Sluoksnių skydelis keičiasi priklausomai nuo to, kurioje patalpoje dirbate. Sluoksnis nėra objekto pagrindu, o tam tikras scenos sluoksnis.
Dažų patalpoje sluoksniai naudojami panašiai kaip „Photoshop“ ar kitose dažymo programose, kur kiekvieno sluoksnio aspektai gali būti valdomi atskirai, pvz., maišymo režimai ir neskaidrumas, tačiau papildomai kontroliuojama, kaip dažymas gyliu paveikia atitinkamą sluoksnį.
„Sculpt“ kambaryje vietoj spalvų informacijos pateikiama informacija apie deformaciją kiekviename sluoksnyje. Taigi, pavyzdžiui, vienas sluoksnis gali būti skirtas didelėms skulptūrinėms deformacijoms, o kitas – smulkioms detalėms ir pan.
Norint bake skulptūrinio sluoksnio deformaciją, tai turėtų būti pasiekta iš naujo paimant tinklelį.
Viršutinių komandų sluoksnis
Nepermatomumas: norėdami pritaikyti spalvą, pasirinkite neskaidrumo reikšmes.
- Nepermatomumo maišymo režimas: pasirinkite spalvų maišymo tarp ankstesnio (-ių) sluoksnio (-ų) spalvos ir dabartinės spalvos metodą.
Gylio neskaidrumas: norėdami taikyti įprastus žemėlapius, pasirinkite gylio reikšmes.
- Gilumo maišymo režimas: čia pasirinkite giluminio maišymo režimą:
- Pridėti gylį: pridėkite sluoksnio gylį prie ankstesnio. Tai standartinis maišymo režimas.
- Atimti gylį: atimti sluoksnio gylį. Ši operacija yra priešinga „Pridėti gylį“.
- Maks. Gylis: bus pasirinktas didžiausias poslinkis tarp šio sluoksnio poslinkio ir visų ankstesnių sluoksnių sumos.
- Didinti gylį: padidinkite gylį eksponentiškai. Nulinis gylis palieka paviršių nepakitusią, teigiamos reikšmės padidina poslinkio amplitudę, o neigiamos – slopina.
- Slopinti gylį: eksponentiškai slopinti gylį. Nulinis gylis palieka paviršių nepakitusią, teigiamos reikšmės slopina poslinkio amplitudę, o neigiamos – padidina.
Blizgesio neskaidrumas: pasirinkite Blizgesio vertes, kad pritaikytumėte blizgesį.
Metalo neskaidrumas: pasirinkite Metalo vertes, kad pritaikytumėte metališkumą.
Jei dirbate su metalo / šiurkštumo darbo eiga, blizgesio neskaidrumas pakeiskite į Roughness nepermatomumą.
Maišymo režimai
Pasirinkite spalvų maišymo tarp ankstesnio (-ių) sluoksnio (-ų) spalvos ir dabartinės spalvos metodą.
- Perėjimas: maišymo režimas taikomas tik grupėms. Dėl to grupė elgiasi taip, lyg nebūtų grupės, kalbant apie spalvų maišymą.
- Emisijos žemėlapis : pakeiskite maišymo režimą, kad naudotumėte bet kurį žemėlapį kaip spinduliuojantį (Švytėjimo žemėlapis.)
—
Atskirų sluoksnių piktogramos
Sluoksnio matomumas: tiesiog perjunkite piktogramą „Akių obuolys“, kad paslėptumėte arba parodytumėte pasirinktą sluoksnį. Laikykite nuspaudę klavišą „Alt“, kad paslėptumėte kiekvieną sluoksnį, išskyrus dabartinį.
Užrakinimo tekstūra: Užrakinimo tekstūra leidžia užfiksuoti spalvą / gylį sluoksnyje, nepaisant jo skiriamosios gebos. Dabartinės būsenos tekstūra bus išsaugota diske. Kai tik pakeisite tekstūros skiriamąją gebą, vietoj dabartinio sluoksnio pikselių atrinkimo bus naudojama užrakinta tekstūra. Tai labai svarbu, jei norite tvirtinti medžiagas prie sluoksnių ir dažyti žema raiška. Tokiu atveju okliuzija, ertmė ir normal map turėtų būti išsaugoti pradine raiška. Ši funkcija padeda išlaikyti svarbius sluoksnius pradine raiška.
6 taškų (aukštyn / žemyn) piktograma: spustelėkite, kad pasirinktumėte ir perkeltumėte dabartinį sluoksnį. Dukart spustelėkite, kad pervadintumėte sluoksnį.
Rodyklės žemyn piktograma: sluoksnių maišymas. Eikite į skirtuką Maišymas.
0 sluoksnis
– Kas yra 0 sluoksnis 3DCoat?
Pagalvokite apie sluoksnius taip pat, kaip apie Photoshop sluoksnius. Layer0 yra kaip PS fonas.
Apie 3DCoat, pagalvokite, kad neskaidrumas yra RBGA spalvos alfa reikšmė. Norėdami gauti neskaidrumo pokyčius (pridėkite pusiau permatomą kilimėlį ir pan.).
Jums reikia tik piešti su alfa reikšme. tada, kai dabar paslėpsite 0 sluoksnį, pamatysite pusiau permatomą arba visiškai permatomą su sluoksnio spalvos alfa verte. Arba galite nustatyti sluoksnio neskaidrumą, pvz., jei pirmojo sluoksnio neskaidrumo vertę nustatote kaip 0,3, tada paslėpti „sluoksnį 0“, dabar turėtumėte matyti 0,3 alfa sluoksnio spalvą (pusiau permatoma).
Priežastis, kodėl 3DCoat išlaiko „0 sluoksnį“ matomą, leidžia vartotojui lengvai nuspalvinti (perrašyti 0 sluoksnį) tinklelį. (0 sluoksnis išlaikyti alfa kaip 1,0 (be skaidrumo), o spalva tobula 0,5 0,5 0,5 RGB).
Jei nėra 0 sluoksnio, galite nematyti jokio paviršiaus, kol import žemėlapio arba iš tikrųjų nenuspalvinsite paviršiaus kitu sluoksniu. Dėl to mums sunku piešti.
Nudažę arba pridėję išmaniąją medžiagą su alfa reikšme, paslėpkite 0 sluoksnį, tada export spalvotą (difuzinį / albedo) žemėlapį kaip RGBA (png, tiff ir kt.). Tada eksportuotame spalvų žemėlapyje išlaikoma alfa reikšmė.
arba galite pasirinkti parinktį export „Juodos ir baltos spalvos neskaidrumo“ žemėlapį su RBG spalvų žemėlapiu.
Naudokite alfa spalvos reikšmę arba export kaip neskaidrumo žemėlapį (juodą ir baltą), priklausomai nuo to, kurią atvaizdavimo programą galite naudoti. Tačiau dauguma atvaizdavimo variklių ir šešėlių gali teisingai naudoti spalvų žemėlapio alfa.
0 sluoksnis: nenaudokite jo bet kokiam tikslui, išskyrus skaidrumą.
Jame yra tinklelio duomenys ir kepimo dažų „pagrindinis sluoksnis“.
Jei ištrinsite dažus, viskas vis tiek gerai bake . Tačiau sukurti skaidrūs plotai bus iškepti kaip alfa/trans.
Be to, jei paslėpsite 0 sluoksnį, jis puikiai tinka ir visiškai su alfa / trans, o bet kuriame kitame sluoksnyje nėra spalvų duomenų.
Poslinkis visada pagrįstas 0 sluoksniu. Tačiau viršūnių padėtis eksportuojamame OBJ faile priklauso nuo jūsų pasirinkimo. Geriau naudoti tokius export žymimųjų laukelių derinius:
– 1 rinkinys:
[x] Naudokite šaltinio pozicijas
[ ] Pasirinkite pozicijas iš Layer0
[ ] Šiurkščiai…
Naudokite jį, jei 0 sluoksnis nebuvo iškraipytas.
– 2 rinkinys:
[ ] Naudokite šaltinio pozicijas
[x] Pasirinkite pozicijas iš Layer0
[x] Grubus…
Naudokite jį, jei 0 sluoksnis buvo iškraipytas. Pasirinkti iš 0 sluoksnio išsaugos naujas pozicijas, o grubus parengs tolesniam skirstymui.
Bet jei X sluoksnis paprastai nebūtų iškraipytas, tiesiog poslinkio export nepadėtų. Norėdami gauti normalų poslinkį, tinklelį turite iškepti iš naujo arba naudoti vektorinį poslinkį.
Sluoksnio apatinės komandos
Piktogramos skydelio apačioje yra skirtos šioms funkcijoms:
Pridėti naują sluoksnį: sukuria naują dažų sluoksnį.
Sukurti aplankų grupę: pridėkite naują grupės aplanką.
Sujungti žemyn: sujunkite dabartinį sluoksnį su žemiau esančiu sluoksniu.
Dubliuoti: kopijuokite pasirinktą sluoksnį.
Perkelti sluoksnį aukštyn: perkelkite sluoksnį aukštyn.
Perkelti sluoksnį žemyn: perkelkite sluoksnį žemyn.
Ištrinti visus nenaudojamus sluoksnius: ištrinti visus nenaudojamus sluoksnius.
Ištrinti: ištrina pasirinktą sluoksnį.
Sluoksnių RMB meniu
Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėjus sluoksnio pavadinimą, atidaromas papildomų komandų meniu.
Užrakinimo tekstūra: Užrakinimo tekstūra leidžia užfiksuoti spalvą / gylį sluoksnyje, nepaisant jo skiriamosios gebos. Dabartinės būsenos tekstūra bus išsaugota diske. Kai tik pakeisite tekstūros skiriamąją gebą, vietoj dabartinio sluoksnio pikselių atrinkimo bus naudojama užrakinta tekstūra. Tai labai svarbu, jei norite tvirtinti medžiagas prie sluoksnių ir dažyti žema raiška. Tokiu atveju okliuzija, ertmė ir normal map turi būti išsaugoti pradine raiška. Ši funkcija padeda išlaikyti svarbius sluoksnius pradine raiška.
Sluoksnio maišymas: Rodyti dabartinio sluoksnio savybes.
Dubliuoti: kopijuoti pasirinktą sluoksnį
Apversti sluoksnį ir kopijuoti: kopijuokite sluoksnį ir apverskite jį naudodami topologinę simetriją.
Apversti sluoksnį: apverskite sluoksnį naudodami topologinę simetriją.
Kopijuoti mėlyną į raudoną: ši parinktis nukopijuoja mėlynas tinklelio dalis į raudonas sritis. Pirmiausia apibrėžkite mėlynas ir raudonas sritis naudodami „Topologinės simetrijos“ įrankį.
Kopijuoti raudoną į mėlyną: ši parinktis nukopijuoja raudonas tinklelio dalis į mėlynas sritis. Pirmiausia nustatykite raudonas ir mėlynas sritis naudodami „Topologinės simetrijos“ įrankį.
Kopijuoti kanalus : nukopijuokite bet kurį vieno sluoksnio kanalą į bet kurį kitą to ar kito sluoksnio kanalą.
Sujungti matomus: sujungia visus matomus sluoksnius. Šis veiksmas neatšaukiamas.
Sujungti žemyn: sujunkite dabartinį sluoksnį su žemiau esančiu sluoksniu. „Anuliuoti“ negalima.
Sujungti: sujungti šį sluoksnį ir viršutinį sluoksnį. „Anuliuoti“ negalima.
Užfiksuoti dažytus pikselius: užfiksuokite tik dabartinio sluoksnio nudažytas sritis. Puikiai tinka norint greitai užmaskuoti vietas, kurių nenorite dažyti ir kurios jau buvo nudažytos, arba apverskite atlikus šią funkciją, kad užmaskuotų tik nedažytas vietas. Užšaldymo reikšmė bus lygi sluoksnio skaidrumui.
Užfiksuokite skaidrius pikselius: užfiksuokite skaidrią sluoksnio dalį. Tai svarbu, jei norite naudoti esamo sluoksnio skaidrumo kaukę kitame sluoksnyje. Norėdami atlikti tą patį veiksmą, sluoksnyje naudokite CTRL + LMB.
Išmesti klipo užmaskuotus pikselius: atmeskite visus vaizdo taškus, kurie yra paslėpti dabartiniame sluoksnyje ir yra užmaskuoti klipo kaukės sluoksniu.
Taikyti maišymą: pritaikykite maišymą ir visus efektus dabartiniam sluoksniui.
Spalva į veidrodinį: paverčia spalvų ryškumą į veidrodinį kanalą.
Spalva į blizgesį: pakeiskite spalvų ryškumą į blizgesio kanalą.
Invert Color: apverčia spalvas pasirinktame sluoksnyje.
Invert Glossiness: apverčia pasirinkto sluoksnio blizgesį.
Užpildyti visą sluoksnį: užpildykite visą sluoksnį naudodami esamą medžiagą ir spalvą.
Papildymo medžiaga: permatomas šio sluoksnio vietas užpildykite esama medžiaga. Patogu keisti sluoksnio užpildymui naudojamą medžiagą.
Nustatyti aukštį į nulį: nustato visus dabartinio sluoksnio aukščius į 0.
Padaryti skaidrią: sluoksnis taps visiškai skaidrus. Pašalina visą pasirinkto sluoksnio dažymą ir pritaiko skaidrumą visiems to sluoksnio pikseliams.
Pašalinti blizgesį: pašalinamos visos pasirinkto sluoksnio blizgumo reikšmės ir bus nustatytos nulis.
Sluoksniai Spartieji klavišai
Ctrl + Shift + N Pridėti naują sluoksnį
Ctrl + Shift + Del Delete Layer
Del Erase Unfrozen
Įterpti Užpildymas Neužšaldytas
Ctrl + Insert Užpildykite kaukę
„Ctrl“ + „Shift“ + D Dubliuoti sluoksnį
Ctrl+Shift+E Sujungti matomus sluoksnius
Ctrl+E Sujungti žemyn
Ctrl + Insert Užpildykite kaukę
Pamoka
Dažų sluoksnių grupės : šiame vaizdo įraše demonstruojama nauja dažų sluoksnių grupių funkcija 3DCoat dažų darbo srityje. „3DCoat“ sluoksnių grupės yra visiškai suderinamos su „Photoshop“ sluoksnių grupėmis.