Lietotāja saskarnes pamati: Anton Tenitsky.
Telpu komplekti: mēra rīki un funkcijas ir sadalītas telpās. Katra telpa ir veidota tā, lai iepazīstinātu jūs ar rīku komplektu, kas ir saistīts ar vienu radošā procesa daļu. Izvēloties telpu ar peli vai tastatūru, kreisajā rīku panelī tiek parādīts tikai pašreizējam uzdevumam atbilstošais rīks.
- Galvenā izvēlne: vienmēr ir pieejamas pirmās izvēlnes.
- Atsevišķas izvēlnes: pārējās izvēlnes mainās atkarībā no izvēlētās telpas komplekta. Tas palīdz koncentrēt savu darbu uz saistītajiem rīkiem.
- Statusa rinda: atlases metode. Rīku opcijas. Mainiet atkarībā no izvēlētā telpas komplekta.
- Aktivitāšu josla : šajā videoklipā īsi parādīts, kā tiek izmantota darbības josla augšējā labajā stūrī, kad virzāt kursoru virs tās, tiek ātri izvērsti dažādi šīs ikonas paletes vai paneļi, netraucējot lietotāja interfeisa izkārtojumu.
- Rīka veids: parāda pašreizējo atlasīto rīku.
- Rīka opciju panelis: tāpat kā citās telpās, augšējā joslā ir parastie otas iestatījumi, tajā ir instrumentam specifiski parametri un pogas. Dažām sukām un instrumentiem būs parametri, citiem nebūs.
- Stroke režīmi: norāda veidu, kā jūsu vēziens darbojas no peles klikšķa līdz peles atlaišanai. Stroke panelī ir pieejami vairāki Stroke režīmi, kas palīdz kontrolēt Brush triepienu lietošanu, kā arī plašu zīmēšanas režīmu klāstu, kas balstīts uz splainu un daudzstūriem.
- Kamera un navigācija: visām telpām ir kopīgas standarta metodes sižeta un atsevišķu modeļu attēlošanai 3D skata portā.
- Rīkjoslas opcijas: ir daži kopīgi parametri, kuru pamatā ir jūsu izmantotais rīks. Tas mainās kontekstuāli.
- Kreisais rīku panelis: visu rīku atlase, kas saistīta ar pašreizējo telpu.
- Statistikas līnija: papildus pašreizējai objektu atlasei ir statistika par ainas kopējo virsotņu, skaldņu un trijstūri skaitu.
- Slāņi: 3DCoat ir 3 veidu slāņi. Veidot slāņus, krāsu slāņus (krāsu un veidotu slāņiem) un Curves slāņus.
3DCoat ir ļoti intuitīvs un visaptverošs vadīklu un īsinājumtaustiņu komplekts, kas palīdz pārvaldīt darbvietu un 3D ainas. Mēs esam mēģinājuši integrēt visizplatītākās navigācijas konvencijas, kas tiek izmantotas visizplatītākajās 3D lietojumprogrammās, un radījām veidus, kā tās pielāgot gandrīz jebkam.
3DCoat Quick Start lietotāja interfeiss 1 Uzplaiksnījuma ekrāns, lietotāja interfeiss un navigācijas punkts 1. Skaidrs video, kas norāda, ka jums ir daudz objektu, katrs ir īpašs katrai telpai.
3DCoat 2021 UI pārskats 1
3DCoat 2021 ātrās palaišanas lietotāja interfeiss 2 uzplaiksnījuma ekrāns, lietotāja interfeiss un navigācijas punkts 2.
Šis video noslēdz pārskatu par 3DCoat 2021 lietotāja interfeisu, aplūkojot dažas no jaunākajām izmaiņām, kā arī to, kā optimizēt, pielāgot un samazināt redzamo paneļu skaitu, lai tie atbilstu jūsu vēlmēm.
3DCoat 4. versija — lietotāja interfeisa pārskats sērija Šī 4. versijas video sērija aptver
- Navigācijas joslas elementi
- Kameras saīsnes un navigācijas sākotnējie iestatījumi (piemēram, Maya, ZBrush vai standarta 3DCoat)
- Karsto taustiņu navigācija
- Brush izmērs un intensitāte
- Kopējie lietotāja interfeisa elementi visā lietojumprogrammā
- UI pielāgošana
- Karsto taustiņu izveide, saglabāšana un ielāde
- Brush opciju panelis
- Sloksnes
- 2D tekstūras redaktors
- Brush, materiālu, masku (būtībā trafareti) paneļi; izmantojot tos turpmākajā 2D tekstūras redaktora demonstrācijā.
- Papildu opcijas slāņu panelī.
- E-panelis.
- Rīku josla
- Ēdienkarte
- Preferences panelis
Laipni lūdzam 3DCoat sērijā: Alien Minefield 1. daļa (saskarne) : Šajā apmācību sērijā viņš iepazīsies ar 3DCoat pamatiem. Mēs apspriedīsim veidošanas rīku, vokseļu un virsmas darbplūsmu, retopoloģijas, teksturēšanas un daudz ko citu!
Šī apmācību sērija ir paredzēta absolūtiem 3DCoat jaunpienācējiem. Es neapskatīšu katru rīku, bet gan aprakstīšu papildu funkcijas.
Tā ir paredzēta 4. versijas lietotājiem, taču tā ir aktuāla navigācijas koncepcijā un telpas lietojumos. Daži uzlabojumi, kas atbilst jaunajam suku dzinējam, nav ietverti.
Pildspalvveida planšetdatora lietošana
3DCoat ir izstrādāts tā, lai tas labi darbotos ar peli vai grafisko planšetdatoru. Vispārējs pārskats par darbu ar katru ievades ierīci atklāj, ka darbs ar peli nodrošina lielāku precizitāti, īpaši tādās jomās kā cietās virsmas modelēšana.
Tomēr, lai nodrošinātu patiesu māksliniecisko brīvību un sajūtu strādāt ar “īstu” mediju, ir grūti pārspēt rezultātu un pieredzi, strādājot ar grafisko planšetdatoru un irbuli.
Sculpt Room un Paint Room jūs patiešām varat izjust papildu smalkumu un reālās pasaules “otas” sajūtu jūsu triepieniem.
Lai maksimāli izmantotu planšetdatora pieredzi, iepazīstieties ar galvenajām saskarnes daļām, kas optimizē vispārējo pieredzi un rezultātu.
Augšējās joslas Brush parametru panelī ir iekļauti pārslēgi tādām funkcijām kā “Dziļums, izlīdzināšana, necaurredzamība un spīdums” krāsošanas telpā pārslēdzamas ikonas veidā (kas pārslēdzas starp peles reakciju un planšetdatora atbildi).
Skulptūras telpā ir pievienots pārslēgšanas slēdzis “Rādiuss”, kas ļauj ar irbuļa spiedienu noteikt Brush izmēru, kā arī tās dziļumu.
Abos gadījumos iegūtie rezultāti ir diezgan dramatiski. Eksperimentējiet, lai izglītotu sevi par “taustāmajām” atšķirībām katrā.
5 ikonas, kas atrodas Stroke Panel kreisajā malā, arī ļauj iegūt būtiskas atšķirības irbuļa uzvedībā, kā arī peles darbībā. Izmēģiniet katru, lai redzētu un izjustu atšķirību.
Navigācija 3D skata portā ir arī patiešām intuitīva un ērta, izmantojot irbuli:
– Pieskarieties un velciet ārpus modeļa (tukšā vietā), lai pagrieztu kameras skatu.
– Pieskarieties un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu peles labo pogu (tukšā vietā), lai panoramētu skatu.
– Virziet kursoru virs tukšas vietas, turot nospiestu peles labo pogu, un velciet, lai tuvinātu skatu.
Brush regulēšana ir vienlīdz intuitīva:
– Virziet kursoru virs modeļa un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu pogu, kas piešķirta “labajai peles pogai”, lai mainītu Brush izmēru.
– Virziet kursoru virs modeļa un velciet uz augšu vai uz leju, nospiežot peles labo pogu, lai pielāgotu Brush dziļumu.
Kā
Wacom problēmu novēršanas padoms
Wacom planšetdatora spiediena pielāgošana : tā kā Wacom irbuļa spiediena līmenis pēdējās Wacom planšetdatoru versijās ir radikāli palielināts, 3DCoat ir jāveic svarīga korekcija attiecībā uz spiediena jutību.
Īsceļi 3DCoat
Pamācības
Īss padoms_ Divu monitoru izmantošana : šis video ir īss demonstrējums par spēju paplašināt 3DCoat lietotāja interfeisu 2 monitoros kā līdzīgu alternatīvu skaidram divu monitoru atbalstam, kas pašlaik nav pieejams.
Ciparu ievade Gizmos, automātiskās atlases režīms un bezmaksas/parasta izspiešana : šajā video ir aprakstītas dažas jaunas 3DCoat funkcijas:
- Ciparu ievade Gizmos pārveidošanai (Retopo un Voxel Rooms), kas ļauj veikt precīzākas pārveidošanas darbības, kad nepieciešams
- Automātiskās atlases režīms ( Retopo telpā), kas ļauj lietotājam virzīt kursoru virs vēlamā sieta apakšelementa (Vertex, Edge, Poly), un 3DCoat automātiski pārslēgsies uz šo režīmu, tiklīdz tas tiek noklikšķināts Retopo telpā.
- Retopo telpā pieejami bezmaksas izspiešanas un parastās izspiešanas rīki. Darbojas līdzīgi kā Maya’s Extrude rīks vai 3ds Max’s Inset and Bevel Tools.
Jauni lietotāja interfeisa papildinājumi/uzlabojumi : šajā video ir parādīti daudzi jaunie lietotāja interfeisa papildinājumi un uzlabojumi programmā 3DCoat. Tagad tajā ir iekļautas ikonas, teksts un ikonas kopā, kā arī jauni iepriekš iestatītā paneļa papildinājumi.
Efektīva paneļa piekļuve un pārvietojams zīmogs : šajā video ir sniegti daži ātri padomi par efektīvāku piekļuvi visbiežāk izmantotajiem paneļiem un pārvietojamā zīmoga vilkšanas režīma izmantošanu.
Sticky Keys : šajā video ir parādīta jaunās Sticky Keys funkcionalitātes izmantošana programmā 3DCoat, kā arī tas, kā piešķirt karstos taustiņus un grupēt taustiņus.