Eğitim Öğreticileri

Genel

Yaygın İş Akışları : Bu video serisi, 3DCoat bazı tipik iş akışlarını ve bunların uygulamadaki farklı çalışma alanlarını/araç setlerini nasıl içerdiklerini kapsar.

3DCoat Genel Bakış : Bu seri, hiçbir şekilde 3DCoat ile ilgili her şeyin bir özeti değildir; amaç, size en kullanışlı özellikleri mümkün olan en kısa sürede göstermektir, 3DCoat öğrenirken istediğim de buydu.
Burada bazı evrensel temellerden bahsediyoruz. Amaç, sizi temel bilgilere alıştırmak ve hızlı bir başlangıç yapmaktır. (David Schoneveld tarafından)

Video oyunları için 3B model nasıl oluşturulur – Konu: Fantezi silahı : Bu eğitim serisinde, video oyunları için 3B model oluşturmayı öğreneceksiniz. Bu, küçük eğitim serisinin ilk bölümüdür. Bu bölümde photoshopta nasıl konsept çizim yaptığımı göreceksiniz. Christoph Werner tarafından.

3DCoat – 3D’ye geçiş yapmak isteyen 2D sanatçılar için Harika Şekillendirme yazılımı : Harika bir şekillendirme yazılımına genel bakış ve genel olarak en sevdiğim programlardan biri.

Silah : Mass Effect’ten M3 Predator’a dayanan bir Bilim Kurgu Silahının eksiksiz iş akışı. Kalten1979 tarafından.

modelleme

Yeni Başlayanlar İçin 3DCoat Düşük Poli Modelleme #1. Modelleme Odası Kullanıcı Arayüzü : Video, yeni başlayanlar için 3DCoat 2022’deki Modelleme Odası kılavuzunu gösterir. Modelleme Odası Kullanıcı Arayüzü.

Yeni Başlayanlar İçin 3DCoat Düşük Poli Modelleme #2. Gezinme : Video, 3DCoat 2022’deki Modelleme Odası için başlangıç kılavuzunu gösterir. Gezinme.

Yeni Başlayanlar İçin 3DCoat Düşük Poli Modelleme #3. Primitifler ve Seçimler. 1. Bölüm : Video, yeni başlayanlar için 3DCoat 2022’deki Modelleme Odası kılavuzunu gösterir. İlkel Öğeler ve Seçimler. Bölüm 1.

Yeni Başlayanlar İçin 3DCoat Düşük Poli Modelleme #4. Primitifler ve Seçimler. 2. Bölüm : Video, 3DCoat 2022’deki Modelleme Odası için başlangıç kılavuzunu gösterir. İlkel Öğeler ve Seçimler. Bölüm 2.

3DCoat Kullanarak Sıfırdan Bir Gemi Modeli Oluşturma – Bölüm 1 : Bu video, bir görüntü referans kurulumuyla başlayarak eski bir ahşap Geminin modellendiği proje tabanlı seriye başlar.

3DCoat Kullanarak Sıfırdan Bir Gemi Modeli Nasıl Oluşturulur? 2. Kısım : Bu, 3DCoat kullanarak A’dan Z’ye tarihi bir gemi yaratmaya ilişkin bir video eğitiminin ikinci kısmıdır.

3DCoat Kullanarak Sıfırdan Bir Gemi Modeli Nasıl Oluşturulur? TimeLapse : Bu, 3DCoat kullanarak A’dan Z’ye tarihsel bir tekne oluşturma hakkındaki video eğitiminin hızlandırılmış halidir.

3DCoat 2021’de Helikopter Modelleme. Öğretici : Bu video Öğretici, 3DCoat 2021’deki modelleme hattını ve sıfırdan 3D modeller oluşturmak için çok yönlü araç setini gösterir.

Yumuşak Seçim : Bu video, Retopo ve Modelleme çalışma alanları için 3DCoat 2022’deki yeni Yumuşak Seçim özelliğini gösterir.

Yeni Modelleme Araçları Demosu Bölüm 1 : Bu video, 3DCoat 2021’deki bazıları Eğri tabanlı olan birkaç yeni Modelleme aracının basit bir gösterimini başlatıyor

Yeni Modelleme Araçları Demo Pt.2 : Bu video, 3DCoat 2021’deki bazı yeni Modelleme araçlarının kısa bir demosunu göstererek seriye devam ediyor

Yeni Modelleme Araçları Demo Pt.3 : Bu video, 3DCoat 2021’deki bazı yeni modelleme araçlarını ve eski araçlarda yapılan bazı ince ayarları gösteren bir serinin devamı niteliğindedir.

Yeni Modelleme Araçları Demo Pt. 4: Bu video, 3DCoat 2021’deki bazı yeni Modelleme araçlarının yanı sıra yeni kullanıcıların öğrenmek isteyeceği birkaç eski aracı göstererek seriye devam ediyor. Dönüştürme Aracında yerleşik ekstrüzyon işlevinin yanı sıra bir ağdaki delikleri kapatmak ve yeni “Köşeleri Hizala” aracıyla Köşeleri hizalamak için kullanılan araçları gösterir.

Yeni Modelleme Araçları Demo Pt. 5: Bu video, yeni modelleme araçlarından bazılarını (ayrıca birkaç eski ama yeni kullanıcıların keşfetmesi için önemli olanları) göstererek seriye devam ediyor. Bacakları oluşturmak için Akıllı Ekstrüzyon aracının, kuyruk için Omurga aracının, Eğim Ver aracının ve Canlı Düzgünleştirme özelliğinin kullanımını kapsar.

Yeni Modelleme Araçları Demosu Bölüm 6: Bu video, Rhino modelinin kulakları için ağ oluşturmak üzere New Curves + Swept N Generator ve yeni Bridge aracı kullanılarak 3DCoat 2021’deki bazı yeni Modelleme araçlarını gösteren seriyi sonlandırıyor.

Boyamak

PBR Akıllı Malzemeler : Bu, 3DCoat’ın yeni ve harika PBR malzemelerinden bazılarını gösteren, yaptığım hızlı bir video. Tüm yeni malzemeleri sıfırdan oluşturabilirsiniz, ancak bir sürü önceden hazırlanmış malzemelerle birlikte gelir ve görünüşünü değiştirmek için ayarlayabileceğiniz birçok işlevi vardır. (Phil Nolan’ın yazdığı)

PBR Önizleme Seçenekleri

Doku Painting : Bu, benzer bir projede kullanılabilecek daha yaygın Boya araçlarından bazılarını gösterir. Tekstüre boyama teknikleri üzerine bir öğretici olması amaçlanmamıştır.

Görüntü Seçici : Bu video, 3DCoat kullanıcının renk bilgilerini bir görüntüden örneklemesine ve ayrıca takılabilir bir referans görüntü işlevi görmesine olanak tanıyan Görüntü Seçici’yi gösterir.

Referans Resimlerin Kullanılması : Bu video, referans resimlerin kullanımını gösterir. Görüntü alanında Görüntü Düzlemleri olarak veya Kullanıcı Arabirimi içinde Görüntü Seçici’nin statik bir referans görüntü olarak kullanımı.

Mesh’i Şekillendirmek İçin Mesh’i Boyayın: Bu video, Paint Mesh’in bir kopyasını Sculpt Workspace’e göndermek (burada vokselleştirilebilen veya dinamik mozaikleme uygulanabilen bir Sculpt Mesh haline gelir) ve küçük ölçekli heykel düzenlemeleri bake için gereken adımları gösterir. yeni bir normal map aracılığıyla Paint Mesh’e geri dönün.

Boya Odasından Şekillendirmeye ve tekrar geriye : Bu video, modelinizin tamamen yer değiştirmesini (görüntü tabanlı heykel kullanarak yapmış olabileceğiniz herhangi bir çalışmayla birlikte)…Boya Odasından Voxel Odasına taşımak için kullanılabilecek bir yöntemi gösterir. orada bazı heykel düzenlemeleri yapın.
Ardından, Boya Odasına eklenebilecek güncellenmiş bir displacement map bake .

Alfa import : 3DCoat içinde katman saydamlığı bilgisi (Alfa kanalı) olarak kullanılacak bir doku nasıl import . Alfa bilgilerini doğrudan 3D Coat import imkansızdır, ancak yine de bunu yapmak için kısa bir geçici çözüm gösterin.
Ek olarak, esnek alfa bilgilerinin nasıl çizileceğini ve “Bağlantılı katman” işlevinin burada nasıl yardımcı olduğunu açıklayın. Christoph Werner tarafından.

Ptex dokularını mevcut UVs bir ağa Baking : Ptex UV/Texturing yöntemini mevcut bir UV haritasına sahip bir ağa kullandıktan sonra dokuları nasıl bake ? 3DCoat Ptex formatını yüksek çözünürlüklü ayrıntılarınızla bir “depolama” formatı olarak kullanmak ve gerektiğinde daha düşük çözünürlüklü dokulara bake istiyorsanız oldukça kullanışlıdır. Javis Jones tarafından.

Şekil vermek

3DCoat Çoklu Çözünürlük : Çoklu Çözünürlük, ayrıntıları yüksek seviyelerde sorunsuz bir şekilde korurken, modelle çeşitli detaylandırma seviyelerinde çalışmanıza olanak tanır. Modeli detaylandırmanın herhangi bir seviyesinde düzenleyin. Tüm düzenlemeleriniz tüm seviyelerde sorunsuz bir şekilde kaydedilir. Modelleme odasından da mesh alıp en alt seviye olarak kullanabilirsiniz. Tüm yüksek seviyeler buna göre sorunsuz bir şekilde dönüştürülecektir. 3DCoat Çoklu Çözünürlüğün benzersiz özelliği, düşük ve yüksek seviyelerin ağ yapısının tamamen farklı olabilmesidir.

Çizgi Film Karakterini Şekillendirmek, Elmer Fudd : Bu, bunun gibi bir çizgi film karakteri yaratmak için kullanılabilecek modelleme/heykel sürecini hızlandıran basit ve eğlenceli bir projedir. Bir vitrin veya ayrıntılı bir eğitim videosu olarak tasarlanmamıştır; benzer kapsamdaki bir proje için kullanılabilecek bazı araçlara yalnızca bir göz atmak için tasarlanmıştır.

Temel Silah Konsepti : Silahın sert yüzeyinin şekillendirilmesi.

Hasarlı Sütun : Hasarlı Sütun eğitim serisi. Ignertia tarafından.

sütun ve sarmaşıklar : Görüntüler ve sarmaşıklar kullanarak bir sütunun nasıl modelleneceğini ve ayrıntılı doku ekleneceğini gösteren hızlı bir eğitim. Psionic Games tarafından.

Bir Arazi Yapmak .

kremalı çörek .

Döşemeli Dokular Oluşturma : Bu video, 3DCoat kullanıcılarının kendi dikişsiz döşemeli dokularını oluşturmak için kullanabileceği bir yöntemi gösterir.

Kalınlık Ekleme : Bu video, 3DCoat bir voksel nesnesine kalınlık eklemeyi ve kullanmanın neden bu kadar önemli olduğunu kapsar. Vokseller doğası gereği hacimseldir ve bu nedenle tek taraflı ve açık ağlarla düzgün çalışamaz. Bu nedenle, çalışmasını sağlamak için bir miktar “kalınlık” gerekir.
Bu kalınlığı içe aktarmadan önce kişinin ana uygulamasında uygulamak için idealdir, ancak bu mümkün değilse, nesneyi vokselleştirmeden hemen önce eklemenin yolu budur.

Bir Ağız Boşluğu Oluşturma : Bu video, Sculpt çalışma alanındaki bir karakter için bir Ağız Boşluğunu şekillendirme/modelleme tekniğini gösterir.

Hızlı İpucu: Düşük Çokgen Ağ İçe Aktarmalarını Düzeltme .

Kaya şekillendirme ve dokulandırma : Basit bir kaya nesnesini şekillendirme, otomatik retopoloji ve tekstüre etme hakkında hızlı eğitim. Psionic Games tarafından.

Kayalık bir zemini şekillendirmek : Yapı fırçası, kazıma fırçası ve bazı basit dokuları kullanarak basit bir kayalık zemini veya duvarı şekillendirmek. Psionic Games tarafından.

Anton TenitskyEtkileyici Şekillendirme .

Ağır Kafes için Döşenebilir Şekillendirme Eski Okul Yöntemi Anton Tenitsky tarafından daha kolay döşenebilir ağ pişirme için örnek kullanımından bahsediyoruz.

Dönüşüm Hedefleri Oluşturma: Bu video, büyük bir 3D Animasyon uygulamasına dışa aktarma amacıyla 3DCoat Dönüşüm Hedefleri veya Karışım Şekilleri oluşturmanın güncellenmiş sürecini kapsar. Model, Leigh Bamforth’un izniyle

UV

UV AutoMap Gösterimi: AutoMap’in yardımıyla UV haritanızı tek tıklamayla otomatik olarak oluşturun!


Kitbashing

Temel Öğeler aracıyla Kitbashing : Bu video, Kitbashing Araç Setinden herhangi bir modeli alıp hemen Serbest Biçimli İlkel olarak kullanma becerisini gösterir. Anında bir nesneyi çok hızlı ölçeklendirme ve şekillendirme işi yapmak.

Kitbashing Araçları : Bu video, Voxel Layer içeriğinin veya standart OBJ formatındaki dosyaların hızlı ve verimli bir şekilde depolanmasına veya alınmasına olanak tanıyan Kitbashing Tools in 3D Coat gösterir. 3DCoat, her biri için küçük resimler oluşturur ve bunları kolay erişim için takılabilir bir palet içinde görüntüler.

kaydedici modelleme : Сергей Бакулин tarafından.

Hızlı Şekillendirme

Sándor Veres ‘Allexr’ Tarafından Lastik ve Jant .

Kurzor’dan Madenci Zırhı .

Anton TenitskyYaratık Kafası Şekillendirmesi .

CBlock : birleştirme aracı ve Retopo odası ile şekillendirme. Hextor tarafından.

alevlere dayanıklı zırh

3DCOATober : Sándor Veres’in “Allexr” adlı bu video serisi, bir aylık günlük heykelleri gösteriyor. Açıkçası olağanüstü ve görülmesi gereken bir şey.

Kask Hızlandırılmış : Fotis Tsantilas tarafından bir bilim kurgu kaskının kaba bir taslağı.

Bilim kurgu paneli : Sándor Veres ‘Allexr’ tarafından.

Retopo

Retopo Projesi : Bu video, birden çok alt bileşene sahip yarı karmaşık bir Voxel nesnesinin yeniden topolojisini kapsayan bir dizi başlatıyor.

Retopo Room Pt.2 : Bu video, 3DCoat Retopology araçlarını incelemeye devam ediyor ve Strokes aracının ve temel Auto-Retopo kullanımının tanıtımlarını içeriyor.

Retopo Odası Pt3 UV Düzenleme : Bu video, bu gözden geçirme sırasında Retopo Odasındaki bazı UV araçlarına değiniyor.

Retopo Room Pt.4: AutoRetopo : Bu video, 3DCoat Retopo araç setinin adım adım anlatılmasına devam ediyor, ancak yeni Auto-Retopo iyileştirmelerinin daha derin bir keşfini başlatıyor.

Retopo Room Pt.7: Manuel Retopo Araçları : Bu video, 3D Coat ADD/SPLIT aracı, NOKTALAR & YÜZLER aracı ve DÖRTLÜ aracı gibi bazı Manuel Retopoloji araçlarını kapsar.

Retopoloji Araçları: Retopo Mesh’i Rahatlatın : Bu video, Retopologized mesh’in tümünü veya seçilen parçalarını gevşetmek için farklı yöntemleri ve araçları kapsar.

Kullanıcı tanımlı kılavuzlarla ORC Otomatik Retopoloji : Otomatik Yeniden Topoloji araçlarının Genel Gösterimi.

Toad retopo eğitimi : Sınırlar Arasında.

Retopoloji temelleri : Hızlı bir şekilde yeniden topoloji oluşturmanızı sağlayacak kavramlar ve temel araçlar. Max veya Maya canlandırmaya uygun bir sonuç veriyor. ZenithII tarafından.

3DCoat Kullanarak Temel Yeniden Topoloji : Bu derste, Ryan Ribot size 3DCoat kullanarak nesneleri yeniden topolojileştirmenin temellerini gösterecek. 3Dmotive tarafından.

Bir Retopo Ağını Çoğaltmak : Bu video, retopo ağlarını çoğaltmak için iki temel yöntemi gösterir.

Gromit Retopology Time Lapse Gromit modelini retopo için kullanılan sürecin zaman aşımı. BotchedTaco tarafından.

Diğer uygulamalarla ardışık düzen

Blender Materials to 3DCoat PBR Smart Materials : Bu, modelin ayrı parçalarına akıllı malzemeler eklemek için 3DCoat bir blender modelinin malzemelerinin nasıl kullanılacağını gösterdiğim bir öğreticidir. Jayanam tarafından.

3DCoat Akıllı malzemeler eğitimi için Blender PBR Shader : 3DCoat PBR malzemeleri kullanan Blender için bu eğitimde, dağınık, normal haritalar, pürüzlülük ve metallik gibi PBR dokularının nasıl export ve bunun bir Blender PBR gölgelendiricide nasıl kullanılacağını gösteriyorum. Jayanam tarafından.

Blender 3Dcoat PBR Eğitimi : Bu eğitim, Blender ile sert bir yüzey modeli oluşturmak ve PBR malzemeleriyle 3DCoat ile tekstüre etmekle ilgilidir. Jayanam tarafından.

Mixamo ve 3DcoatExternal Link : Bu 2012 videosu, Mixamo ve 3DCoat arasındaki iş akışını gösterir.

Sert yüzey

Sert Yüzey Tasarımı için 3Dcoat Bu, sert yüzey tasarımı için 3DCoat giriş niteliğinde bir videodur. Burada, 3DCoat sert yüzey modellerini engellemek için kullandığım temel araçları ele alacağım. GameDev tarafından The Pipeline.

Retopo Room Pt.1 : Bu video, Model/Mesh ön ayarlarına başlangıç noktaları olarak hızlı bir şekilde erişmek ve kullanmak için Kitbashing araç setinin kullanımının bir gösterimi de dahil olmak üzere, bu gözden geçirmenin Retopo aşamasını başlatır.

Sert yüzey modelleme ipuçları : Cutoff Tool, VoxLayer, Extrude ve transform araçlarını kullanarak 3D Coat ile sert yüzey modelleme hakkında bazı ipuçları. Psionic Games tarafından.
Düzenlemek

Araç İpuçları

Voxel Modelleme: Eğimler Oluşturma

Voxel Şekillendirme için Çoklu Çözünürlük

Mankeni kullanmak için ipuçları

Hızlı İpucu: VoxHide’ı Maskeleme Aracı Olarak Kullanma : Bu video, VoxHide aracının yalnızca Yüzey modunda çalışan Dondurma Brush yerine Maskeleme aracı olarak nasıl kullanılabileceğini gösterir.

3B Brush Oluşturma : Bu video, sabit sürücünüzde bulunan bir modeli nasıl alacağınızı veya 3D Brush olarak kullanmak üzere doğrudan 3DCoat nasıl oluşturacağınızı gösterir; fırça darbeniz boyunca nesneyi çoğaltmak.

3DCoat Eskiz Yapma : Pt.1 Canvas Kurulumu : Bu video, 3DCoat’ın Eskiz yeteneklerini ve herhangi bir sanatçının ardışık düzeninde bir Eskiz aracı olarak benzersiz çekiciliğini gösteren kısa bir seriyi başlatıyor.

Cutoff & Hide Tool ile Voxel Seçimlerini Ters Çevirme : Bu video, 3DCoat’ın Voxel Workspace’indeki Cutoff and Hide Tool’un kullanıldığı hızlı bir tanıtımdır. Öncelikle ilişkili ancak az bilinen kısayol tuşlarını kullanarak bir seçimi Ters Çevirmeyi gösteriyor.

2 Eksen Widget’ı

TransPose Tool Poly Groups : Bu video, 3DCoat 4.9’daki Pose Tool’a eklenen birkaç yeni özelliği göstermektedir. Biri, hassas doğrusal seçimler için açı yakalamadır. Diğeri, Pose aracında yerleşik olan Poly Group işlevidir.

Nasıl

Sekmelere Kısayol Tuşları Ata

Ücretsiz 3DCoatPrint

Ücretsiz 3DCoatPrint Hızlı Bakış

Ücretsiz 3D Coat Print’e Crash Giriş

Ücretsiz 3D Coat Baskıda Acemi Kolay Işık Kılıcı Tasarımı

3DCoatPrint: Gezinme

3DCoatPrint: Destekler

3DCPrint: RMB Menüsü

3DCoatPrint: Alt Erime (Fil Ayağı) Etkisini Engeller

3DCoatPrint: Plastik Genleşme Etkisini Önleyin

3DCoatPrint: İlkel Öğeler

3DCoatPrint: Boolean

3DCoatPrint: Simetri

3DCoatPrint: Kesme Aracı

3DCoatPrint: Geçmiş Durumu

3DCoatPrint: Örnek Proje

3DCoatPrint: Görüntüden Mesh Oluştur

3D Kaplamada Minyatürden 3D Coat Baskıya Heykel – Bölüm 1 – Heykel

3DCoat Minyatürden 3D Baskıya Şekillendirme – Bölüm 2 – 3D Baskı

Oyuncak Araba 3D Coat Tasarımından 3D Baskıya – Bölüm 1 – Şekillendirme

Oyuncak Araba 3D Coat Tasarımından 3D Baskıya – Bölüm 2 – Baskı