Výukové programy

Všeobecné

Běžné pracovní postupy : Tato série videí pokrývá některé typické pracovní postupy v 3DCoat a jak zahrnují různé pracovní prostory/sady nástrojů v aplikaci.

3DCoat Obecný přehled : Tato série není v žádném případě souhrnem všech věcí 3DCoat; cílem je ukázat vám ty nejužitečnější funkce co nejrychleji, což bych chtěl, když se učím 3DCoat.
Zde mluvíme o některých univerzálních základech. Cílem je seznámit vás se základy a začít běžet. (Od Davida Schonevelda)

Jak vytvořit 3D model pro videohry – Téma: Fantasy zbraň : V této sérii tutoriálů se naučíte, jak vytvořit 3D model pro videohry. Toto je první díl malé série tutoriálů. V této části uvidíte, jak vytvářím koncept artwork ve photoshopu. Autor: Christoph Werner.

3DCoat – Skvělý sochařský software pro 2D umělce, kteří chtějí přejít do 3D : Přehled skvělého sochařského softwaru a celkově jeden z mých oblíbených programů.

The Gun : Kompletní pracovní postup sci-fi zbraně, založený na M3 Predator z Mass Effect. Od Kaltena 1979.

Modelování

3DCoat Low-Poly Modeling pro začátečníky #1. Uživatelské rozhraní modelovací místnosti : Video ukazuje průvodce pro začátečníky modelovací místností v 3DCoat 2022. Uživatelské rozhraní modelovací místnosti.

3DCoat Low-Poly Modeling pro začátečníky #2. Navigace : Video ukazuje průvodce pro začátečníky modelovací místností v 3DCoat 2022. Navigace.

3DCoat Low-Poly Modeling pro začátečníky #3. Primitiva a selekce. Část 1 : Video demonstruje průvodce pro začátečníky modelovací místností v 3DCoat 2022. Primitiva a výběry. Část 1.

3DCoat Low-Poly Modeling pro začátečníky #4. Primitiva a selekce. Část 2 : Video ukazuje průvodce pro začátečníky modelovací místností v 3DCoat 2022. Primitiva a výběry. Část 2.

Jak vytvořit model lodi od nuly pomocí 3DCoat – část 1 : Toto video začíná sérii projektů, modelování staré dřevěné lodi, počínaje nastavením referenčního obrázku.

Jak vytvořit model lodi od nuly pomocí 3DCoat. Část 2 : Toto je druhá část videonávodu o vytvoření historické lodi od A do Z pomocí 3DCoat.

Jak vytvořit model lodi od nuly pomocí 3DCoat. TimeLapse : Toto je časosběrné video tutoriálu o vytvoření historického plavidla od A do Z pomocí 3DCoat.

Modelování vrtulníku v 3DCoat 2021. Výukový program : Tento výukový videonávod demonstruje modelovací potrubí v 3DCoat 2021 a jeho všestrannou sadu nástrojů pro vytváření 3D modelů od začátku.

Soft Selection : Toto video demonstruje novou funkci Soft Selection v 3DCoat 2022 pro pracovní prostory Retopo a Modeling.

Nové modelovací nástroje Demo Pt.1 : Toto video začíná jednoduchou ukázkou několika nových modelovacích nástrojů v 3DCoat 2021, z nichž některé jsou založeny na křivkách

Nové modelovací nástroje Demo Pt.2 : Toto video pokračuje v sérii tím, že ukazuje krátkou ukázku některých nových modelovacích nástrojů v 3DCoat 2021

Nové modelovací nástroje Demo Pt.3 : Toto video pokračuje v sérii, která demonstruje některé nové modelovací nástroje v 3DCoat 2021 a některá vylepšení starších.

Nové modelovací nástroje Demo Pt. 4: Toto video pokračuje v sérii a ukazuje některé nové modelovací nástroje v 3DCoat 2021 spolu s několika staršími, o kterých se budou chtít noví uživatelé dozvědět. Demonstruje funkci vysunutí zabudovanou do nástroje Transform, stejně jako nástroje pro uzavírání děr v síti a zarovnávání vrcholů pomocí nového nástroje “Zarovnat vrcholy”.

Nové modelovací nástroje Demo Pt. 5: Toto video pokračuje v sérii a ukazuje některé nové modelovací nástroje (a také několik starších, ale důležitých, které mohou noví uživatelé objevit). Pokrývá použití nástroje Smart Extrude k vytvoření nohou, nástroje Páteř pro ocas, nástroje Úkos a funkce Live Smooth.

Nové modelovací nástroje Demo Pt 6: Toto video uzavírá sérii demonstrujících některé z nových modelovacích nástrojů v 3DCoat 2021 pomocí New Curves + generátoru Swept N k vytvoření sítě pro uši modelu Rhino a nového nástroje Bridge.

Malovat

PBR Smart Materials : Toto je jen rychlé video, které jsem natočil, ukazující některé z nových a úžasných PBR materiálů 3DCoat. Všechny nové materiály můžete vytvořit úplně od začátku, ale přichází s řadou předem připravených a mají mnoho funkcí, které můžete upravit, abyste změnili vzhled. (Od Phila Nolana)

Možnosti náhledu PBR

Texture Painting : Toto ukazuje některé z běžnějších nástrojů Malování, které lze použít na podobném projektu. Není zamýšleno jako návod na techniky texturování.

Image Picker : Toto video demonstruje Image Picker v 3DCoat, který umožňuje uživateli vzorkovat barevné informace z obrázku a také sloužit jako dokovatelný referenční obrázek.

Použití referenčních obrázků : Toto video ukazuje použití referenčních obrázků. Buď jako obrazové roviny ve výřezu nebo použití nástroje pro výběr obrazu jako statického referenčního obrazu v rámci uživatelského rozhraní.

Paint Mesh to Sculpt Mesh : Toto video demonstruje kroky potřebné k odeslání kopie Paint Mesh do pracovního prostoru Sculpt (kde se z ní stane Sculpt Mesh, kterou lze voxelizovat nebo na ni použít dynamickou teselaci) a bake malé sochařské úpravy. zpět do Paint Mesh přes novou normal map.

Z místnosti malování k sochařství a zase zpět : Toto video ukazuje metodu, kterou lze použít k tomu, aby byl váš model….plně přemístěn (pomocí jakékoli práce, kterou jste již provedli pomocí sochařství založeného na obrázcích)…z malířské místnosti do místnosti Voxel udělat tam nějaké sochařské úpravy.
Poté bake aktualizovanou displacement map , kterou lze přidat do Malovací místnosti.

Alpha import : Jak import texturu, která má být použita jako informace o průhlednosti vrstvy (Alpha kanál) uvnitř 3DCoat. Není možné import alfa informace přímo do 3D Coat , ale přesto ukázat krátké řešení, jak to udělat.
Dále vysvětlete, jak vykreslit flexibilní informace alfa a jak zde pomáhá funkce „Propojená vrstva“. Autor: Christoph Werner.

Baking textur Ptex na síť s existujícími UVs : jak bake textury po použití metody Ptex UV/ Texturing na síť s existující UV mapou. Docela užitečné, pokud chcete použít formát Ptex v 3DCoat jako „úložný“ formát s vašimi detaily ve vysokém rozlišení a podle potřeby bake textury s nižším rozlišením. Autor: Javis Jones.

Vyřezávat

Multi-Resolution in 3DCoat: Multi-Resolution vám umožňuje pracovat s modelem na několika úrovních detailů a přitom hladce udržovat detaily na vysoké úrovni. Upravte model na jakékoli úrovni detailů. Všechny vaše úpravy se hladce uloží na všech úrovních. Můžete také vzít síť z modelovací místnosti a použít ji jako nejnižší úroveň. Všechny vysoké úrovně budou podle toho plynule transformovány. Jedinečnou vlastností Multi-Resolution v 3DCoat je to, že síťová struktura nízké a vysoké úrovně může být zcela odlišná.

Vyřezávání kreslených postaviček, Elmer Fudd : Toto je jednoduchá a zábavná časosběrný projekt modelování/sochařského procesu, který lze použít k vytvoření kreslené postavičky, jako je tato. Není navržen jako ukázka nebo propracované školicí video – pouze letmý pohled na některé nástroje, které lze použít pro projekt podobného rozsahu.

Základní koncept zbraně : Tvarování tvrdého povrchu zbraně.

Damaged Pillar : Série výukových programů Damaged Pillar. Od Ignertia.

sloup a liány : Rychlý návod, jak modelovat sloup a přidat detailní texturu pomocí obrázků a lián. Od Psionic Games.

Vytváření terénu .

Kobliha se smetanou .

Vytváření dlaždicových textur : Toto video demonstruje jednu metodu dostupnou uživatelům 3DCoat, jak vytvořit vlastní hladké dlaždicové textury.

Přidání tloušťky : Toto video popisuje přidávání tloušťky do voxelového objektu v 3DCoat a proč je tak důležité jej používat. Voxely jsou svou podstatou objemové, a proto nemohou správně fungovat s jednostrannými a otevřenými sítěmi. Proto je nutná určitá „tloušťka“, aby to fungovalo.
Je ideální pro aplikaci této tloušťky v hostitelské aplikaci před importem, ale pokud to není možné, je to způsob, jak ji přidat těsně před voxelizací objektu.

Vytvoření ústní dutiny : Toto video demonstruje techniku vyřezávání/modelování ústní dutiny pro postavu v pracovním prostoru Sculpt.

Rychlý tip: Oprava importů nízkopolygonové sítě .

Skalní sochařství a texturování : Rychlý návod na vyřezávání, automatickou retopologii a texturování jednoduchého skalního objektu. Od Psionic Games.

Vyřezávání kamenité podlahy : Vyřezávání jednoduché kamenité podlahy nebo stěny pomocí stavebního štětce, škrabacího kartáče a jednoduchého texturování. Od Psionic Games.

Expresivní sochařství od Anton Tenitsky.

Dlaždicové vyřezávání Oldschool metoda pro Heavy Mesh Povídání o použití instancí pro snazší pečení dlaždicovatelné sítě od Anton Tenitsky.

Vytváření morfovacích cílů: Toto video popisuje aktualizovaný proces vytváření morfovacích cílů nebo tvarů prolnutí v 3DCoat za účelem exportu do hlavní aplikace pro 3D animaci. Model s laskavým svolením Leigh Bamforth

UV

Ukázka UV AutoMap: Jednoduše vytvořte svou UV mapu automaticky jedním kliknutím s pomocí AutoMap!


Kitbashing

Kitbashing s nástrojem Primitives : Toto video demonstruje schopnost vzít jakýkoli model ze sady Kitbashing Toolset a okamžitě jej použít jako Freeform Primitive. Velmi rychlá práce při škálování a tvarování objektu za chodu.

Kitbashing Tools : Toto video demonstruje Kitbashing Tools v 3D Coat, které umožňují rychlé a efektivní ukládání nebo načítání obsahu Voxel Layer nebo souborů ve standardním formátu OBJ. 3DCoat vytváří miniatury pro každý z nich a zobrazuje je na dokovatelné paletě pro snadný přístup.

modelování zobcové flétny : od Сергей Бакулин.

Speed Sculpt

Tire & Wheel od Sándora Verese ‘Allexr’.

Miner Armor od Kurzora.

Sochařství hlavy tvora od Anton Tenitsky.

CBlock : vyřezávání pomocí nástroje sloučení a místnosti Retopo . Od Hextora.

FR Armor

3DCOATober : Tato série videí Sándora Verese ‘Allexr’ ukazuje jeden měsíc každodenního sochařství. Je to upřímně výjimečné a musíte to vidět.

Helmet Timelapse : Hrubý náčrt sci-fi helmy od Fotise Tsantilase.

Sci-fi panel : Sándor Veres ‘Allexr’.

Retopo

Projekt Retopo : Toto video začíná sérii pokrývající retopologii polosložitého objektu Voxel , který má více dílčích komponent.

Retopo Room Pt.2 : Toto video pokračuje v prohlídce nástrojů Retopology v 3DCoat a obsahuje ukázky nástroje Strokes a základní použití Auto-Retopo.

Retopo Room Pt3 UV Edit : Toto video se během tohoto průvodce dotýká některých UV nástrojů v Retopo Room.

Retopo Room Pt.4: AutoRetopo : Toto video pokračuje v prohlídce sady nástrojů Retopo v 3DCoat, ale začíná hlubší průzkum nových vylepšení Auto-Retopo.

Retopo Room Pt.7: Manual Retopo Tools : Toto video pokrývá některé z nástrojů ruční retopologie v 3D Coat, jako je nástroj ADD/SPLIT, BODY & FACES a nástroj QUADS.

Nástroje retopologie: Relax Retopo Mesh : Toto video popisuje různé metody a nástroje pro uvolnění všech nebo vybraných částí retopologizované sítě.

Automatická retopologie ORC s uživatelsky definovanými průvodci : Celková ukázka nástrojů automatické retopologie.

Výukový program retopo ropuchy : By Betweenlimits.

Základy retopologie : Koncepty a základní nástroje, které vám umožní rychle provést retopologizaci. Výsledkem je vhodný pro animaci v Max nebo Maya. Od ZenithII.

Základní retopologie pomocí 3DCoat : V této lekci vám Ryan Ribot ukáže základy retopologizace objektů pomocí 3DCoat. Od 3Dmotive.

Duplikování sítě Retopo : Toto video demonstruje dvě hlavní metody pro duplikování sítí retopo .

Gromit Retopology Time Lapse Časová prodleva procesu použitého k retopo Gromit modelu. Autor: BotchedTaco.

Pipeline s dalšími aplikacemi

Blender Materials to 3DCoat PBR Smart Materials : Toto je tutoriál, ve kterém ukážu, jak používat materiály modelu blender v 3DCoat pro přidávání chytrých materiálů pro samostatné části modelu. Od Jayanam.

Blender PBR Shader pro 3DCoat Smart materiály tutoriál : V tomto tutoriálu pro Blender používající 3DCoat PBR materiály ukážu, jak export PBR textury, jako jsou difuzní, normální mapy, drsnost a kovovost, a použít je v Blender PBR shaderu. Od Jayanam.

Blender 3Dcoat PBR Tutorial : Tento tutoriál je o vytvoření modelu tvrdého povrchu pomocí Blender a jeho texturování pomocí 3DCoat s PBR materiály. Od Jayanam.

Mixamo a 3DcoatExternal Link : Toto video z roku 2012 demonstruje pracovní postup mezi Mixamo a 3DCoat.

Tvrdý povrch

3Dcoat for Hardsurface Design Toto je úvodní video o 3DCoat pro design tvrdých povrchů. Zde se budu věnovat základním nástrojům, které používám k blokování modelů tvrdých povrchů v 3DCoat. Od GameDev The Pipeline.

Retopo Room Pt.1 : Toto video zahajuje fázi Retopo tohoto průvodce, včetně ukázky použití sady nástrojů Kitbashing pro rychlý přístup a použití přednastavení Model/Mesh jako výchozí body.

Tipy pro modelování tvrdého povrchu : Několik tipů pro modelování tvrdých povrchů pomocí 3D Coat pomocí nástrojů Cutoff Tool, VoxLayer, Extrude a transformace. Od Psionic Games.
Upravit

Tipy na nástroje

Modelování Voxel : Vytváření úkosů

Multiresolution pro Voxel Sculpting

Tipy pro použití figuríny

Rychlý tip: Použití nástroje VoxHide jako maskovacího nástroje : Toto video ukazuje, jak lze nástroj VoxHide použít jako nástroj maskování namísto nástroje Freeze Brush, který funguje pouze v režimu Surface.

Vytvoření 3D Brush : Toto video ukazuje, jak vzít model, který již máte na pevném disku, nebo jej vytvořit přímo v 3DCoat a použít jej jako 3D Brush; replikaci objektu podél tahu štětcem.

Sketching in 3DCoat: Pt.1 Canvas Setup : Toto video zahajuje krátkou sérii demonstrující schopnosti 3DCoat Sketching a jedinečnou přitažlivost jako skicovacího nástroje v každém umělci.

Invertování Voxel výběrů pomocí nástroje Cutoff & Hide : Toto video je rychlou ukázkou použití nástroje Cutoff and Hide v pracovním prostoru Voxel společnosti 3DCoat. Primárně ukazuje, jak invertovat výběr pomocí souvisejících, ale málo známých klávesových zkratek.

2osý widget

TransPose Tool Poly Groups : Toto video demonstruje několik nových funkcí přidaných do Pose Tool v 3DCoat 4.9. Jedním z nich je uchopení úhlu pro přesné lineární výběry. Druhým je funkce Poly Group zabudovaná do nástroje Pose.

Jak

Přiřadit klávesové zkratky kartám

Zdarma 3DCoatPrint

Rychlý pohled v bezplatném 3DCoatPrint

Crash Intro k bezplatnému 3D Coat

Design Easy Light Saber pro začátečníky v bezplatném 3D Coat

3DCoatPrint: Navigace

3DCoatPrint: Podporuje

3DCPrint: Nabídka RMB

3DCoatPrint: Zabraňte efektu spodního tání (sloní noha).

3DCoatPrint: Zabraňte efektu rozpínání plastu

3DCoatPrint: Primitivy

3DCoatPrint: Booleovské hodnoty

3DCoatPrint: Symetrie

3DCoatPrint: Nástroj pro odříznutí

3DCoatPrint: Stav historie

3DCoatPrint: Ukázkový projekt

3DCoatPrint: Vytvořte síť z obrázku

Vyřezávání miniatury do 3D tisku ve 3D Coat – Část 1 – Sochařství

Vyřezávání miniatur do 3D tisku v 3DCoat – část 2 – 3D tisk

3D Coat autíčka na 3D tisk – část 1 – sochařství

3D Coat autíčka na 3D tisk – část 2 – Tisk