Maskas būtībā ir trafareti. Trafareti tiek izmantoti, lai norādītu laukumu skulptūru vai faktūras krāsošanai ar Brush dziļumu un caurspīdīgumu.
Trafareti izmanto pelēktoņu attēlus, lai noteiktu, kas ir maskēts un kas nav. Atļauts tīrs balts (255 255 255); tīri melns (0,0,0) nav. Pelēkās krāsas starp tām mainīsies atkarībā no pelēkā līmeņa starp melnu un baltu.
Saistībā ar materiāliem var pārvietot un pagriezt neatkarīgi, izmantojot jaunās navigācijas vadības ierīces, kā arī var pagriezt precīzi par 45 grādiem, izmantojot taustiņu SHIFT.
Ja izvēlaties parādīt masku vai materiālu vismaz vienā no kanāliem (dziļums un/vai krāsa un/vai spīdums), augšpusē tiek parādīts jauns panelis.
Trafaretu un viedo materiālu priekšskatījuma opcijas
Priekšskatījuma opcijas
Aktivizējot vienu no viedajiem materiāliem, trafaretiem vai abus vienlaikus, ekrānā tiks parādīts jauns panelis.
Šajā panelī ir visas rediģējamās funkcijas gan viedajiem materiāliem, gan trafaretiem.
FAQ
Vai ir kāds veids, kā krāsot ar trafaretu, kas izmantos arī krāsu informāciju?
Henrijs Taunšends: Tas bija arī mans apjukums sākumā. Es vienmēr domāju, ka trafareta projekcijā jāiekļauj krāsa. Bet patiesībā tā nav nevienā programmatūrā. Tas, ko jūs/mēs domājam, ir “projekcijas” glezniecība. Daļēji tas ir mulsinoši.
Kā jau droši vien redzējāt, varat to ļoti vienkārši izmantot programmā 3D Coat , vienkārši izveidojiet jaunu viedo materiālu un velciet un nometiet krāsainu attēlu no failu pārlūka tieši savā Albedo, lai iegūtu krāsainu trafaretu, kas darbojas pat ar attēliem, kas nav kvadrātveida! Un pat automātiski pārtulko pareizas vērtības no vienas krāsas attēla arī dziļumam un spīdumam:
Video pamācības
Ievads 3D Coat 016 — skulptūru telpa — Anton Tenitsky trafareti.
Ātrā sākšana: trafareti
Videoklipā ir parādīts, kā programmā 3DCoat 2021 varat iegūt izciļņu kartes no fotoattēliem (trafaretu priekšskatījuma paneļa opcijās), lai lietotājiem tās nebūtu iepriekš jāsagatavo attēlu rediģēšanas lietojumprogrammā, piemēram, Photoshop: Bump Map Extraction from Photo.