Import DICOM dalis: DICOM yra pagrindinis failo formatas, skirtas medicinos vaizdams saugoti ir perkelti į ligoninės duomenų bazę. Yra ir kitų vaizdų saugojimo failų formatų. Be DICOM, taip pat galite matyti medicininius vaizdus, išsaugotus NIFTI formatu (failo priesaga „.nii“), PNG, JPEG formatu arba net Python failų objektus, pvz., NumPy masyvus.
Taigi kodėl naudoti DICOM? Kiti failų formatai gali būti patogesni, tačiau klinikinėje praktikoje viskas naudojamas DICOM formatu.
DICOM supratimas : kaip skaityti, rašyti ir tvarkyti medicininius vaizdus.
Norime pabrėžti, kad 3DCoat neturi jokių medicininių licencijų, o 3DCoat nėra skirtas medicininiams tikslams.
Import tinklelį vokseliui: Import daugiakampį tinklelį, kad būtų galima vokseliuoti į Sculpt kambarį. Šis įrankis leidžia import daugiakampius tinklelius ir konvertuoti juos į vokselius. Tinklelis turi būti uždarytas.
Jei jis neuždarytas, import jį su storiu arba padarykite uždarytą. Pirmiausia apžvelgsime kai kurias pagrindines šio įrankio funkcijas:
- Pasirinkti tinklelį: pasirenkamas kietajame diske saugomas tinklelis.
- Pasirinkti iš retopo: jei kas nors retopologizuotas Retopo kambaryje, galite naudoti tinklelį, kad sujungtumėte su vokseliais.
- Ant rašiklio: bet koks sujungtas tinklelis paverčiamas įrankiu „Sujungti skrendant“, kuris leidžia sujungti bet kurį objektą žymeklio padėtyje (atsižvelgiant į pagrindinio objekto normas ir įsiskverbimą į pagrindinį objektą arba išspaudimą virš jo). Sureguliuokite sujungto objekto dydį dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami vilkdami kairėn arba dešinėn, o jo įsiskverbimą arba išspaudimą koreguokite dešiniuoju pelės mygtuku spustelėdami vilkdami aukštyn arba žemyn.
- Suskirstyti: suskirsto nesujungtą tinklelį, suteikdamas jam didesnę pradinę skiriamąją gebą prieš sujungiant.
- Transformuoti: leidžia nustatyti bet kurio sujungto objekto padėtį naudojant „Transformavimo valdiklį“.
- Shift (X, Y ir Z): perkelia nesujungtą tinklelį išilgai pasirinktos ašies ribojamojo langelio viduje vietinėje erdvėje.
- Išankstiniai nustatymai: šis įrankis turi keletą išankstinių nustatymų; esate raginami juos tyrinėti.
- Sujungti atskirus tomus: sujungia kiekvieną „poobjektą“ su unikaliu tomu.
- Atsižvelkite į neigiamus tomus: jei nesujungto objekto pavadinime nurodytas „_negative“ (nurodantis atimamą subobjektą failo viduje), ši funkcija atims šį tūrį sujungdama jį su kitais antriniais objektais. Naudodami šią funkciją kaip „neigiamą“ arba atimantį loginį objektą, turėtumėte žinoti iš anksto. Ši funkcija puikiai tinka kurti grebles ir lopšelius.
Importuojama „Voxel“ režimui
Esmė ta, kad import išorinį modelį kaip „Voxel“ iš esmės pakeičiate jo pobūdį į „ 3DCoat“ tūrio pagrindu sukurtą „Skulptūrą“ – unikalią 3DCoat aplinkai.
Dauguma importuotų 3D objektų yra pagrįsti daugiakampiais, todėl juos reikia išversti į tam tikros skiriamosios gebos Voxel tūrį. Ši skiriamoji geba priklauso nuo mastelio, kurį nurodote šiam objektui import.
Išoriniai objektai patenka į „ Voxel Room“ per „Atidaryti dialogus“, „Failas/ Import“ meniu arba „Sujungimas“.
Visais 3 atvejais jūsų objektas įvedamas į „Voxel“ kambarį, apsuptą „Transformavimo valdiklio / Gizmo“. Galite pateikti savo importuotam modeliui reikalingą skiriamąją gebą vizualiai padidindami jo mastelį peržiūros srityje arba įvesdami skaitinį įrašą. Kai gausite tinkamą mastelį / skiriamąją gebą, paspauskite „Enter“, kad jis būtų galiojantis ir nuolatinis.
Kai „Import vokseliavimui“ arba „Import“ išorinį objektą, yra įdomi ir naudinga funkcija „On pen“, kuri leidžia interaktyviai sudėti importuoto tinklelio egzempliorius su bet kokiu masteliu, orientacija ir įsiskverbimo gyliu. (jei Voxel sluoksnyje jau yra kitas objektas) – viskas „skraidant“ – ir naudojant pelę.
Vilkite dešiniuoju mygtuku žemyn:
iš dešinės į kairę – keičia sujungto objekto dydį, aukštyn arba žemyn – pakeičia sujungto objekto įsiskverbimo gylį į bet kokį objektą, kuris jau yra Voxel sluoksnyje.
Tarkime, kad turite objektą, esantį skydelyje „Models“, ir norite jį įtraukti į Voxel sluoksnį. Tokiu atveju galite tai padaryti tiesiog spustelėdami jo piktogramą skydelyje ir jums bus pateiktas standartinis dialogo langas „Import“, kuris leis su juo elgtis kaip su bet kokiu išoriniu modeliu.
Importuojama paviršiaus režimui
Taip pat galite import tiesiai į paviršiaus režimą naudodami atidarymo dialogo langą.
Paviršiaus režimas yra „Voxel Room“ pogrupis, bet veikia tik ant paviršių (be tūrio). Paviršiaus režimas suteikia reguliuojamą trikampio tinklelio importuoto modelio atvaizdą, kuris veikia panašiai kaip vokseliai.
Kai importuotas modelis yra paviršiaus režimo darbo srityje, galite naudoti „LiveClay“, mūsų „dinaminio poskyrio“ (lokalizuoto poskyrio) įgyvendinimą. Šis formavimo metodas padidina skiriamąją gebą tik ten, kur reikia (vietoje), taupydamas programinės ir techninės įrangos išteklius.
Pamokos
Mažo polietileno tinklelio importavimas į „Sculpt“ kambarį : šiame vaizdo įraše parodomos kai kurios problemos, su kuriomis galite susidurti importuojant mažo polietileno tinklelius į „3DCoat“ „Sculpting“ darbo sritį, ypač „Surface“ režimu… ir kaip teisingai su jomis elgtis.
Import naudojant plokščią poskyrį : šiame vaizdo įraše parodyta naujausia Import parinktis 3DCoat Sculpt darbo srityje, kad būtų galima naudoti plokščią poskyrį, o ne Catmull Clark poskyrį. Jis dalijasi neišlygindamas objekto. Tai padeda pašalinti poreikį skirti papildomo laiko modeliui „paruošti“ įprastam padalijimui prieš importuojant jį į „3DCoat“ didelio polinkio / Voxel skulptūrų aplinką.
Greitas patarimas: mažo daugiakampio tinklelio importo taisymas .