Navigācijas panelis atrodas skata loga augšējā labajā stūrī. Šis panelis nodrošina piekļuvi skata loga navigācijas funkcijām, visiem kameras iestatījumiem un fokusa funkcijām, kā arī skata loga apgaismojuma pozicionēšanas un intensitātes iestatījumiem.
No kreisās uz labo pusi šīs ir katras ikonas funkcijas:
- Pielāgojiet apgaismojuma kontrastu: labāk ir palielināt kontrastu ērtai skulptūru veidošanai.
Veiciet dubultklikšķi, lai pārslēgtos starp diviem režīmiem:
- Kontrasts ir maksimāls, vide bloķēta. Tas ir labs skulptūru veidošanai.
- Kontrasts ir minimāls; vide ir atslēgta. Tas ir piemērots renderēšanai, krāsošanai un vizuālai rezultāta novērtēšanai.
- Pielāgojiet gaismas intensitāti: turot LMB nospiestu virs šīs vadīklas un pārvietojot peli, pielāgojiet primāro gaismas intensitāti.
Ir vairāki padomi, kā uzlabot tēlniecības pieredzi.
Augšējā labajā stūrī ir kontrasta ikona. Izmantojiet to, lai palielinātu apgaismojuma kontrastu. Fiziski pareizais attēls atbilst kontrastam 0, bet lielāks kontrasts ir ērtāks tēlniecībai.
– Izmantojiet Kamera → Fons → Bloķēt vidi, lai bloķētu panorāmu. Tas padara skulptūras detaļas daudz labāk redzamas.
– Kad vien iespējams, izmantojiet PBR ēnotājus un pielāgojiet dobumu, lai detaļas būtu labi redzamas. Varat izmantot MatCap ēnotājus, taču mēs tos neiesakām, jo tikai PBR ēnotāji garantē precīzu cepšanu un labu krāsu krāsošanu.
– Tā vietā, lai manuāli palielinātu kontrastu un pārslēgtu panorāmas bloķēšanu, varat veikt dubultklikšķi uz kontrasta ikonas.
Izmantojiet Skats→Pelēktoņu panorāma, lai skatītu krāsas pār modeli “KĀDS IR” bez krāsu gaismām.
- Pielāgojiet gaismas leņķi: pielāgojiet gaismas leņķi, turot LMB nospiestu virs šīs vadīklas un pārvietojot peli.
- Aizmiglot vidi: velciet, lai aizmiglotu/asinātu vides faktūru skata loga fonā.
- Kursorbumbas pagriešana : pārslēdzieties starp diviem griešanās režīmiem – rotāciju ap vertikālo asi vai brīvo rotāciju.
- Pagriezt kameru: turot LMB un pārvietojot peli. Lai pagrieztu kameru bez šīs vadīklas, izmantojiet ALT+LMB (vai LMB nospiestu tukšā vietā). Velciet ar peles kreiso pogu, lai pielāgotu lietotāja skatu, pagriežot galveno kameru ap fokusēto objektu.
- Pārvietot kameru: turot nospiestu Alt+LMB un pārvietojot peli. Velkot ar peles kreiso pogu, velciet lietotāja skatu, pārvietojot galveno kameru pa labi, pa kreisi, uz augšu un uz leju.
- Tālummaiņas kamera: turot LMB un pārvietojot peli. Lai mērogotu sižetu bez šīs vadīklas, izmantojiet ALT+RMB (vai RMB nospiestu tukšā vietā). Velkot peles kreiso pogu pa labi vai pa kreisi, lai pārvietotu galveno kameru tuvāk vai tālāk no fokusētā objekta.
- Mainiet skata lauku: RMB, lai atiestatītu to uz noklusējuma vērtību.
- Skata ierāmēšana: novietojiet ainu vai pašreizējo objektu (Sculpt room) skata loga centrā un mērogojiet to, lai tas ietilptu ap visiem redzamajiem objektiem.
- Fokusēšana uz otu: fokusējiet kameru uz virsmu zem otas. Birstes rādiuss noteiks attālumu līdz virsmai.
- Atiestatīt kameru noklusējuma pozīcijā: pārslēdzieties uz noklusējuma iestatījumu.
- Pārslēgt perspektīvu/ortogrāfisko projekciju: varat izvēlēties starp perspektīvu un ortogrāfisko skatu.
- Režģis: Rādīt 3D režģi.
- Novietojiet kursoru uz 3D režģa projekciju uz ekrāna : ja ir redzami vairāki režģi, tiks izvēlēts visvairāk pagrieztais pret ekrānu. Ieteicams to izmantot ortogonālajā projekcijā. Gizmos un primitīvu pozīcijas un izmēri tiks fiksēti atsevišķās pozīcijās telpā.
- Pārslēdzieties uz ortogrāfisko skatu un piesitiet: uz tuvāko precīzo skatu atbilstoši iestatījumiem “Kamera > Kameras uzņemšana”.
- Rādīt/slēpt asi
- Pārslēgt pilnekrāna režīmu
- Vides karte : vides kartes faktūra, ko izmanto, lai apgaismotu ainu. Noklikšķiniet uz pogas, lai atvērtu mini uznirstošo logu un izvēlētos citu vides karti.
- Rādīt/slēpt atsauces attēlus Šis video parāda atsauces attēlu izmantošanu. Vai nu kā attēla plaknes skata logā, vai attēlu atlasītāja izmantošana kā statisks atsauces attēls lietotāja interfeisā.
- Skatu punkta projektors : varat projicēt jebkuru tekstūru visā ainā, līdzīgi kā projektors. Tas ir tikai atsaucei, tas neietekmē krāsas vai materiāla īpašības.
- Projektoru var lietot, izmantojot aizmugures seju izgriešanu + izbalēšanu (pēc izvēles).
Vides kartes padoms (autors Psmith): vienīgais, kas ir pieņemams 3DCoat panorāmas attēliem (izmantojot “+” nolaižamās izvēlnes “Vides karte” apakšā), ir sfēriski panorāmas attēli .exr formātā.
Darbības, lai pievienotu savas HDR sfēriskās panorāmas vides kartes 3DCoat (veidošanai un renderēšanai), ir šādas:
- 1) Iegūstiet sfērisku panorāmas attēlu (tiešsaistē vai citur) HDRI attēla formātos: (.exr, .hdr)
- 2) Kad 3DCoat ir atvērts un darbojas (piemēram, strādājot Sculpt Room), noklikšķiniet uz ikonas, kas atrodas tieši pa kreisi no kameras ikonas skata loga augšējā labajā stūrī.
- 3) Noklikšķiniet uz “+” sīktēlu kolonnas apakšā un atlasiet savu sfērisko panorāmas attēlu, kas ir .exr vai .hdr formātā, un gaidiet, līdz 3D-Coat to ielādēs. Sakiet “OK” uznirstošajā 3D-Coat dialoglodziņā.
- 4) Pielāgojiet tagad skata logā redzamā attēla ekspozīciju un kontrastu, izmantojot ikonas no vadīklu rindas skata loga augšējā labajā stūrī.
Navigācija, izmantojot pildspalvas planšetdatoru
Navigācija 3D skata logā ir patiešām intuitīva un ērta, izmantojot irbuli; peles vadība un navigācija irbulei ir tāda pati kā iepriekš minētajai pelei.
- Pieskarieties un velciet ārpus modeļa (tukšā vietā), lai pagrieztu kameras skatu.
- Pieskarieties un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu peles labo pogu (tukšā vietā), lai panoramētu skatu.
- Virziet kursoru virs tukšas vietas, turot nospiestu peles labo pogu, un velciet, lai tuvinātu skatu.
Brush regulēšana ir vienlīdz intuitīva:
- Virziet kursoru virs modeļa un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu RMB piešķirto pogu, lai mainītu Brush izmēru.
- Virziet kursoru virs modeļa un velciet uz augšu vai uz leju, turot nospiestu RMB, lai pielāgotu Brush dziļumu.