Školenia

generál

Bežné pracovné postupy : Táto séria videí pokrýva niektoré typické pracovné postupy v 3DCoat a ako zahŕňajú rôzne pracovné priestory/súpravy nástrojov v aplikácii.

3DCoat Všeobecný prehľad : Táto séria nie je v žiadnom prípade súhrnom všetkých vecí 3DCoat; cieľom je ukázať vám čo najrýchlejšie najužitočnejšie funkcie, čo by som chcel, keď sa učím 3DCoat.
Tu hovoríme o niektorých univerzálnych základoch. Cieľom je oboznámiť vás so základmi a začať bežať. (Od Davida Schonevelda)

Ako vytvoriť 3D model pre videohry – Téma: Fantasy zbraň : V tejto sérii tutoriálov sa naučíte, ako vytvoriť 3D model pre videohry. Toto je prvá časť malej série tutoriálov. V tejto časti uvidíte, ako vytváram koncept artwork vo photoshope. Autor: Christoph Werner.

3DCoat – Skvelý sochársky softvér pre 2D umelcov, ktorí chcú prejsť do 3D : Prehľad skvelého sochárskeho softvéru a celkovo jeden z mojich obľúbených programov.

The Gun : Kompletný pracovný postup sci-fi zbrane, založený na M3 Predator z Mass Effect. Od Kaltena 1979.

Modelovanie

3DCoat Low-Poly Modeling pre začiatočníkov #1. Používateľské rozhranie modelovacej miestnosti : Video ukazuje sprievodcu pre začiatočníkov modelingovou miestnosťou v 3DCoat 2022. Používateľské rozhranie modelovacej miestnosti.

3DCoat Low-Poly Modeling pre začiatočníkov #2. Navigácia : Video ukazuje sprievodcu pre začiatočníkov do modelovacej miestnosti v 3DCoat 2022. Navigácia.

3DCoat Low-Poly Modeling pre začiatočníkov #3. Primitíva a selekcie. Časť 1 : Video ukazuje sprievodcu pre začiatočníkov do modelovacej miestnosti v 3DCoat 2022. Primitívi a výbery. Časť 1.

3DCoat Low-Poly Modeling pre začiatočníkov #4. Primitíva a selekcie. Časť 2 : Video ukazuje sprievodcu pre začiatočníkov do modelovacej miestnosti v 3DCoat 2022. Primitívi a výbery. Časť 2.

Ako vytvoriť model lode od nuly pomocou 3DCoat – časť 1 : Toto video začína projektovú sériu modelovania starej drevenej lode, počnúc nastavením obrazovej referencie.

Ako vytvoriť model lode od začiatku pomocou 3DCoat. Časť 2 : Toto je druhá časť videonávodu na vytvorenie historického plavidla od A po Z pomocou 3DCoat.

Ako vytvoriť model lode od začiatku pomocou 3DCoat. TimeLapse : Toto je časový úsek videonávodu o vytvorení historického plavidla od A do Z pomocou 3DCoat.

Modelovanie vrtuľníka v 3DCoat 2021. Výukový program : Tento výukový program s videom demonštruje modelovanie v 3DCoat 2021 a jeho všestrannú sadu nástrojov na vytváranie 3D modelov od začiatku.

Soft Selection : Toto video demonštruje novú funkciu Soft Selection v 3DCoat 2022 pre pracovné priestory Retopo a Modeling.

Nové modelovacie nástroje Demo Pt.1 : Toto video začína jednoduchou ukážkou niekoľkých nových modelovacích nástrojov v 3DCoat 2021, z ktorých niektoré sú založené na krivkách

Nové modelovacie nástroje Demo Pt.2 : Toto video pokračuje v sérii tým, že ukazuje krátke demo niektorých nových modelovacích nástrojov v 3DCoat 2021

Nové modelovacie nástroje Demo Pt.3 : Toto video pokračuje v sérii, ktorá ukazuje niektoré nové modelovacie nástroje v 3DCoat 2021 a niektoré vylepšenia starších.

Nové modelovacie nástroje Demo Pt. 4: Toto video pokračuje v sérii a ukazuje niektoré nové modelovacie nástroje v 3DCoat 2021 spolu s niekoľkými staršími, o ktorých sa budú chcieť noví používatelia dozvedieť. Ukazuje funkčnosť vytláčania zabudovanú do nástroja Transform Tool, ako aj nástroje na uzatváranie otvorov v sieti a zarovnávanie vrcholov pomocou nového nástroja „Zarovnať vrcholy“.

Nové modelovacie nástroje Demo Pt. 5: Toto video pokračuje v sérii a ukazuje niektoré nové modelovacie nástroje (ako aj niekoľko starších, ale dôležitých, ktoré môžu objaviť noví používatelia). Zahŕňa použitie nástroja Smart Extrude na vytvorenie nôh, nástroja Chrbtica pre chvost, nástroja Bevel a funkcie Live Smooth.

Nové modelovacie nástroje Demo Pt 6: Toto video uzatvára sériu demonštrujúcu niektoré nové modelovacie nástroje v 3DCoat 2021 pomocou New Curves + generátora Swept N na vytvorenie siete pre uši modelu Rhino a nového nástroja Bridge.

Maľovať

PBR Smart Materials : Toto je len rýchle video, ktoré som urobil a ukazuje niektoré z nových a úžasných PBR materiálov 3DCoat. Všetky nové materiály môžete vytvárať úplne od začiatku, ale prichádza s množstvom vopred pripravených materiálov a majú veľa funkcií, ktoré môžete upraviť, aby ste zmenili vzhľad. (Od Phila Nolana)

Možnosti ukážky PBR

Painting textúr : Toto ukazuje niektoré z bežnejších nástrojov Maľovania, ktoré by ste mohli použiť na podobnom projekte. Nie je určený ako návod na techniky textúrovania.

Image Picker : Toto video demonštruje Image Picker v 3DCoat, ktorý umožňuje užívateľovi vzorkovať informácie o farbe z obrázka a zároveň slúži ako dokovateľný referenčný obrázok.

Používanie referenčných obrázkov : Toto video ukazuje použitie referenčných obrázkov. Buď ako obrazové roviny vo výreze alebo použitie nástroja Image Picker ako statického referenčného obrazu v rámci používateľského rozhrania.

Paint Mesh to Sculpt Mesh : Toto video demonštruje kroky potrebné na odoslanie kópie Paint Mesh do Sculpt Workspace (kde sa z nej stane Sculpt Mesh, ktorú možno voxelizovať alebo na ňu použiť dynamickú mozaiku) a bake malé sochárske úpravy. späť do Paint Mesh cez novú normal map.

Z miestnosti na maľovanie po sochárstvo a späť : Toto video demonštruje metódu, ktorú môžete použiť na to, aby ste svoj model….úplne premiestnili (s akoukoľvek prácou, ktorú ste už vykonali pomocou vyrezávania na základe obrázkov)…z miestnosti na maľovanie do miestnosti Voxel urobte tam nejaké sochárske úpravy.
Potom bake aktualizovanú displacement map , ktorú možno pridať do miestnosti farieb.

Alfa import : Ako import textúru, ktorá sa má použiť ako informácia o priehľadnosti vrstvy (alfa kanál) v 3DCoat. Nie je možné import alfa informácie priamo do 3D Coat , ale aj tak ukážte krátke riešenie, ako to urobiť.
Okrem toho vysvetlite, ako maľovať flexibilné informácie alfa a ako tu pomáha funkcia „Prepojená vrstva“. Autor: Christoph Werner.

Baking textúr Ptex na sieťku s existujúcimi UVs : ako bake textúry po použití metódy Ptex UV/Texturing na sieťku s existujúcou UV mapou. Je to celkom užitočné, ak chcete použiť formát Ptex v 3DCoat ako „úložný“ formát s vašimi detailmi vo vysokom rozlíšení a podľa potreby bake textúry s nižším rozlíšením. Od Javisa Jonesa.

Sculpt

Multi-Resolution in 3DCoat: Multi-Resolution vám umožňuje pracovať s modelom na niekoľkých úrovniach detailov a zároveň plynulo udržiavať detaily na vysokej úrovni. Upravte model na akejkoľvek úrovni detailov. Všetky vaše úpravy sa ukladajú hladko na všetkých úrovniach. Môžete si tiež vziať sieťku z modelovacej miestnosti a použiť ju ako najnižšiu úroveň. Všetky vysoké úrovne sa podľa toho plynule premenia. Jedinečnou vlastnosťou Multi-Resolution v 3DCoat je, že sieťová štruktúra nízkej a vysokej úrovne môže byť úplne odlišná.

Vyrezávanie kreslenej postavičky, Elmer Fudd : Toto je jednoduchý a zábavný časový úsek projektu modelovania/vyrezávania, ktorý možno použiť na vytvorenie kreslenej postavičky, ako je táto. Nie je navrhnutý ako ukážka alebo prepracované školiace video – len letmý pohľad na niektoré nástroje, ktoré by sa dali použiť na projekt podobného rozsahu.

Základný koncept zbrane : Vyrezávanie tvrdého povrchu zbrane.

Damaged Pillar : Séria tutoriálov Damaged Pillar. Od Ignertia.

stĺp a vinič : Rýchly návod, ako modelovať stĺp a pridať detailnú textúru pomocou obrázkov a viníc. Od Psionic Games.

Vytváranie terénu .

Donut so smotanou .

Vytváranie dlaždicových textúr : Toto video demonštruje jednu metódu dostupnú pre používateľov 3DCoat, na vytvorenie ich vlastných hladkých dlaždicových textúr.

Pridanie hrúbky : Toto video popisuje pridávanie hrúbky do voxelového objektu v 3DCoat a prečo je také dôležité ho používať. Voxely sú svojou povahou objemové, a preto nemôžu správne fungovať s jednostrannými a otvorenými sieťkami. Preto je potrebná určitá „hrúbka“, aby to fungovalo.
Je ideálny na aplikáciu tejto hrúbky v hostiteľskej aplikácii pred importovaním, ale ak to nie je možné, toto je spôsob, ako ju pridať tesne pred voxelizáciou objektu.

Vytvorenie ústnej dutiny : Toto video demonštruje techniku vyrezávania/modelovania ústnej dutiny pre postavu v pracovnom priestore Sculpt.

Rýchly tip: Oprava importov nízkopolygónových sietí .

Skalné vyrezávanie a textúrovanie : Rýchly návod na vyrezávanie, automatickú retopológiu a textúrovanie jednoduchého skalného objektu. Od Psionic Games.

Vyrezávanie skalnatej podlahy : Vyrezávanie jednoduchej skalnatej podlahy alebo steny pomocou stavebnej kefy, škrabky a jednoduchého textúrovania. Od Psionic Games.

Expresívne sochárstvo Anton Tenitsky.

Dlaždicové vyrezávanie Oldschoolová metóda pre ťažkú sieť Rozprávanie o použití inštancií na jednoduchšie pečenie dlaždicovej sieťoviny od Anton Tenitsky.

Vytváranie cieľov morfovania: Toto video pokrýva aktualizovaný proces vytvárania cieľov morfovania alebo tvarov zmiešania v 3DCoat s cieľom exportu do hlavnej aplikácie 3D animácie. Model s láskavým dovolením Leigh Bamforth

UV

Ukážka UV AutoMap: Jednoducho vytvorte svoju UV mapu automaticky jedným kliknutím pomocou AutoMap!


Kitbashing

Kitbashing s nástrojom Primitives : Toto video demonštruje schopnosť prevziať akýkoľvek model zo súpravy Kitbashing Toolset a okamžite ho použiť ako primitíva voľného tvaru. Veľmi rýchla práca pri škálovaní a tvarovaní objektu za chodu.

Kitbashing Tools : Toto video demonštruje Kitbashing Tools v 3D Coat, ktoré umožňujú rýchle a efektívne ukladanie alebo získavanie obsahu Voxel Layer alebo súborov štandardného formátu OBJ. 3DCoat vytvára miniatúrne obrázky pre každý z nich a zobrazuje ich na ukotviteľnej palete pre ľahký prístup.

modelovanie zobcovej flauty : od Сергей Бакулин.

Speed Sculpt

Tire & Wheel Od Sándora Veresa ‘Allexr’.

Miner Armor od Kurzora.

Sochárstvo hlavy tvora od Anton Tenitsky.

CBlock : vyrezávanie pomocou nástroja na zlúčenie a miestnosti Retopo . Autor: Hextor.

FR Armor

3DCOATober : Táto séria videí od Sándora Veresa ‘Allexr’ ukazuje jeden mesiac denných sôch. Úprimne povedané, je to výnimočné a musíte to vidieť.

Helmet Timelapse : Hrubý náčrt sci-fi prilby od Fotisa Tsantilasa.

Sci-fi panel : Sándor Veres ‘Allexr’.

Retopo

Projekt Retopo : Toto video začína sériu pokrývajúcu retopológiu polokomplexného objektu Voxel , ktorý má viacero podkomponentov.

Retopo Room Pt.2 : Toto video pokračuje v prehliadke nástrojov Retopology v 3DCoat a obsahuje ukážky nástroja Strokes a základné použitie Auto-Retopo.

Retopo Room Pt3 UV Edit : Toto video sa dotýka niektorých UV nástrojov v Retopo Room počas tejto prechádzky.

Retopo Room Pt.4: AutoRetopo : Toto video pokračuje v prehliadke sady nástrojov Retopo v 3DCoat, ale začína hlbšie skúmanie nových vylepšení Auto-Retopo.

Retopo Room Pt.7: Manual Retopo Tools : Toto video sa zaoberá niektorými nástrojmi manuálnej retopológie v 3D Coat, ako napríklad ADD/SPLIT tool, POINTS & FACES a QUADS.

Nástroje retopológie: Relax Retopo Mesh : Toto video popisuje rôzne metódy a nástroje na uvoľnenie všetkých alebo vybraných častí retopologizovanej siete.

ORC Auto Retopology s užívateľsky definovanými sprievodcami : Celková ukážka nástrojov Auto-Retopology.

Výukový program pre retopo ropuchy : Medzi limitmi.

Základy retopológie : Koncepty a základné nástroje, ktoré vám pomôžu rýchlo retopologizovať. Výsledkom je výsledok vhodný na animáciu v Max alebo Maya. Od ZenithII.

Základná retopológia pomocou 3DCoat : V tejto lekcii vám Ryan Ribot ukáže základy retopologizácie objektov pomocou 3DCoat. Od 3Dmotive.

Duplikovanie siete Retopo : Toto video demonštruje dve hlavné metódy duplikovania sietí retopo .

Gromit Retopology Time Lapse Časový odstup procesu použitého na retopo Gromit modelu. Autor: BotchedTaco.

Pipeline s inými aplikáciami

Blender Materials to 3DCoat PBR Smart Materials : Toto je návod, v ktorom ukážem, ako používať materiály z modelu blender v 3DCoat na pridávanie inteligentných materiálov pre samostatné časti modelu. Od Jayanam.

Blender PBR Shader pre 3DCoat Smart materiály tutoriál : V tomto návode pre Blender s použitím 3DCoat PBR materiálov ukážem, ako export PBR textúry, ako sú difúzne, normálne mapy, drsnosť a kovovosť, a použiť ich v Blender PBR shader. Od Jayanam.

Blender 3Dcoat PBR Tutorial : Tento tutoriál je o vytvorení modelu pevného povrchu pomocou Blender a jeho textúrovaní pomocou 3DCoat s materiálmi PBR . Od Jayanam.

Mixamo a 3DcoatExternal Link : Toto video z roku 2012 demonštruje pracovný postup medzi Mixamo a 3DCoat.

Tvrdý povrch

3Dcoat for Hardsurface Design Toto je úvodné video o 3DCoat pre dizajn tvrdých povrchov. Tu sa budem venovať základným nástrojom, ktoré používam na blokovanie modelov tvrdých povrchov v 3DCoat. Od GameDev The Pipeline.

Retopo Room Pt.1 : Toto video začína fázu Retopo tohto sprievodcu, vrátane ukážky použitia súpravy nástrojov Kitbashing na rýchly prístup a použitie prednastavení Model/Mesh ako východiskových bodov.

Tipy na modelovanie tvrdých povrchov : Niekoľko tipov na modelovanie tvrdých povrchov pomocou 3D Coat pomocou nástrojov Cutoff Tool, VoxLayer, Extrude a Transform. Od Psionic Games.
Upraviť

Tipy na náradie

Modelovanie Voxel : Vytváranie úkosov

Viacrozlíšenie pre Voxel Sculpting

Tipy na používanie figuríny

Rýchly tip: Použitie nástroja VoxHide ako maskovacieho nástroja : Toto video ukazuje, ako možno nástroj VoxHide použiť ako nástroj maskovania namiesto nástroja Freeze Brush, ktorý funguje iba v režime Surface.

Vytvorenie 3D Brush : Toto video ukazuje, ako zobrať model, ktorý už máte na pevnom disku, alebo ho vytvoriť priamo v 3DCoat na použitie ako 3D Brush; replikovanie objektu pozdĺž ťahu štetcom.

Sketching in 3DCoat: Pt.1 Canvas Setup : Toto video začína krátku sériu demonštrujúcu schopnosti 3DCoat Sketching a jedinečnú príťažlivosť ako skicovacieho nástroja v rámci každého umelca.

Invertovanie Voxel výberov pomocou nástroja Cutoff & Hide Tool : Toto video je rýchlou ukážkou použitia nástroja Cutoff and Hide Tool v pracovnom priestore Voxel od 3DCoat. Predovšetkým ukazuje, ako invertovať výber pomocou pridružených, ale málo známych klávesových skratiek.

Widget s 2 osami

TransPose Tool Poly Groups : Toto video demonštruje niekoľko nových funkcií pridaných do nástroja Pose Tool v 3DCoat 4.9. Jedným z nich je uhlové zachytenie pre presné lineárne výbery. Druhým je funkcia Poly Group zabudovaná do nástroja Pose.

Ako

Priraďte klávesové skratky kartám

Bezplatná 3DCoatPrint

Rýchly prehľad v bezplatnej 3DCoatPrint

Nárazový úvod do bezplatnej 3D Coat

Návrh jednoduchého ľahkého šabľa pre začiatočníkov v bezplatnej 3D Coat

3DCoatPrint: Navigácia

3DCoatPrint: Podporuje

3DCPrint: Ponuka RMB

3DCoatPrint: Zabráňte efektu spodného topenia (slonia noha).

3DCoatPrint: Zabráňte efektu rozťahovania plastov

3DCoatPrint: Primitívy

3DCoatPrint: Booleovské hodnoty

3DCoatPrint: Symetria

3DCoatPrint: Nástroj na odrezanie

3DCoatPrint: História stavu

3DCoatPrint: Vzorový projekt

3DCoatPrint: Vytvorenie siete z obrázka

Vyrezávanie miniatúr na 3D tlač v 3D Coat – 1. časť – Sochárstvo

Vyrezávanie miniatúr na 3D tlač v 3DCoat – 2. časť – 3D tlač

Autíčko 3D Coat na 3D tlač – 1. časť – Sochárstvo

Dizajn 3D Coat autíčka na 3D tlač – 2. časť – Tlač