Import DICOM šķēles: DICOM ir primārais faila formāts medicīnisko attēlu glabāšanai un pārsūtīšanai slimnīcas datubāzē. Ir arī citi failu formāti attēlu glabāšanai. Papildus DICOM varat redzēt arī medicīniskos attēlus, kas saglabāti NIFTI formātā (faila sufikss “.nii”), PNG, JPEG formātā vai pat Python failu objektos, piemēram, NumPy masīvos.
Tātad, kāpēc izmantot DICOM? Citi failu formāti var būt ērtāki, taču klīniskajā praksē viss izmanto DICOM formātu.
DICOM izpratne : kā lasīt, rakstīt un kārtot medicīniskos attēlus.
Vēlamies uzsvērt, ka 3DCoat nav nekādu medicīnisko licenču, un 3DCoat nav paredzēts medicīniskiem nolūkiem.
Import sietu vokselēšanai: Import daudzstūra tīklu, lai to vokselizētu telpā Sculpt. Šis rīks ļauj import daudzstūru tīklus, lai tos pārvērstu vokseļos. Tīklam jābūt aizvērtam.
Ja tas nav aizvērts, jums tas import ar biezumu vai jāpadara aizvērts. Vispirms apskatīsim dažas šī rīka pamatfunkcijas:
- Select mesh: atlasa sietu, kas saglabāts jūsu cietajā diskā.
- Izvēlēties no retopo: ja Retopo telpā kaut kas ir pārtopoloģizēts, varat izmantot tīklu, lai sapludinātu ar vokseļiem.
- Uz pildspalvas: pārvērš jebkuru sapludināto sietu par rīku “Merge on the Fly”, kas ļauj sapludināt jebkuru objektu kursora pozīcijā (respektējot pamata objekta normas un ielaušanos pamatobjektā vai izspiešanu virs tā). Pielāgojiet sapludinātā objekta izmēru, ar peles labo pogu velkot pa kreisi vai pa labi, un pielāgojiet tā ielaušanos vai izspiešanu, ar peles labo pogu velkot uz augšu vai uz leju.
- Sadalīt apakšā: sadala nesapludināto tīklu, piešķirot tam lielāku sākotnējo izšķirtspēju pirms sapludināšanas.
- Pārveidot: ļauj pozicionēt jebkuru apvienoto objektu, izmantojot “Transformēt logrīku”.
- Shift (X, Y un Z): pārvieto nesapludināto sietu pa atlasīto asi ierobežojošā lodziņā lokālajā telpā.
- Sākotnējie iestatījumi: šim rīkam ir vairāki sākotnējie iestatījumi; esat mudināts tos izpētīt.
- Apvienot atsevišķus sējumus: apvieno katru “apakšobjektu” ar savu unikālo sējumu.
- Ievērojiet negatīvos apjomus: ja neapvienotā objekta nosaukumā ir norādīts “_negative” (kas norāda uz atņemošu apakšobjektu failā), šī funkcija atņems šo apjomu, apvienojot to ar citiem apakšobjektiem. Izmantojot šo līdzekli kā “negatīvu” vai atņemošu Būla objektu, tas būtu jāzina iepriekš. Šī funkcija ir lieliski piemērota sārņu un auklīšu veidošanai.
Importēšana Voxel režīmā
Būtība ir tāda, ka, import ārējo modeli kā Voxel, jūs būtībā maināt tā būtību uz 3DCoat apjoma “skulptūru”, kas ir unikāla 3DCoat videi.
Lielākā daļa importēto 3D objektu ir balstīti uz daudzstūriem, un tādēļ tie ir jāpārtulko noteiktas “Izšķirtspējas” Voxel apjomā. Šī izšķirtspēja ir atkarīga no mēroga, ko šim objektam norādījāt import laikā.
Ārējie objekti iekļūst Voxel telpā, izmantojot “Atvēršanas dialoglodziņus”, izvēlni “Fails/ Import” vai “Apvienošanas” darbības.
Visos 3 gadījumos jūsu objekts tiek ievadīts Voxel Room, ko ieskauj “Transform Widget/Gizmo”. Varat nodrošināt savam importētajam modelim nepieciešamo izšķirtspēju, vizuāli palielinot to skata logā vai ievadot ciparus. Kad ir iegūts pareizais mērogs/izšķirtspēja, nospiediet “Enter”, lai padarītu to derīgu un pastāvīgu.
Kad veicat “Import vokselēšanai” vai “Import” ārēju objektu, ir pieejama interesanta un noderīga funkcija “Uz pildspalvas”, kas ļauj interaktīvi ievietot importētās sieta gadījumus ar jebkuru mērogu, orientāciju un iespiešanās dziļumu. (ja Voxel slānī jau pastāv cits objekts) – viss “lidojumā” un izmantojot peli.
Velkot uz leju ar labo pogu:
no labās puses uz kreiso – maina sapludinātā objekta izmērus, uz augšu vai uz leju – maina sapludinātā objekta “iekļūšanas” dziļumu uz jebkuru objektu, kas jau var būt Voxel slānī.
Pieņemsim, ka jums ir objekts, kas atrodas panelī “Modeļi”, un vēlaties to pievienot Voxel slānim. Tādā gadījumā to var izdarīt, vienkārši noklikšķinot uz tās ikonas panelī, un tiks parādīts standarta dialoglodziņš “Import”, kas ļaus ar to rīkoties tāpat kā ar jebkuru ārējo modeli.
Importēšana virsmas režīmā
Varat arī import tieši virsmas režīmā, izmantojot atvēršanas dialoglodziņu.
Virsmas režīms ir Voxel Room apakškopa, bet darbojas tikai uz virsmām (bez skaļuma). Virsmas režīms nodrošina jūsu importētā modeļa regulējamu trīsstūrveida sieta apvalku, kas darbojas līdzīgi vokseļiem.
Kad jūsu importētais modelis atrodas virsmas režīma darbvietā, varat izmantot LiveClay, mūsu “Dinamisko apakšnodaļu” (lokalizēto apakšnodaļu) ieviešanu. Šī veidošanas metode palielina izšķirtspēju tikai tur, kur tas ir nepieciešams (lokāli), saglabājot programmatūras un aparatūras resursus.
Pamācības
Zema polimēra sieta importēšana telpā Sculpt : šajā video ir parādītas dažas problēmas, ar kurām var saskarties, importējot zema polimēra sietus 3DCoat Sculpting darbvietā..it īpaši Surface režīmā…un kā ar tām pareizi rīkoties.
Import ar plakanu apakšnodaļu : šajā videoklipā ir parādīta nesen izmantotā Import opcija 3DCoat darbvietā Sculpt, lai izmantotu Flat Subdivision, nevis Catmull Clark apakšnodaļu. Tas sadalās, neizlīdzinot objektu. Tas palīdz novērst vajadzību tērēt papildu laiku, lai “sagatavotu” modeli normālai sadalīšanai pirms tā importēšanas 3DCoat High-Poly/ Voxel skulptūru vidē.