Samouczki szkoleniowe

Ogólny

Typowe przepływy pracy : Ta seria filmów przedstawia niektóre typowe przepływy pracy w 3DCoat oraz sposób, w jaki obejmują one różne obszary robocze/zestawy narzędzi w aplikacji.

Ogólny przegląd 3DCoat : Ta seria nie jest bynajmniej kompendium wszystkiego, co dotyczy 3DCoat; celem jest jak najszybsze pokazanie najbardziej przydatnych funkcji, a tego właśnie chciałem, gdy uczyłem się 3DCoat.
Tutaj mówimy o niektórych uniwersalnych podstawach. Celem jest zapoznanie Cię z podstawami i rozpoczęcie pracy. (Przez Davida Schonevelda)

Jak stworzyć model 3D do gier wideo – Temat: Fantastyczna broń : W tej serii samouczków dowiesz się, jak stworzyć model 3D do gier wideo. To jest pierwsza część małej serii samouczków. W tej części zobaczysz jak tworzę grafikę koncepcyjną w Photoshopie. Christopha Wernera.

3DCoat — świetne oprogramowanie do rzeźbienia dla artystów 2D, którzy chcą przejść do 3D : Przegląd świetnego oprogramowania do rzeźbienia i ogólnie jednego z moich ulubionych programów.

Pistolet : Kompletny cykl pracy pistoletu science fiction, oparty na M3 Predator z Mass Effect. Przez Kalten1979.

Modelowanie

Modelowanie 3DCoat Low-Poly dla początkujących #1. Interfejs użytkownika pokoju modelowania : Film przedstawia przewodnik dla początkujących po pokoju modelowania w 3DCoat 2022. Interfejs pokoju modelowania.

Modelowanie 3DCoat Low-Poly dla początkujących #2. Nawigacja : Film przedstawia przewodnik dla początkujących po Modeling Room w 3DCoat 2022. Nawigacja.

Modelowanie 3DCoat Low-Poly dla początkujących #3. Prymitywy i selekcje. Część 1 : Film przedstawia przewodnik dla początkujących po Modeling Room w 3DCoat 2022. Prymitywy i selekcje. Część 1.

Modelowanie 3DCoat Low-Poly dla początkujących #4. Prymitywy i selekcje. Część 2 : Film przedstawia przewodnik dla początkujących po Modeling Room w 3DCoat 2022. Prymitywy i selekcje. Część 2.

Jak stworzyć model statku od podstaw za pomocą 3DCoat — część 1 : Ten film rozpoczyna serię opartą na projektach, polegającą na modelowaniu starego drewnianego statku, zaczynając od konfiguracji obrazu referencyjnego.

Jak stworzyć model statku od podstaw za pomocą 3DCoat. Część 2 : To jest druga część samouczka wideo na temat tworzenia historycznego statku od A do Z za pomocą 3DCoat.

Jak stworzyć model statku od podstaw za pomocą 3DCoat. TimeLapse : Jest to timelapse samouczka wideo na temat tworzenia historycznego statku od A do Z przy użyciu 3DCoat.

Modelowanie helikoptera w 3DCoat 2021. Samouczek : Ten samouczek wideo przedstawia potok modelowania w 3DCoat 2021 i jego wszechstronny zestaw narzędzi do tworzenia modeli 3D od podstaw.

Miękki wybór : Ten film przedstawia nową funkcję Miękki wybór w 3DCoat 2022 dla obszarów roboczych Retopo i Modelowanie.

Demo nowych narzędzi do modelowania, część 1 : Ten film rozpoczyna prostą demonstrację kilku nowych narzędzi do modelowania w 3DCoat 2021, z których niektóre są oparte na krzywych

Demo nowych narzędzi do modelowania, część 2 : Ten film jest kontynuacją serii, pokazując krótkie demo niektórych nowych narzędzi do modelowania w 3DCoat 2021

Demo nowych narzędzi do modelowania, część 3 : Ten film jest kontynuacją serii, która demonstruje niektóre nowe narzędzia do modelowania w 3DCoat 2021 oraz kilka ulepszeń starszych.

Demo nowych narzędzi do modelowania cz. 4: Ten film kontynuuje serię, pokazując niektóre nowe narzędzia do modelowania w 3DCoat 2021, a także kilka starszych, o których nowi użytkownicy będą chcieli się dowiedzieć. Demonstruje funkcję wytłaczania wbudowaną w narzędzie Transform, a także narzędzia do zamykania otworów w siatce i wyrównywania wierzchołków za pomocą nowego narzędzia „Wyrównaj wierzchołki”.

Demo nowych narzędzi do modelowania cz. 5: Ten film jest kontynuacją serii, pokazując niektóre nowe narzędzia do modelowania (a także kilka starszych, ale ważnych do odkrycia przez nowych użytkowników). Obejmuje użycie narzędzia Inteligentne wyciągnięcie do tworzenia nóg, narzędzia Spine do ogona, narzędzia Bevel i funkcji Live Smooth.

Demo nowych narzędzi do modelowania, część 6: Ten film wideo kończy serię prezentującą niektóre nowe narzędzia do modelowania w 3DCoat 2021, wykorzystujące nowe krzywe + generator Swept N do tworzenia siatki dla uszu modelu Rhino i nowego narzędzia Bridge.

Farba

Inteligentne materiały PBR : To tylko krótki film, który zrobiłem, pokazujący niektóre z nowych i niesamowitych materiałów PBR firmy 3DCoat. Możesz tworzyć wszystkie nowe materiały od podstaw, ale zawiera on kilka gotowych materiałów, które mają wiele funkcji, które możesz dostosować, aby zmienić ich wygląd. (przez Phila Nolana)

Opcje podglądu PBR

Painting teksturami : Pokazuje niektóre z bardziej popularnych narzędzi Paint, których można użyć w podobnym projekcie. Nie ma to być samouczek dotyczący technik malowania teksturami.

Selektor obrazu : Ten film przedstawia Selektor obrazu w 3DCoat, który umożliwia użytkownikowi próbkowanie informacji o kolorze z obrazu, a także służy jako dokowalny obraz referencyjny.

Używanie obrazów referencyjnych : ten film przedstawia użycie obrazów referencyjnych. Albo jako płaszczyzny obrazu w rzutni, albo użycie selektora obrazów jako statycznego obrazu referencyjnego w interfejsie użytkownika.

Paint Mesh to Sculpt Mesh : Ten film pokazuje kroki potrzebne do wysłania kopii Paint Mesh do obszaru roboczego Sculpt (gdzie staje się Sculpt Mesh, który można poddać wokselizacji lub zastosować do niej dynamiczną teselację) i bake małe zmiany rzeźbienia z powrotem do Paint Mesh poprzez nową normal map.

Od Paint Room do Sculpt iz powrotem : ten film pokazuje metodę, której można użyć, aby przenieść swój model….całkowicie (z wszelkimi pracami, które być może już wykonałeś przy użyciu rzeźbienia opartego na obrazach)…z Paint Room do Voxel Room do dokonaj tam pewnych zmian rzeźbiarskich.
Następnie bake zaktualizowaną displacement map , którą można dodać do Paint Roomu.

import alfa : Jak import teksturę, która będzie używana jako informacja o przezroczystości warstwy (kanał alfa) w 3DCoat. Nie można import informacji alfa bezpośrednio do 3D Coat , ale i tak pokaż krótkie obejście, aby to zrobić.
Dodatkowo wyjaśnij, jak malować elastyczne informacje alfa i jak pomaga w tym funkcja „Połączona warstwa”. Christopha Wernera.

Baking tekstur Ptex na siatce z istniejącymi UVs : jak bake tekstury po użyciu metody Ptex UV/ Texturing na siatce z istniejącą mapą UV . Całkiem przydatne, jeśli chcesz użyć formatu Ptex w 3DCoat jako formatu „przechowywania” szczegółów w wysokiej rozdzielczości i bake do tekstur o niższej rozdzielczości w razie potrzeby. Przez Javisa Jonesa.

Rzeźbić

Multi-Resolution w 3DCoat: Multi-Resolution umożliwia pracę z modelem na kilku poziomach szczegółowości przy jednoczesnym płynnym zachowaniu szczegółów na wysokich poziomach. Edytuj model na dowolnym poziomie uszczegółowienia. Wszystkie Twoje zmiany są płynnie zapisywane na wszystkich poziomach. Możesz też zabrać siatkę z Modelarni i użyć jej jako najniższego poziomu. Wszystkie wysokie poziomy zostaną odpowiednio płynnie przekształcone. Unikalną cechą Multi-Resolution w 3DCoat jest to, że struktura siatki niskiego i wysokiego poziomu może być zupełnie inna.

Rzeźbienie postaci z kreskówek, Elmer Fudd : Jest to prosty i zabawny film poklatkowy przedstawiający proces modelowania/rzeźbienia, którego można użyć do stworzenia postaci z kreskówek, takiej jak ta. Nie ma być prezentacją ani rozbudowanym filmem szkoleniowym — to tylko rzut oka na niektóre narzędzia, których można użyć w projekcie o podobnym zakresie.

Podstawowa koncepcja broni : Rzeźbienie twardej powierzchni broni.

Uszkodzony filar : seria samouczków Uszkodzony filar. Przez Ignertię.

filar i winorośl : krótki samouczek pokazujący, jak wymodelować filar i dodać szczegółową teksturę za pomocą obrazów i winorośli. przez Psioniczne Gry.

Tworzenie terenu .

Pączek ze śmietaną .

Tworzenie tekstur kafelkowych : Ten film przedstawia jedną z dostępnych dla użytkowników 3DCoat metod tworzenia własnych bezszwowych tekstur kafelkowych.

Dodawanie grubości : Ten film przedstawia dodawanie grubości do obiektu woksela w 3DCoat i dlaczego jest tak ważne w użyciu. Woksele są z natury objętościowe i dlatego nie mogą działać poprawnie z jednostronnymi i otwartymi siatkami. Dlatego wymagana jest pewna „grubość”, aby to zadziałało.
Idealnie nadaje się do zastosowania tej grubości w aplikacji hosta przed importem, ale jeśli nie jest to wykonalne, jest to sposób na dodanie jej tuż przed wokselowaniem obiektu.

Tworzenie jamy ustnej : Ten film przedstawia technikę rzeźbienia/modelowania jamy ustnej dla postaci w obszarze roboczym Sculpt.

Szybka wskazówka: naprawianie importu siatek o małej liczbie wielokątów .

Rzeźbienie i teksturowanie skał : Krótki samouczek dotyczący rzeźbienia, automatycznej retopologii i teksturowania prostego obiektu skalnego. przez Psioniczne Gry.

Rzeźbienie skalistej podłogi : Rzeźbienie prostej skalistej podłogi lub ściany za pomocą pędzla do budowania, pędzla do skrobania i prostych tekstur. przez Psioniczne Gry.

Ekspresyjne rzeźbienie autorstwa Anton Tenitsky.

Oldschoolowa metoda rzeźbienia w kafelkach dla ciężkich siatek Anton Tenitsky mówi o używaniu instancji do łatwiejszego pieczenia siatek układanych w kafelki.

Tworzenie obiektów Morph: Ten film przedstawia zaktualizowany proces tworzenia obiektów Morph lub mieszania kształtów w 3DCoat w celu wyeksportowania do głównej aplikacji do animacji 3D. Model dzięki uprzejmości Leigh Bamforth

UV

Demonstracja UV AutoMap: Po prostu stwórz swoją mapę UV automatycznie jednym kliknięciem za pomocą AutoMap!


Kitbashing

Kitbashing za pomocą narzędzia Primitives : Ten film pokazuje możliwość pobrania dowolnego modelu z zestawu Kitbashing Toolset i natychmiastowego użycia go jako prymitywu swobodnego. Bardzo szybkie skalowanie i kształtowanie obiektu w locie.

Narzędzia Kitbashing : ten film przedstawia narzędzia Kitbashing Tools w 3D Coat, które umożliwiają szybkie i wydajne przechowywanie lub pobieranie zawartości warstwy Voxel lub plików w standardowym formacie OBJ. 3DCoat tworzy miniatury obrazów dla każdego z nich i wyświetla je w dokowalnej palecie w celu łatwego dostępu.

modelowanie fletu prostego : autor: Сергей Бакулин.

Rzeźba szybkości

Opona i koło autorstwa Sándora Veresa „Allexr”.

Zbroja górnika od Kurzora.

Rzeźbienie głowy stwora autorstwa Anton Tenitsky.

CBlock : rzeźbienie za pomocą narzędzia scalania i pokoju Retopo . Przez Hextora.

Pancerz FR

3DCOATober : Ta seria filmów autorstwa Sándora Veresa „Allexr” pokazuje jeden miesiąc codziennych rzeźb. To szczerze mówiąc niezwykłe i trzeba zobaczyć.

Kask poklatkowy : Wstępny szkic hełmu science-fiction autorstwa Fotisa Tsantilasa.

Panel science-fiction : autorstwa Sándora Veresa „Allexr”.

Retopo

Projekt Retopo : Ten film rozpoczyna serię obejmującą retopologię pół-złożonego obiektu Voxel , który ma wiele elementów składowych.

Pokój Retopo, część 2 : Ten film stanowi kontynuację przewodnika po narzędziach Retopology w 3DCoat i zawiera demonstracje narzędzia Obrysy oraz podstawowe użycie funkcji Auto-Retopo.

Pokój Retopo Pt3 Edycja UV : Ten film dotyczy niektórych narzędzi UV w pokoju Retopo podczas tej prezentacji.

Pokój Retopo, część 4: AutoRetopo : Ten film stanowi kontynuację przewodnika po zestawie narzędzi Retopo w 3DCoat, ale rozpoczyna głębsze badanie nowych ulepszeń Auto-Retopo.

Pokój Retopo , część 7: Ręczne narzędzia Retopo : Ten film przedstawia niektóre narzędzia ręcznej retopologii w 3D Coat, takie jak narzędzie DODAJ/PODZIEL, narzędzie PUNKTY I POWIERZCHNIE oraz narzędzie QUADS.

Narzędzia retopologii: Relax Retopo Mesh : Ten film przedstawia różne metody i narzędzia relaksacji wszystkich lub wybranych części retopologizowanej siatki.

ORC Auto-Retopology z przewodnikami zdefiniowanymi przez użytkownika : Ogólna demonstracja narzędzi Auto-Retopology.

Samouczek retopo ropuchy : By Betweenlimits.

Podstawy retopologii : koncepcje i podstawowe narzędzia umożliwiające szybką retopologię. Dając wynik odpowiedni do animacji w Max lub Maya. Przez Zenith II.

Podstawowa retopologia przy użyciu 3DCoat : W tej lekcji Ryan Ribot pokaże podstawy retopologii obiektów przy użyciu 3DCoat. przez 3Dmotive.

Duplikowanie siatki Retopo : Ten film przedstawia dwie podstawowe metody powielania siatek retopo .

Gromit Retopology Time Lapse Upływ czasu procesu zastosowanego do retopo modelu Gromit. Przez BotchedTaco.

Pipeline z innymi aplikacjami

Blender Materials to 3DCoat PBR Inteligentne materiały : To jest samouczek, w którym pokazuję, jak używać materiałów z modelu blender w 3DCoat do dodawania inteligentnych materiałów do oddzielnych części modelu. Przez Jayanama.

Blender PBR Shader dla samouczka materiałów 3DCoat Smart : W tym samouczku dotyczącym Blender wykorzystującego materiały 3DCoat PBR pokazuję, jak export tekstury PBR , takie jak rozproszone, mapy normalnych, chropowatość i metaliczność, i używać ich w shaderze Blender PBR . Przez Jayanama.

Samouczek Blender 3Dcoat PBR : ten samouczek dotyczy tworzenia modelu twardej powierzchni za pomocą Blender i teksturowania go za pomocą materiałów 3DCoat z materiałami PBR . Przez Jayanama.

Mixamo i 3DcoatExternal Link : Ten film z 2012 roku pokazuje przepływ pracy między Mixamo i 3DCoat.

Twarda powierzchnia

3Dcoat do projektowania twardych powierzchni Jest to film wprowadzający do 3DCoat do projektowania twardych powierzchni. Tutaj omówię podstawowe narzędzia, których używam do blokowania modeli o twardej powierzchni w 3DCoat. Przez GameDev The Pipeline.

Pokój Retopo, część 1 : Ten film rozpoczyna etap Retopo tego przewodnika, w tym demonstrację korzystania z zestawu narzędzi Kitbashing w celu uzyskania dostępu do szybkich ustawień wstępnych Model/Mesh i używania ich jako punktów początkowych.

Wskazówki dotyczące modelowania twardych powierzchni : Kilka wskazówek dotyczących modelowania twardych powierzchni za pomocą 3D Coat przy użyciu narzędzi Cutoff Tool, VoxLayer, Extrude i Transform. przez Psioniczne Gry.
Edytować

Wskazówki dotyczące narzędzi

Modelowanie Voxel : tworzenie faz

Wielorozdzielczość do rzeźbienia Voxel

Wskazówki dotyczące korzystania z manekina

Szybka wskazówka: Używanie VoxHide jako narzędzia maskującego : ten film pokazuje, jak narzędzie VoxHide może być używane jako narzędzie maskujące zamiast Brush zamrażającego , który działa tylko w trybie Powierzchnia.

Tworzenie Brush 3D : Ten film pokazuje, jak wziąć model, który już masz na dysku twardym, lub utworzyć go bezpośrednio w 3DCoat , aby użyć go jako Brush 3D; replikując obiekt wzdłuż pociągnięcia pędzla.

Szkicowanie w 3DCoat: Pt.1 Konfiguracja płótna : Ten film rozpoczyna krótką serię demonstrującą możliwości szkicowania 3DCoat i wyjątkową atrakcyjność jako narzędzie do szkicowania w potoku każdego artysty.

Odwracanie zaznaczeń Voxel za pomocą narzędzia Odcinanie i ukrywanie : Ten film jest krótką demonstracją użycia narzędzia Odcinanie i ukrywanie w obszarze roboczym Voxel 3DCoat. Przede wszystkim pokazuje, jak odwrócić zaznaczenie za pomocą powiązanych, ale mało znanych skrótów klawiszowych.

Widżet 2-osiowy

Grupy poli w narzędziu TransPose : Ten film przedstawia kilka nowych funkcji dodanych do narzędzia Pose w 3DCoat 4.9. Jednym z nich jest przyciąganie kątowe w celu precyzyjnego wyboru liniowego. Drugi to funkcja Poly Group wbudowana w narzędzie Pose.

Jak

Przypisz skróty klawiszowe do zakładek

Bezpłatny 3DCoatPrint

Szybki podgląd w bezpłatnym 3DCoatPrint

Crash Wprowadzenie do darmowego druku 3D Coat Print

Łatwy projekt lekkiej szabli dla początkujących w darmowym druku 3D Coat

3DCoatPrint: Nawigacja

3DCoatPrint: obsługuje

3DCPrint: Menu PPM

3DCoatPrint: zapobiega efektowi topnienia dna (stopa słonia).

3DCoatPrint: zapobiega efektowi rozszerzania się plastiku

3DCoatPrint: prymitywy

3DCoatPrint: Logiczne

3DCoatPrint: Symetria

3DCoatPrint: narzędzie do odcinania

3DCoatPrint: Stan historii

3DCoatPrint: przykładowy projekt

3DCoatPrint: Utwórz siatkę z obrazu

Rzeźbienie miniatury do druku 3D w 3D Coat – Część 1 – Rzeźbienie

Rzeźbienie miniatury do druku 3D w 3DCoat – Część 2 – Druk 3D

Projekt 3D Coat samochodziku do druku 3D – Część 1 – Rzeźbienie

Projekt 3D Coat samochodziku do druku 3D – Część 2 – Drukowanie