Kai jums reikia suteikti savo modeliui didelį „faktinį“ poslinkį, formuojant arba „nudažant“ šį poslinkį, geriausia naudoti „Microvertex“ režimą.
Poslinkių mapping yra alternatyvi kompiuterinės grafikos technika, priešingai nei nelygių mapping, įprastas mapping ir paralakso mapping, naudojant tekstūros arba aukščio žemėlapį, kad būtų sukurtas efektas, kai faktinė geometrinė taškų padėtis virš tekstūruoto paviršiaus pasislenka, dažnai išilgai vietinio paviršiaus. normalus, pagal vertę, kurią tekstūros funkcija įvertina kiekviename paviršiaus taške.
Tai suteikia paviršiams puikų gylio ir detalumo pojūtį, leidžia savaime užsikimšti, užtemdyti ir siluetus; kita vertus, tai yra brangiausia iš šios klasės metodų dėl didelės papildomos geometrijos.
Displacement Map leidžia perkelti tinklelio taškus nudažyto objekto paviršiuje. Ši technika naudojama norint sukurti spalvos gylį arba reljefą ant kieto paviršiaus. Tai leidžia detaliau piešti tekstūras ir sukurti šešėlius bei aiškius siluetus.
Apšvietimui imituoti naudojamas normal map . Šis įrankis leidžia sukurti raukšlių ar įdubimų šiurkštumą ir gylį. Funkcija taip pat leidžia į 3D modelį įtraukti daug smulkių detalių.
Poslinkis veikia tik tada, kai objekto paviršiuje yra pakankamai geometrijos (veidų), kad būtų galima perkelti atskiras viršūnes aukštyn arba žemyn, atsižvelgiant į pikselio spalvą aukščio žemėlapyje.
Jei dizaineris naudoja mažo poliaus modelį, poslinkio žemėlapis ir jo sukuriami efektai yra praktiškai nematomi. Todėl toks kruopštus piešinys šiuo atveju neturi prasmės. Visas potencialas atsiskleidžia dirbant su didelio polinkio modeliu.
Taikant šį metodą, kiekvienas veidas (leidžiamas tik keturkampis) buvo vaizduojamas kaip N x M viršūnių pleistras (N ir M gali skirtis kiekvienam veidui).
Kiekviena viršūnė turėjo spalvą ir koordinates erdvėje, todėl buvo leidžiamas bet koks poslinkis. Tačiau šis metodas buvo ribotas, nes buvo labai sunku redaguoti tinklelį su ne keturkampiais veidais; projektuojant pataisą į tekstūrą, buvo prarasta kokybė, todėl buvo sunku import tekstūrą, ją redaguoti ir tada export , nes tekstūra po eksporto atrodė šiek tiek neryški. Taigi nusprendėme pritaikyti piešimą per-pixel .
Šis režimas leidžia export standartinius arba vektorinius poslinkių žemėlapius, kurie tiksliai atspindi ekstremalesnius poslinkio lygius, kuriuos pridėjote naudodami tekstūras ar skulptūras.
„Micro-Vertex“ (poslinkio) piešimas iš tikrųjų modifikuoja laikiną „žiūros srities tinklelį“, kuris yra vartotojo nustatyta suskirstyta pagrindinės tinklelio versija, taikant šiam laikinam tinkleliui tikrą ir faktinį poslinkį.
export modelį ir su juo susijusias tekstūras, jums suteikiama galimybė nustatyti gatavo tinklelio tankį. Norėdami užtikrinti, kad jūsų modelis galėtų tiksliai parodyti realiuoju laiku peržiūros srityje pasiektą poslinkį, įsitikinkite, kad suteikiate jam tinkamą daugiakampio tankį (10 ar šimtus tūkstančių daugiakampių).
4M tinka 2k tekstūros žemėlapiui. Norėdami sukurti 4k žemėlapį, eikite kiek įmanoma aukščiau.
Pamokos
Painting naudojant kelias tikrojo poslinkio tekstūras (greitas paaiškinimas) : tai yra trumpa pamoka, kaip piešti naudojant Tesselated poslinkį, naudojant nuostabias Christoph Schindelar 4–8K „Real Displacement Textures“ 3DCoat. Be to, galite naudoti IBL (vaizdu pagrįstą apšvietimą), kad jūsų modelis būtų apšviestas fono paveikslėliu ir atrodytų kaip priklauso nuotraukoje, bet taip pat padėtų įsivaizduoti savo kūrinį.
Import į „Microvertex“ parinktys Pastabos : Šiame vaizdo įraše pateikiamos kelios greitos ir svarbios pastabos apie modelio importavimą į Painting kambarį naudojant „MicroVertex“ (displacement map giluminio kanalo) parinktį.
Kas yra poslinkių žemėlapiai? Chipp Walters , Poslinkis veikia tik tada, kai objekto paviršiuje yra pakankamai geometrijos (veidų), kad būtų galima perkelti atskiras viršūnes aukštyn arba žemyn, atsižvelgiant į pikselio spalvą aukščio žemėlapyje.
Poslinkis yra vieta, kur jūs naudojate pilkos spalvos vaizdą, kad sukurtumėte reikšmingą topologiją.
Čia yra pilkos spalvos „žemėlapio“ pavyzdys. Pastaba.Kurdamas šią programą panaudojau nuostabią (ir nemokamą) programą JSplacement .
Galite matyti, kai displacement map pritaikytas teisingai, šviesios sritys pilkos spalvos vaizde yra „aukštesnės“ nei tamsesnės.