Maskid on sisuliselt šabloonid. Šabloone kasutatakse skulptuuri või tekstuurivärvimise ala määramiseks Brush sügavuse ja läbipaistvusega.
Šabloonid kasutavad halltoonides kujutisi, et teha kindlaks, mis on maskeeritud ja mis mitte. Lubatud on puhas valge (255 255 255); puhas must (0,0,0) ei ole. Vahepealsed hallid värvid varieeruvad sõltuvalt halli tasemest musta ja valge vahel.
Koos materjalidega saab uute navigeerimisnuppude abil iseseisvalt liigutada ja pöörata ning SHIFT-klahvi abil täpselt 45 kraadi pöörata.
Kui valite maski või materjali kuvamise vähemalt ühes kanalis (sügavus ja/või värv ja/või läige), kuvatakse ülaosas uus paneel.
Trafarettide ja nutikate materjalide eelvaate valikud
Eelvaate valikud
Kui aktiveerite ühe nutikatest materjalidest, šabloonidest või mõlemast korraga, kuvatakse ekraanil uus paneel.
See paneel sisaldab kõiki redigeeritavaid funktsioone nii nutikate materjalide kui ka šabloonide jaoks.
KKK
Kas on võimalik šablooniga värvida, mis kasutab ka värviteavet?
Henry Townshend: See oli ka minu segadus alguses. Arvasin alati, et šabloonprojektsioon peaks sisaldama värvi. Kuid tegelikult pole see üheski tarkvaras tegelikult nii. Mida te/me mõtleme, on “projektsioon” maalimine. See on osaliselt segane.
Nagu ilmselt juba nägite, saate seda rakenduses 3D Coat ülilihtsalt kasutada, lihtsalt looge uus nutikas materjal ja lohistage failiuurijast värviline pilt otse oma Albedosse, et saada värviline šabloon, mis töötab ka mitteruudukujuliste piltidega! Ja isegi tõlgib automaatselt ühest värvipildist õiged väärtused ka sügavuse ja läike jaoks:
Videoõpetused
Anton Tenitsky 3D Coat 016 – Skulptuuriruumi – šabloonide tutvustus .
Kiire algus: šabloonid
Video demonstreerib, kuidas saate rakenduses 3DCoat 2021 (šabloonide eelvaatepaneeli suvandites) fotodest tõrgete kaarte ekstraktida , nii et kasutajad ei pea neid eelnevalt pilditöötlusrakenduses, näiteks Photoshop: Bump Map Extraction from Photo, ette valmistama.