoks. 32-bitist Windowsi enam ei toetata.


– Mõnikord muutub värvimine aeglaseks. Kuidas seda vältida?
Vähemate suurte nägude Painting on palju aeglasem kui jagatud nägude värvimine. Püüdke UV-ruumis vältida liiga suuri nägusid. Võimaluse korral eraldage liiga suured näod.


– Kas ma pean 3DCoat desinstallima iga kord, kui installin uut värskendust?
Ei, saate värskendusi installida ja installi üle kirjutada, kuni põhiversiooni number muutub.


– Ma ei saa registreeruda – iga kord, kui sisestan seerianumbri ja vajutan Registreeri, käivitub 3DCoat uuesti ja küsib uuesti seerianumbrit. Kuidas tsüklist väljuda?
Proovige järgmisi samme.

  • kontrollige, kas kopeerisite seerianumbri õigesti, võib-olla valisite lisamärke või jätsite mõned märkimata.
  • kui kasutate Win10, veenduge, et kasutate administraatorina 3DCoat .
  • Kui probleem püsib pärast nende näpunäidete proovimist, proovige fail License.dat käsitsi 3DCoat installikaustast kustutada.

—- – Minu teele jäävad liiga palju vihjeid. Kas on võimalik neid kuidagi varjata?
Kui olete 3DCoat uus kasutaja, on soovitatav jätta vihjed lubatuks. “Vihjete” süsteem on funktsioonide toimimise õppimisel väga kasulik. Kui olete programmiga tuttav, saate “vihjed” igal ajal peita – lihtsalt avage menüü Redigeerimine → Eelistused → Näita vihjeid ja tühjendage märkeruut. Suured alumised näpunäited saate eraldi sisse või välja lülitada, kasutades valikut „Kuva suured vihjed alumisel paneelil”.


– Kasutan Windows 64bit ja 3DCoat ei pea kinni minu Wacomi pliiatsi survest. Mida ma peaksin tegema?
3DCoat töötab hästi 64-bitiste draiveritega 6.08-4 sellelt lehelt: http://www.wacom.com/downloads/drivers.php


– Kas ma saan liigutada/pöörata/mastaapida objekte, kuid mitte kaamerat?
Jah, sa saad. Tööriistade paneelil “Sculpt mode” vali käsk “Select/Move”, siin saad valida objekti, mida soovid teisaldada/pöörata/mastaapida.


– Kuidas pöördepunkti reguleerida?
Rakenduses 3DCoat on pöördekeskus dünaamiline, vaikimisi on pöördepunkt praegune valikupunkt (kus kursor näitas mudelile). Pöörde saab määrata käsitsi, kasutades klahvi F. Parima pöörderežiimi valimiseks vaadake ka menüüd Kaamera.


– Mis vahe on tavalistel kaartide standarditel 3ds Maxi ja Maya vahel?
Roheline kanal on vastupidine. Tavalised kaardistandardid saad valida menüüst Vaade→Valikud.


– Versioon 2021+: millal DX ja millal GL?
Alates versioonist 3DCoat 2021 toetatakse ainult GL-graafikarežiimi.


– Versioonil 2022 on ainult üks graafikarežiim: GL (OpenGL).
Nüüd kasutage OpenGL-i kiirendust, võite märgata geomeetriamenüüs, et Cuda tugi pole enam saadaval, see on peatatud peamiselt seetõttu, et see on nõudnud Nvidia kaardi kasutamist.
Seevastu ainult openGL on graafikakaardi agnostiline: saate selle uue GPU kiirenduse ärakasutamiseks kasutada nii AMD kui ka Nvidia kaarte.


– Mis vahe on “Sügavuse” ja “Skulptuurirežiimi” vahel?
3DCoat on kahte tüüpi skulptuure. Üks on pildipõhine skulptuur ja teine võrgupõhine skulptuur. “Sügavus” on pildipõhine skulptuur, selles režiimis joonistate sügavuse ja tegelikult loote vektornihke, normal map ja nihe luuakse “lennult”, kui soovite saada normal map, salvestage lihtsalt see ei pea küpsetamist kaua ootama, sest normal map genereeritakse reaalajas.
Kui sisenete “Skulptuurirežiimi”, sisenete võrgupõhisesse skulptuuri. Selles vormimisrežiimis muudate tõesti võrgu tippude asukohti. Selles režiimis, kui soovid saada õiget normal map, võid kasutada Tekstuurid→ Baking .


– Milleks kasutatakse Cavity maali?
Õõnsusvärvimine (sõltub õõnsusest) võimaldab värvida pinna pragudesse ilma ülejäänud ala mõjutamata ja vastupidi.


– Joonistamine tõstuklahviga.
SHIFT-klahvi ja LMB (hiire vasak nupp) erinevad järjestused annavad tulemuseks erinevad efektid. Kui vajutate esmalt (ja hoiate all) SHIFT ja seejärel joonistate LMB-ga, saate pinna siledaks. Kui aga vajutate esmalt (ja hoiate all) LMB, seejärel vajutage SHIFT ja joonistate, saate väga sirge joone nagu Photoshop.
– Looge 3DCoat abil sujuvaid tekstuure.
Nüüd on 3DCoat lihtne kasutada, et luua sujuvaid tekstuure ja värvi konarusi. Mine lihtsalt menüüsse Fail → Import → Pilditasand, võid kasutada ka tööriista Tekstuurid → Nihe. Täpsemalt saab selle kohta lugeda lehelt.

Muud täiustused ja funktsioonid

Vabakujulised primitiivid ja poseerimistööriistad toetavad nüüd mitmikvalikut ja uut vidinat (kui on valitud mitu elementi).

Kõik retopo toetavad reaalajas sümmeetria värskendamist. Kui muudate midagi olemasoleva sümmeetria ühel küljel – seda tehakse teisel pool. Lülitage “Retopo -Show peegeldatud” välja, et näha selgelt, kuidas see juhtub. See on väga oluline, kui soovite uuendada olemasolevat võrku ilma UV komplekti purustamata.

PLY export/ import tipuvärviga. Sobib hästi värviskannerite jaoks ja xNormali eksportimiseks. See on kiireim viis xNormal-ühilduva võrgu tootmiseks.

Tipuvärviga OBJ-failid ühilduvad ka xNormaliga.

Logo tööriist toimib nüüd nagu “Import pilt võrgusilmana” menüüst “Fail”. See uus funktsioon võimaldab kasutada nii värvilisi kui ka halltoonide kujutisi, esiteks šablooni või maskina, et luua kasutaja määratud paksusega väljapressitud hulknurkne võrk ja teiseks kaardistada vastav värviline pilt ja konaruskuju üleval ja all. väljapressitud võrkobjekti näod.

Nüüd, kui import tipuvärvimise tekstuuriga mudeli/värv imporditud tekstuurist, projitseeritakse see imporditud võrgu tippudele.

Poseerimise tööriist töötab läbi kõik juurdunud alamköidetega köited. Varem oli valida ainult üks juur. Võimalus valida FreeForm režiimis mitu kontrollpunkti. Nüüd saab kasutaja liigutada ainult gizmot vabas vormis mitmikvaliku režiimis. Baking nihkumine on oluliselt paranenud.

Voksli mõõtmise tööriist on saanud mitu uut funktsiooni, nüüd mõõdab see kõverate pikkust, lassot ja lõigu perimeetrit.

Värvitäpsus säilib ka tavaliste voksli- ja pinnarežiimide vahel vahetamisel.

Vokslite õõnsuste värvimine on oluliselt paranenud
– Kõik tõeväärtuslikud toimingud (isegi köidete vahel) säilitavad tipu värvi. Resample säilitab nüüd värvi peaaegu kõigil juhtudel. See saavutatakse värvi uuesti projitseerimisega.

FBX Import/ Export toetatakse tipuvärviga. Vertex kaalukaardi maali saab eksportida .lwo stseenina. Selleks võib kasutada mis tahes kihti. Saate valida 0..1 või 1..1 mapping vahel.

Photoshop ühendus toetab vokslite Painting .

Nüüd toetavad nii .obj kui ka .lwo imporditud ja eksporditud mudelid tipuvärve.

Ühtlase suurusega sümmeetriatasand.

Eksporditud .obj mudelid ühilduvad nüüd Zbrush.

Otsene värvimine üle pinna mudelid: Toetatud on nii hajutatud värv kui ka läike intensiivsus. Lülituge lihtsalt värvimisruumi ja alustage värvivärvimise tööriistade kasutamist. See funktsioon on vaikimisi sees.
Kui teil on vaja kasutada tavalisi värvimismeetodeid (Per-Pixel, Micro-Tipp jne), tühjendage valik “Vaata/kuva voksleid värviruumis”.