3DCoati pintsleid saab peale kanda tavalise hiirega või graafilise tahvelarvuti täiustatud käitumisega.
Paneel Stroke , nagu võite ette kujutada, määrab viisi, kuidas teie tõmme käitub pinna kohal alates hiireklõpsust kuni hiire vabastamiseni.
Stroke on mitu Stroke , mis aitavad juhtida Brush rakendamist, samuti laia valikut splaini- ja hulknurgapõhiseid joonistamisrežiime.
Kui skulptuuri ei tehta, töötavad need tööriistad 2D-s, et määratleda piirkondi ja “maske” või “külmutatud” alasid (ja reljeefi värviruumis).
Mõned skulptuuritööriistad kasutavad teie joonistatud kujundeid kloonimiseks, lõikamiseks või teatud tüüpi tõeväärtusliku funktsiooni täitmiseks.
Stroke
Suunake kursor menüüle “Stroke ” või vajutage E-klahvi, et näha 20 saadaolevat joonistusrežiimi. Esimesed kuus režiimi (tähistatud kollase ristkülikuga) on Stroke Modes ja neid kasutatakse graafiliste tahvelarvutitega.
Need viis esimest ikooni on tavalised Brush ja neist saab kõige paremini aru, kui proovite neid ükshaaval. Kõik need režiimid nõuavad rõhutundlikku tahvelarvutit ja pliiatsit, et need toimiksid täpselt nii, nagu kirjeldatud.
“vihjed”).
Iga režiimi kirjeldus kuvatakse, kui hõljutate kursorit iga ikooni kohal (nagu kõigi 3DCoat tööriistade ja funktsioonide puhul, mida nimetatakse “vihjeteks”). Muuda
Alumised käsud
Äärise laius: kõrgemate väärtuste korral loob see säte omamoodi väljapressitud Brush kukkumise. Näiteks ruudu kujust saab kõver püramiid, ringist kumer ja kitsenev silinder.
Sügavuse piirang: määrab sügavuse, mis juhib kõiki efekte.
Tagakülgede ignoreerimine: võimaldab valitud tööriistal töötada ainult nähtavatel pindadel. Kui see suvand on lubatud, ei muudeta ristkülikute, kontuuride ja ellipsidega maalimise ajal tagumist ega nähtamatut nägu.
Seaded: seal saate määrata ruudukujuliste ja ümarate valikurežiimide muutmisklahvi.
Laadi kuju: laadib failist eelnevalt määratletud kõvera kuju. Aktsepteerib Adobe Illustratori faile. Imporditud kõver teisendatakse 3DCoat splainiks, mida saate standardsetel viisidel manipuleerida.
Salvesta kujund: kõvera kuju salvestamine failist. Raster-, vektor- ja kohandatud 3DCoat eelseadistuse saab salvestada.
Stroke
Uurime kõiki Stroke paneelil olevaid funktsioone, alustades vasakult paremale, ülalt alla:
Enamik neist on iseenesestmõistetavad:
Raadiuse ja sügavuse rõhk: Pliiatsi rõhk mõjutab raadiust ja sügavust.
Sügavuse ja läbipaistmatuse rõhk: Pliiatsi rõhk mõjutab ainult tõmbamissügavust.
Raadius, sügavus ja läbipaistmatuse rõhk: Pliiatsi rõhk muudab raadiust, sügavust ja läbipaistmatust.
Piiskade rõhk: Suurenev rõhk vähendab raadiust ning suurendab sügavust ja läbipaistmatust.
Püsiv rõhk: tõmmake konstantse sügavuse ja raadiusega, sõltumata pliiatsi rõhust.
Punktiline Stroke: rakendage praegust Brush diskreetsete täppidega. Punktide vahe sõltub teie löögi kiirusest.
Järgmised režiimid on joonistamine joonte ja kõveratega:
Vertex Lines: loob ideaalselt sirgeid jooni. Klõpsake tipu paigutamiseks ja korrake rohkem kui ühe paigutamiseks. Suletud kujundi loomiseks klõpsake algustippu. Uue rea alustamiseks vajutage ESC.
Tipukõverad: loob interpoleeritud kõverad. Klõpsake tipu paigutamiseks ja korrake rohkem kui ühe paigutamiseks. Suletud kujundi loomiseks klõpsake algustippu. Uue rea alustamiseks vajutage ESC.
Curve Stroke: selles režiimis saate joonistada väga täpseid ja kontrollitavaid lööke, mis on määratletud splainidega. Klõpsake splainile punktide lisamiseks. Igal punktil on oma raadius.
Splainitüki lõpetamiseks vajutage klahvi ESC. Uue tüki alustamiseks klõpsake uuesti. Punktide teravuse või silumise muutmiseks vajutage punktide kohal RMB. Punktile uue raadiuse määramiseks klõpsake nuppu LMB. Kui klõpsate tüki esimesel või viimasel punktil, saate tükki laiendada. Saate LMB kaudu kõveraid jagada ja punkte lohistada. Kasutage punktide kustutamiseks klahvi DEL. Pöörake tähelepanu väikesele ruudule, mis asub splaini kohal, sealt leiate erinevaid valikuid ja määrake rõhuvool. Joone joonistamiseks vajutage sisestusklahvi (ENTER) või topeltklõpsake. Pange tähele, et harja raadiust näidatakse ainult pinna külge kinnitatud punktide puhul.
Templirežiim: kasutab valitud Brush alfat, et lisada selle alfa põhjal jäljendi või süvendi, maski või külmutatud ala kohta, kus klõpsate hiire vasaku klahviga. Hiirt lohistades vasak klõps muudab templi suurust ja pöörab seda. LMB Suuruse muutmiseks klõpsake ja lohistage. Keskpunkt on teie kliki lähtekoht. Vabastage kohale.
Templi lohistamise režiim: see toimib sarnaselt tavalise templirežiimiga, kuid hiire vasaku klahviga lohistades saate Brush kujutist (alfa) mööda mudeli pinda libistada. LMB Klõpsake ja lohistage pintslit ning vabastage see kohale. Olenevalt pintsli suurusest.
Square Lasso: värvige ruuduga. Pärast aktiveerimist vajutage ruudu suuruse käsitsi sisestamiseks tühikuklahvi. Määratletud ruudu (või trapetsi) algus- ja lõpp-punktide põhjal pressib 3DCoat välja või taandub kuup- või trapetsikujulise tahke kuju, mis põhineb Brush sügavuse sättel. (Selle Brush on kõige parem kasutada ortograafilisi vaateid).
Kõrgem Voxel eraldusvõime võimaldab teravamaid ja puhtamaid kujundeid.
Ristkülik Lasso: värvige ristkülikuga. See režiim töötab peaaegu kõigi tööriistadega. Ristkülikuga saate värvida, külmutada, täita või teha tasapindu. Kasutage muuteklahvi, et muuta see ruudukujuliseks (vaikimisi on see ‘Q’).
Sama mis ruuttööriistaga, kuid võimaldab pikki ristkülikukujulisi ja pikki trapetsikujulisi tahke ekstrusioone, süvendeid ja maske. Kõrgem Voxel eraldusvõime võimaldab teravamaid ja puhtamaid kujundeid.
Vertex Lasso: värvige, ümbritsedes ebakorrapärase ala. Klõpsake kõverale tippude lisamiseks. Kontuuri lõpetamiseks topeltklõpsake või vajutage algustippu. Kontuuri tühistamiseks vajutage ESC ja viimase tipu kustutamiseks BKSP. See režiim töötab peaaegu kõigi tööriistadega. Saate värvida, külmutada, täita või teha kontuuriga tasapindu.
Põhinedes joonistatud 2D hulknurga kujundil, pressib 3DCoat välja või taandub, maskeerib või külmutab ala piki objekti pinnanormaali. Hõljutage Brush kursorit seeria esimese punkti kohal, kuni näete väikest rohelist ringi, seejärel vajutage kuju kinnitamiseks sisestusklahvi. Kõrgem Voxel eraldusvõime võimaldab teravamaid ja puhtamaid kujundeid.
Stroke Lasso: joonistatud kontuuriga värv. Joonistage, hoides all LMB-d, ja vabastage, et rakendada. See režiim töötab peaaegu kõigi tööriistadega. Saate värvida, külmutada, täita ja teha kontuuriga tasapindu.
Kasutage hiirt vaba kujundi joonistamiseks ja hõljutage Brush esimese joonistatud punkti kohal, kuni ilmub väike roheline ring; kuju kinnitamiseks vajutage sisestusklahvi. 3DCoat pressib välja või taandub, maskeerib või külmutab ala piki teie objekti pinna normaalset Brush sätte Depth (Sügavus) alusel. Kõrgem Voxel eraldusvõime võimaldab teravamaid ja puhtamaid kujundeid.
E-paneeli lasso sai täpsemate kontuuride jaoks parameetri "relaksatsiooni". Lisaks muutub lõikeserv lassoga ideaalselt siledaks.
Lasso ring: pärast aktiveerimist vajutage ruudu suuruse käsitsi sisestamiseks TÜHIKULU. Joonistab täiusliku ringi keskelt ringi servani ja ekstrudeerib või taandab, maskeerib või külmutab ringikujulise kuju piki objekti normaaljoont, võttes aluseks Brush sätte Sügavus.
Ellips Lasso: Värvige ellipsiga. Kasutage muuteklahvi, et muuta see täpselt ümmarguseks (vaikimisi on see ‘Q’).
Sama mis tööriistal Circle, välja arvatud see, et väljapressitud kujund põhineb joonistatud ellipsil.
Suletud spline: pressib välja või taandab, maskeerib või külmutab ala suletud korrapärase splaini või B-splainina; sulgege kujund, vajutades punktide lisamise lõpetamiseks klahvi “Esc”. Paremklõpsake mis tahes punktil, et vahetada sujuva interpolatsiooni või nurga all. Saate oma määratletud kujundeid laadida ja salvestada. Vihje nägemiseks hõljutage kursorit mis tahes käsu kohal.
Punkti kustutamiseks vajutage klahvi DEL. Klõpsake punkti keskele sisestamiseks. Piirkonna joonistamiseks topeltklõpsake või vajutage ENTER.
3D suletud splain : joonistage suletud splainiga üle pinna 3D-s. Tavalised splainid toimivad projektsiooni kaudu, see režiim ei tööta projektsioonis, vaid 3D-ruumis ja võimaldab teha valiku otse pinnal. See on enamasti rakendatav Sculpt Roomiga seotud tööriistades.
Punktide lisamise lõpetamiseks vajutage ESC. Kasutage RMB-d tipu sujuvuse/teravuse muutmiseks. Punkti kustutamiseks vajutage DEL. Klõpsake punkti keskele sisestamiseks. Piirkonna joonistamiseks topeltklõpsake või vajutage ENTER. Splaini muutmiseks kasutage paremas ülanurgas olevat juhtpaneeli.
Üks hulknurk: ühe klõpsuga värvitakse üks hulknurk, samal ajal kui hoiate all nuppu LMB, värvitakse kuni kõigi lähtehulknurkade piirideni.
Nüüd saate E-režiimi kujundite pööramise nurka piirata, kasutades ALT+CTRL, mis on paigutatud jaotisse Eelistused->Tööriistad.
Alt võib pöörata E-režiimi kujundeid: ellips, ristkülik või lasso. Pöörlemise piiramiseks võib kasutada CTRL+ALT.
Ruum liigutab kujundit ekraaniruumis.
Curves hüpikmenüü
Juhtpunktide lähedal näete rippmenüü noolt, mis kaasneb joonistatud splainiga. Vajutage seda ja saate laiaulatuslikust käskude menüüst valida erinevaid valikuid:
Rakenda: rakenda splainitoimingut. Selle asemel võite kasutada sisestusklahvi (ENTER). Kui vajutate CTRL-i, töötab see vastu.
Kustuta: tühjendage kõik kontrollpunktid.
Eemalda pinnast: see käsk eemaldab kõik pinna külge kinnitatavad juhtpunktid (juhtpunkt kinnitub, kui lisate selle, kui kursor on pinna kohal).
Pinna külge kinnitamine: Kinnitage punktid pinnale nii, et spline pöörleb koos mudeliga.
Lisa punkte: kasutage seda käsku, kui vajutasite pärast kontrollpunktide lisamist klahvi ESC ja otsustasite seejärel jätkata. Lõpetamiseks vajutage ESC.
Muuda punkte: see on vaikerežiim pärast kontrollpunktide lisamise lõpetamist. Hõljutage kursorit splaini kohal kohas, kuhu soovite teise kontrollpunkti lisada (kui näete punast punkti, vajutage selle lisamiseks LMB). Lohistage mis tahes kontrollpunkti LMB-ga. Kasutage RMB-d mis tahes kontrollpunkti kohal, et muuta tipu teravust.
Teisenda kõik: teisendage manipulaatoriga kogu splain (pöörake, liigutage, skaleerige vertikaalselt, horisontaalselt, proportsionaalselt).
B-spliinid: (esile tõstetud). Kasutage vaikimisi B-splines. Selles režiimis on splain sujuvam ega tee läbi kontrollpunktide. Erinevate vormide saamiseks kasutage seda tipu teravusega.
Peida abijooned: peida hallid jooned, mis ühendavad kontrollpunkte.
Redigeeri punktitabelit: määrake iga kontrollpunkti arvväärtused. Selles aknas saate määrata ka iga kontrollpunkti tüübi: terav (teeb selles punktis terava nurga), B-splain (lihtne splain, kui see pole märgitud).
Skaala: määrake mastaabitegur ja vajutage nuppu “OK” või ENTER.
Pööramine: määrake pöördenurk ja vajutage nuppu “OK” või ENTER.
Pöörake horisontaalselt: pöörake kogu splaini horisontaalselt.
Pöörake vertikaalselt: pöörake kogu splaini vertikaalselt.
Salvesta…: splaini salvestamine faili.
Laadi…: laadib failist varem salvestatud splaini.
Võimaldab salvestada ja laadida kõverprofiile. See on väga võimas funktsioon, kuna saate import EPS-faile ja muid failitüüpe koos vektorgraafikaga, et kasutada neid värvimis- või skulptuuriruumides Brush osana. Samuti saate oma 3DCoat tehtud kõverprofiile salvestada, hiljem uuesti laadida või teistega jagada.
– Salvestamise tugifailid on järgmised:
EPS, Spline (3D-Coat patenteeritud fail)
– Laadimiseks toetatud failid on järgmised:
EPS, Spline (3D-Coat patenteeritud fail), TGA, BMP, PNG, JPG, DDS, TIF/TIFF, EXR, HDR.
Brush „Tupsude” rakendamine koos tühikutega: see paneb praeguse Brush eriti reageerima „Brush suvandite” paneeli suvanditele „Tööbid, värinad ja vahed”. Katsetamine näitab seda tegevust kõige paremini.
Õpetused
3D Stroke Mode koos poseerimistööriistaga : see video on kiire demonstratsioon uuest võimalusest kasutada 3D Stroke Draw režiimi koos poseerimistööriistaga.
Kleebise või pildi pealekandmine : see video demonstreerib kolme meetodit ja tööriistakomplekti kleebise/logo või mis tahes kujutise pealekandmiseks oma mudelile.