Šiame kambaryje yra keletas unikalių 3D skulptūrų įrankių ir funkcijų. Skulptūros kambaryje yra įrankių ir funkcijų, leidžiančių sukurti detaliausius ir įmantriausius organinius ir mechaninius modelius, kokius tik galima įsivaizduoti.
Skulptorių kambarį sudaro du darbo režimai: vokseliai ir paviršiai (daugiakampiai).
Galite pradėti „Voxel“ režimu, norėdami nubrėžti apytikslius eskizus, o galiausiai perkelti skulptūrą į paviršiaus režimą (siekdami padidinti našumą, išsaugoti atmintį ir atlikti smulkias detales ).
Daugelis „ Voxel Tools“ tinka laisvos formos „šepečiu pagrįstoms“ skulptūroms, suteikiant menininkui laisvę statyti naudojant molio, vaško, medžio, akmens ir dažų atitikmenis. 3DCoat taip pat visapusiškai išnaudoja jūsų grafinės planšetės galimybes. Kiti įrankiai suteikia reikiamą tikslumą mechaninių modelių formų konstravimui.
Kiti įrankiai užtikrina mechaninių modelių formų kūrimo tikslumą. Tarp jų pažymėtini įrankiai, esantys Strokes “E” skydelyje, sruogų ir daugiakampių piešimo įrankių, kuriuos galima išdėstyti ir keisti dirbant, pasirinkimas.
Abiejų tipų įrankiai suteikia vartotojui greičiausius, sklandžiausius ir tiksliausius būdus sukurti bet kokio tipo modelį, kurį galite įsivaizduoti.
Kadangi „Sculpt“ aplinka daugiausia grindžiama šepečių naudojimu, svarbu suvokti jų prigimtį ir sudėtį, nes ji susijusi su daugeliu kitų sričių ir darbo sričių, esančių „3DCoat“ programoje.
– Šepečiai visų pirma susideda iš Brush formos, kaip apibrėžta pagrindiniame Brush skydelyje esančiame Brush alfa , taip pat juos atitinkančios „parinktys“, esančios Brush parinkčių skydelyje .
– Sculpt Brushes galima reguliuoti skrydžio metu naudojant „dešinįjį pelės mygtuką“ ir horizontalius arba vertikalius gestus 3D peržiūros srityje.
– Atitinkamus slankiklio nustatymus galite rasti Brush parametrų skydelyje , kuriame rodomi ir papildomi pele pagrįsti parametrai ir kurie yra 3DCoat sąsajos viršuje.
– Brush potėpius taip pat galima keisti naudojant išmaniųjų medžiagų paviršiaus režimo, trafaretų, juostelių, modelių ir įdubimų skydelių funkcijas, kai tinka kontekstas.
Automatinio pasirinkimo funkcija „Sculpt“ darbo srityje yra įjungta pagal numatytuosius nustatymus ir leidžia vartotojui iš karto pradėti piešti naują objektą, pirmiausia nepasirinkus sluoksnio „Sculpt Layers“ skydelyje .
Norėdami peržiūrėti dabartinę „Voxel“ skulptūros statistiką arba gauti išplėstą „Įrankių patarimus“, tiesiog pažiūrėkite į „Statistikos“ skydelį, esantį apatiniame kairiajame sąsajos kampe.
Naudokite meniu „Failas“, kad pasiektumėte visas Import funkcijas, kad į „Sculpt Workspace“ įtrauktumėte išorinius kūrinius, ir naudokite Export funkcijas, kad sukurtumėte įvairias tiesiogines daugiakampes ir Voxel savo skulptūros versijas, kurios bus naudojamos ir modifikuojamos išorinėse CAD ir 3D spausdinimo programose. .
Naujas šepetėlio variklis
Šis naujas šepečių variklis leidžia modifikuoti skulptūros įrankių valdiklius. Yra daugybė šepetėlių, kurių kiekvienas turi unikalią savybę.
Nauja šepečių sistema
Voxel režimas
Iš prigimties vokseliai reikalauja daug atminties ir procesoriaus.
Svarbu galvoti apie juos kaip apie viso žingsnių, reikalingų užbaigti modelio, inicijuoto 3DCoat, pradžią, kad būtų galima galutinai gaminti ir paskelbti išorinėje programoje.
Praktiškiausia pradėti formuoti vokseliais naudojant mažiausią skiriamąją gebą, reikalingą pagrindinei bendro modelio formai užfiksuoti.
Pasiekę pagrindinę formą ir struktūrą, galite atlikti pakartotinį pavyzdį arba naudoti įrankį „Res+“, kad pasiektumėte aukštesnį detalumo lygį.
Jei norite išsaugoti skirtingus modeliavimo etapus, kuriuos atspindi skiriamoji geba (nuo mažos iki didelės), prieš taikydami „Res+“ (pakartotinis mėginių ėmimas) ir tęsdami skulptūros operacijas, tiesiog padarykite sluoksnio kopijas.
Paviršiaus režimas
Nuostabus „Surface Mode Tools“ dalykas yra tai, kad galite dirbti neįtikėtinai greitai ir tiksliai. Jei kai kurie daugiakampiai pradeda ištempti, galite „perdengti“ visą modelį (tai turi įtakos tik naujausioms jūsų versijoms) tiesiog paspausdami klavišą „Enter“, pakeisdami šias ištemptas sritis labai nuoseklia ir organizuota, trikampio tinklelio struktūra.
Bet kuriuo paviršiaus formavimo seanso metu galite grįžti į gryną Voxel Space arba pereiti tiesiai į Retopologijos darbo sritį naudodami automatinio Retopo funkcijas arba atlikti visas rankinio Retopo operacijas.
Primityvūs
„Sculpt Brush“ parinktys
Alfa valdo šepetėlio formą. Alfa yra pilkos spalvos intensyvumo žemėlapis.
Stroke valdo, kaip jūsų šepetys juda modelio paviršiumi. 3DC gali būti naudojami keli smūgiai.
Skulptūrinio Brush parinktys
Viršutinės juostos įrankio parametrai
Viršutinės juostos įrankio parametrų skydelis
Viršutinėje įrankių juostos meniu yra funkcijų perjungikliai ir jis yra pritaikytas pagal darbo sritį, kurioje dirbate.
Iškirpkite medžio sluoksnius
Sluoksnio valdymas , Anton Tenitsky.
Naudokite Sculpt Layers Panel, kad saugotumėte skirtingas skulptūros versijas, taip pat modelio dalis, kurioms reikia skirtingų ir atskirų funkcijų bei detalių. Visa tai gali būti perkelta į skirtingas PolyGroups , kad kiekvienai būtų pridėta unikali topologija, o galiausiai į Paint Workspace , kad būtų galima sukurti galutinį poslinkį, iškilimus ir spalvų tekstūrą.
Sculpt Tree Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite meniu
„Sculpt Tree“ dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite meniu, „Autoretopo“ ir „Booleans“.
Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėję bet kurį Voxel sluoksnį galite pasiekti dažniausiai naudojamas funkcijas, susijusias su vokseliais. Daugiau funkcijų galite rasti pagrindiniame Sculpt Geometry Menu sąsajos viršuje.
Technine informacija
Greiti patarimai, kaip eksperimentuoti „Sculpt Workspace“.
Ekstruzijos įrankiai ir metodai : šiame vaizdo įraše demonstruojami įvairūs įrankiai ir būdai, kaip iš modelio išspausti kieto paviršiaus formas.
Plytelių tekstūrų kūrimas : Šiame vaizdo įraše parodytas vienas 3DCoat naudotojams prieinamas būdas sukurti savo besiūlių plytelių tekstūrų.
Transformuokite VoxTree sluoksnio objektus atskirai
3D Stroke režimas su pozos įrankiu : šis vaizdo įrašas greitai parodo naują galimybę naudoti 3D Stroke piešimo režimą su pozos įrankiu.
Vaiduoklių režimas : šiame vaizdo įraše demonstruojama nauja „Vaiduoklių režimo“ funkcija, pridėta prie „ 3DCoat “ „Voxel Sculpting/Modeling“ įrankių rinkinio.
Modeliavimo pavyzdžiai
Greitas įvadas į plytelių tekstūros formavimą : jau yra oficialus 3D Coat vaizdo įrašas apie tai, bet manau, kad ši funkcija yra nepakankamai ištirta ir Anton Tenitsky neišstūmė į ribas.
Nuo „Voxel“ iki paviršiaus režimo skulptūrų : šiose vaizdo įrašų serijose rodomi skulptūrų kūrimo įrankiai.
3DCoat Game Character Series : Dėkojame Gregui Whedonui už šią išsamią seriją, kuri nukreipia vartotoją į standartinę (Voxel to Texture Painting) darbo eigą kuriant mažą žaidimo veikėją.
Visiems, kurie nepažįsta 3DCoat, tai tiesiog privaloma žiūrėti seriją.
Pradedant nuo nulio, naudojant 3DCoat Voxel Sculpting Workspace… modeliui sukurti naudojant kai kuriuos konstravimo įrankius. Tada „Retopologizavimas“ veikėjas greitai išdėstė UVs ir pereina prie tekstūros Painting.
Jis prideda paskutinį skyrių „Lightwave“ naudotojams, eksportuodamas modelį į „Ligthwave“ ir nustatydamas greitą įrenginį. Žiūrovas turėtų gerai suprasti 3DCoat įrankių rinkinį ir pradėti kurti pats nuo pradžios iki pabaigos.
Į šį vaizdo įrašą įtrauktas įvadas ir projektas pradedamas modeliuojant žaidimo veikėjo skrybėlę „3DCoat“ „ Voxel Workspace“ srityje, o tada pereina prie jo retopologizavimo „Retopo“ darbo srityje.
„Rat From Scratch“ : animacinio filmo „Rat“ su vokseliais kūrimas.
„Chainmail“ kūrimas : šiame vaizdo įraše parodytas ankstyvas „Chainmail“ pagrindinio tinklelio kūrimo procesas, kaip pagrindinį objektą naudojant numatytojo „3DCoat“ manekeno liemenį ir rankas. Tada „Auto-Retopo“ naudojamas iš jo generuoti visų keturių kėbulų mažo poliaus tinklelį.
„Rock Kitbash“ kolekcijos kūrimas
Import įrankį greebles kurti (pamoką sukūrė Tinker). Šioje trumpoje pamokoje demonstruojamos naujos Import įrankio versijos funkcijos.
Kiek dirbame su Import įrankiu, mums reikės greebelių (mažų detalių, padedančių modeliams atrodyti „techniškiau“.) Jį galima sukurti bet kurioje 3D modeliavimo programoje, paprastai su savavališkų išspaudimų serija. Galite atsisiųsti greebles naudodami nuorodą, esančią šios pamokos apačioje.
„Tinker Pack“ modelių naudojimas : šis vaizdo įrašas tęsia „Kitbashing“ įrankių demonstravimą programoje „3DCoat“ , parodydamas, kaip atsisiųsti ir naudoti „Tinker Models Pack“ programoje. Tai ypač naudinga Sci-Fi stiliaus projektų modelių biblioteka.
Uolos lipdymas ir tekstūravimas : greita pamoka apie paprasto uolos objekto lipdymą, autoporetopologiją ir tekstūravimą iš Psionic Games.
Uolėtų grindų formavimas : Paprastų uolėtų grindų arba sienos formavimas naudojant „Psionic Games“ konstravimo šepetį, šveitimo šepetį ir paprastą tekstūrą.