Navigeerimispaneel asub vaateava paremas ülanurgas. See paneel annab teile juurdepääsu vaateava navigeerimisfunktsioonidele, kõikidele kaamera sätetele ja fookusfunktsioonidele ning vaateava valguse asukoha ja intensiivsuse sätetele.
Vasakult paremale on iga ikooni funktsioonid järgmised:
- Reguleerige ümbritseva valgustuse kontrasti: mugavaks skulptuuriks on parem kontrasti suurendada.
Topeltklõpsake kahe režiimi vahel vahetamiseks:
- Kontrastsus on maksimaalne, keskkond lukustatud. See sobib hästi skulptuuriks.
- Kontrastsus on minimaalne; keskkond on lukustamata. See on hea renderdamiseks, värvimiseks ja tulemuse visuaalseks hindamiseks.
- Valguse intensiivsuse reguleerimine: hoides LMB-d all selle juhtelemendi kohal ja liigutades hiirt, reguleerige esmast valguse intensiivsust.
Skulptuurikogemuse parandamiseks on mitmeid näpunäiteid.
Paremal ülanurgas on kontrasti ikoon. Kasutage seda valgustuse kontrasti suurendamiseks. Füüsiliselt õige pilt vastab kontrastile 0, kuid suurem kontrast on skulptuurimisel mugavam.
– Panoraami lukustamiseks kasutage valikut Kaamera → Taust → Lukusta keskkond. See muudab skulptuuride detailid palju paremini nähtavaks.
– Kasutage võimalusel PBR varjureid ja reguleerige õõnsust, et detailid oleksid hästi nähtavad. Võite kasutada MatCapi varjutajaid, kuid me ei soovita neid, sest ainult PBR varjutajad tagavad täpse küpsemise ja hea värvimise.
– Kontrastsuse käsitsi suurendamise ja panoraamluku sisselülitamise asemel võite topeltklõpsata kontrasti ikooni.
Kasutage valikut Vaade→Halltoona panoraam, et vaadata värve üle mudeli „NAGU ON” ilma värvituledeta.
- Valgusnurga reguleerimine: reguleerige valguse nurka, hoides LMB-nuppu selle juhtnupu kohal all ja liigutades hiirt.
- Keskkonna hägustamine: lohistage, et vaateava taustal keskkonna tekstuuri hägustada/teristada.
- Trackball Rotation : lülitub kahe pöörlemisrežiimi vahel – ümber vertikaaltelje või vaba pööramine.
- Kaamera pööramine: hoides all LMB-d ja liigutades hiirt. Kaamera pööramiseks ilma selle juhtelemendita kasutage ALT+LMB (või tühjale kohale vajutatuna LMB-d). Lohistage hiire vasaku nupuga, et kohandada kasutajavaadet, pöörates põhikaamerat ümber fookuses oleva objekti.
- Kaamera liigutamine: hoides all Alt+LMB ja liigutades hiirt. Hiire vasaku nupuga lohistades lohistage kasutaja vaadet, liigutades põhikaamerat paremale, vasakule, üles ja alla.
- Suumikaamera: hoides all LMB-d ja liigutades hiirt. Stseeni skaleerimiseks ilma selle juhtelemendita kasutage ALT+RMB (või tühjale kohale vajutatuna RMB-d). Põhikaamera liigutamiseks teravustatud objektist lähemale või kaugemale lohistades hiire vasakut nuppu paremale või vasakule.
- Muutke vaatevälja: RMB vaikeväärtuse lähtestamiseks.
- Vaate kadreerimine: asetage stseen või praegune objekt (skulptuuriruumis) vaateava keskele ja skaleerige see, et see sobiks kõigi nähtavate objektide ümber.
- Pintslile keskendumine: fokuseerige kaamera pintsli all olevale pinnale. Pintsli raadius määrab kauguse pinnast.
- Lähtestage kaamera vaikeasendisse: lülituge vaikeseadetele.
- Perspektiivi/ortograafilise projektsiooni vahetamine: saate valida perspektiivi ja ortograafilise vaate vahel.
- Ruudustik: kuva 3D ruudustik.
- Viige kursor 3D-ruudustiku projektsioonile ekraanil : kui näha on mitu ruudustikku, valitakse ekraani poole enim pööratud. Soovitatav on seda kasutada ortogonaalprojektsioonis. Gizmode ja primitiivide asukohad ja suurused fikseeritakse ruumis diskreetsetesse positsioonidesse.
- Lülituge ortograafilisele vaatele ja klõpsake: lähima täpse vaateni vastavalt seadetele “Kaamera > Kaamera klõpsamine”.
- Näita/peida telg
- Lülitage täisekraan sisse
- Keskkonnakaart : stseeni valgustamiseks kasutatav keskkonnakaardi tekstuur. Klõpsake nuppu, et avada väike hüpikaken ja valida mõni muu keskkonnakaart.
- Kuva/peida võrdluspildid See video demonstreerib võrdluspiltide kasutamist. Kas pilditasanditena vaateaknas või pildivalija kasutamine kasutajaliidese staatilise võrdluspildina.
- Vaateakna projektor : sarnaselt projektoriga saate kogu stseeni läbi projitseerida mis tahes tekstuuri. See on lihtsalt viide, see ei mõjuta värvi ega materjali omadusi.
- Projektorit saab rakendada, kasutades tagakülgede lõikamist + pleekimist (valikuline).
Keskkonnakaardi vihje (autor Psmith): 3DCoat jaoks panoraampiltide jaoks (rippmenüü “Keskkonnakaart” allosas oleva plussmärgi kaudu) vastuvõetav ainus asi on sfäärilised panoraampildid .exr-vormingus.
Omaenda HDR-i sfääriliste panoraamsete keskkonnakaartide lisamiseks 3DCoat (skulptuuriks ja renderdamiseks) toimige järgmiselt.
- 1) Hankige sfääriline panoraampilt (veebis või mujal) HDRI-vormingus: (.exr, .hdr)
- 2) Kui 3DCoat on avatud ja töötab (töötades näiteks skulptuuriruumis), klõpsake ikooni, mis asub vaateakna paremas ülanurgas kaamera ikoonist vasakul.
- 3) Klõpsake pisipiltide veeru allosas olevat plussmärki ja valige oma sfääriline panoraampilt, mis on .exr- või .hdr-vormingus – ja oodake, kuni 3D-Coat selle laadib. Ütle “OK” avanevas 3D-Coat dialoogiaknas.
- 4) Reguleerige nüüd vaateaknas kuvatava pildi “säritust” ja “kontrastsust”, kasutades vaateakna paremas ülanurgas olevaid juhtnuppude rea ikoone.
Navigeerimine pliiatsi tahvelarvuti abil
3D-vaateaknas navigeerimine on pliiatsi kasutamisel tõeliselt intuitiivne ja mugav; hiire juhtnupp ja navigeerimine on pliiatsi puhul samad, mis ülalmainitud hiirel.
- Kaameravaate pööramiseks puudutage ja lohistage mudelist väljapoole (tühja ruumi).
- Puudutage ja lohistage vaate panoraamimiseks paremale või vasakule, hoides all hiire paremat nuppu (tühjas ruumis).
- Hõljutage kursorit tühja ruumi kohal, hoides all hiire paremat nuppu ja lohistage vaadet suumimiseks.
Brush reguleerimine on sama intuitiivne:
- Hõljutage kursorit mudeli kohal ja lohistage paremale või vasakule, hoides all RMB-le määratud nuppu, et muuta Brush suurust.
- Hõljutage kursorit mudeli kohal ja lohistage Brush sügavuse reguleerimiseks RMB vajutades üles või alla.