Pievienot/sadalīt : šis rīks ļauj vienkārši pievienot malas, norādot un noklikšķinot uz vietas, kurai vēlaties pievienot malu. Skatiet arī Pievienot/sadalīt papildinājumu .
Atlasīt : šajā režīmā varat atlasīt atsevišķas virsotnes, malas un skaldnes. Izmantojiet taustiņu CTRL, lai noņemtu elementus no atlases. Atlasiet elementu ar LMB, pēc tam pārvietojiet (bīdiet) tos ar RMB. Režīmā “Seja” izmantojiet INSERT, lai sadalītu sejas, un DEL, lai dzēstu. “Edge” režīmā izmantojiet INSERT, lai sadalītu malas, BKSP, lai sakļautu, DEL, lai noņemtu malas, L, lai atlasītu malu cilpas, un R, lai atlasītu malu gredzenus, SHIFT, lai atlasītu/izceltu malu gredzenus.
Soft Selection funkcija programmā 3DCoat 2022 darbvietām Retopo un Modeling. Tajā ir iekļauti arī tie paši atlases režīmi no rīka Pose darbvietā Sculpt.
Atlasīšanas rīkam ir atlases režīmi, kas ļauj atlasīt virsotnes, malas un sejas.
Izvēlieties Pārveidot:
Atlasīt ceļu: definējiet šuvi attīšanai, norādot ceļu, kas sastāv no virsotnēm, kuras atlasāt lineārā secībā. Nospiediet “Enter”, veidojot ceļu uz šuves izveidošanu.
Kvadracikli : šī rīka pamata lietojums ļauj atlasīt daudzstūra malu un pēc tam izvilkt un noklikšķināt uz malu izvietojuma jaunam daudzstūrim. Skatīt arī Kvadricikli.
Varat izmantot četras dažādas metodes jaunas topoloģijas noteikšanai, pa vienam četrstūrim. Tās ir 2 klikšķu metodes: paralēlā, tiešā un trapecveida.
Punkti uz daudzstūriem : izmantojiet šo rīku, lai punktu pa punktam izveidotu četrstūrus vai trīsstūrus, virzot peles kursoru virs punktu noteiktā apgabala un ar peles labo pogu noklikšķinot, lai izveidotu jaunu daudzstūri. Virsotnes var pārvietot, noklikšķinot ar peles labo pogu un velkot tās.
Izmantojiet īpašo apakšizvēlni, lai notīrītu punktus.
Vāciņš : novietojot peles kursoru virs cauruma, ko ieskauj savienota topoloģija, un ar peles labo pogu noklikšķinot, tiek izveidots “stabs” un savienojošie trīsstūri, kas aizver caurumu.
Strokes Zīmējiet triepienus un nospiediet ENTER, lai izveidotu polimēru virsmu. Nospiediet ESC, lai notīrītu sitienus. Zīmējiet, izmantojot taustiņu CTRL, lai pievienotu splainus un savienotu un pārtrauktu esošos insultus. Varat arī zīmēt slēgtus splainus/līknes. Sāciet zīmēt telpā, lai to sagrieztu. Varat savienot vairākas šķēles vai apļus ar vienu gājienu, lai izveidotu cilindrus.
- Līknes/Strokes : izveidojiet topoloģiskus “izgriezumus”, kas veido cilpas caur modeļa apgabalu, vai zīmējiet brīvas formas splainus ar vienmērīgu virsotņu atstarpi, ko iepriekš definējat. Viens no šī rīka izmantošanas veidiem ir definēt apkārtējo daudzstūru gredzenu cilindru, vispirms uzzīmējot cilpu secību (sāciet zīmēt telpā un pabeidziet telpā), pēc tam zīmējiet brīvas formas splainu visā modeļa “piedēkļa” garumā (rokas vai kājas). ), un nospiediet “Enter”, lai pabeigtu un izveidotu cilindrisku seju kopu, kas nosaka pielikumu.
Īpašajā apakšizvēlnē šim rīkam ir dažas vietējās komandas:
- Skaidrs. Tas notīrīs visas zīmēšanas līnijas.
- Gluda. Izlīdzina visas pašreizējās zīmētās līnijas.
- Dzēst. Tādējādi tiks dzēsta jūsu pašlaik atlasītā rinda.
Pievienotas Būla darbības retopo primitīviem Retopo un modelēšanas telpā. Varat izveidot primitīvus, izmantojot Būla darbības saskaitīšanu, atņemšanu, krustošanu un sadalīšanu.
3D primitīvi: rīki 3D primitīvu izveidei modelēšanas un Retopo telpām. Varat izveidot 2D primitīvus (aplis, kaste, plakne, elipsi, N-gon, disks, trīsstūris).
2D primitīvi: rīki 2D primitīvu izveidei modelēšanas un Retopo telpām. Varat izveidot 3D primitīvus (sfēras, kubus, cilindrus utt.).
RFill : šis video parāda RFill rīka izmantošanu 3DCoat retopoloģijas darbvietā. Tuvākajā nākotnē tas var tikt pārdēvēts par “Quad Fill”, jo tas aizpilda tīkla atveres ar četrstūri.
Šis ir Quad Fill rīks, kas paredzēts caurumu aizpildīšanai tīklā ar pareizu topoloģisko plūsmu.
Nazis Izgrieziet seju ar nazi. Uzzīmējiet līniju un nospiediet ENTER vai DblClick. Varat arī uzzīmēt daudzstūri ar diviem punktiem.
Smart Retopo Video parāda to, ko mēs saucam par Smart-Retopo funkciju, kuras pamatā ir rīkkopas Curves izmantošanu.
Režīmā Loft zīmējiet triepienus un nospiediet ENTER (Lietot), lai izveidotu bēniņu daudzvirsmu (Retopo Mesh).
Jūs varat zīmēt vienkāršu virsmas joslu režīmā Strip.
Tīkla robežu var novilkt režīmā Quadrangulation.
Pēc Enter nospiešanas tiek izveidots sagatavošanās tīkls. Jūs varat rediģēt robežlīniju. nospiediet ENTER (Lietot), lai izveidotu Retopo Mesh. Nospiediet ESC, lai notīrītu sitienus.
Turiet nospiestu taustiņu Shift, lai izslēgtu fiksēšanu. Sāciet zīmēt tukšā vietā, lai to sagrieztu. Rediģējiet malas, izmantojot peles labo pogu. Turot nospiestu taustiņu Ctrl, aktivizējiet Slide Edge. Turot nospiestu taustiņu kombināciju Ctrl+Shift, aktivizējiet Gredzenu sadalīšanu.
U Spans Norāda mezglu skaitu garākajā līknē. Pakāpju skaits citos ir atkarīgs no līknes garuma. Ja turat nospiestu taustiņu Ctrl, varat mainīt U diapazonu, izmantojot peles ritenīti.
USpans/VSpans daudzuma atbilstība sejas daudzumam. Pievienota pārbaudes poga “Alternatīva izvēle”.
Mugurkaula rīks Izspiediet atlasītās sejas gar loku. Transformēšanas Gizmo var rediģēt loka leņķi un asi. Varat rediģēt segmentu skaitu un mēroga faktoru. Spline režīmā varat vilkt punktus LMB, lai pārvietotos 3D telpā, un izmantot peles ritināšanas ritenīti (vai līdzvērtīgu Wacom planšetdatorā), lai interaktīvi mērogotu malas cilpas ģeometriju, kas ieskauj punktu, virs kura atrodas kursors. Katrs splaina punkts apzīmē jaunu ekstrūziju. Nospiežot taustiņu ENTER vai pogu NEW EXTRUDE panelī Rīka opcijas, tiek izveidota jauna ekstrūzija/punkts. Veicot dubultklikšķi gar splainu, tiek izveidots starpposma (malas cilpas) ekstrūzijas/(splaina) punkts, savukārt, veicot dubultklikšķi uz punkta, tiek noņemts (malas cilpas) izspiešanas/(splaina) punkts.
Smart Extrude Izspiediet seju vai malu jebkurā virzienā. Nospiežot taustiņu ENTER, tiek izveidota jauna ekstrūzija. Varat arī interaktīvi mērogot (RMB + vilkšana) un pagriezt (SHIFT + vilkšana) atlasītās sejas vai malas.
- Bezmaksas izspiešana Izspiediet jebkurā virzienā. Atcerieties, ka jaunas virsotnes netiks fiksētas automātiski, taču tās tiks fiksētas turpmākajās darbībās, ja neizslēgsiet automātisko piesaisti.
- Parasta izspiešana Izspiež pa vidējo normālo virzienu. Atcerieties, ka jaunas virsotnes netiks fiksētas automātiski, taču tās tiks fiksētas turpmākajās darbībās, ja neizslēgsiet automātisko piesaisti.
- Sejas izspiešana Izspiediet sejas, lai katra seja tiktu pārvietota vienādā attālumā, kad vien iespējams. Ņemiet vērā, ka dažos gadījumos precīzi paralēlu virsmu pārvietošana nav iespējama, bet 3DCoat cenšas pārvietot pēc iespējas precīzāk.
Brīva kustība Atlasīto seju/malu/virsotņu pārvietošana. Izmantojot peli vai Gizmo. Ja nekas nav atlasīts, viss tīkls tiks pārvietots. Iepriekš izvēlētu grupu vai punktu var pārvietot ar peles kursoru, nospiežot kreiso pogu. Opcijai [Auto pick] jābūt aktivizētai.
- Bezmaksas Rotācija Pagriež atlasītās virsmas/malas/virsotnes. Izmantojot peli vai Gizmo. Ja nekas nav atlasīts, viss tīkls rotē. Jūs varat pagriezt iepriekš izvēlēto grupu vai norādīt ar peles kursoru, nospiežot kreiso pogu. Opcijai [Auto pick] jābūt aktivizētai.
- Bezmaksas mērogošana Atlasīto virsmu/malu/virsotņu mērogošana. Izmantojot peli vai Gizmo. Ja nekas nav atlasīts, viss tīkls tiks mērogots. Varat mērogot iepriekš atlasīto grupu vai punktu ar peles kursoru, nospiežot kreiso pogu. Opcijai [Auto pick] jābūt aktivizētai.
Savienojumu izveidošana : ir divi veidi, kā izveidot elementārus ķieģeļus savienojuma rīkam.
Primitīvu piemēri
Primitīvie : pievienojiet ainai vienkāršus primitīvus. Varat modelēt sietu, splainu un rotācijas objektu bibliotēku. Izmantojiet Rīka opciju paneli, lai pirms lietošanas pārveidotu modeli.
Retopo Primitives : šis video demonstrē Primitives rīku 3DCoat Retopo darbvietā. Tas palīdz ātri izveidot Retopo sieta objektus, taču to var izmantot arī kā sākumpunktu poli modelēšanai programmā 3DCoat.
FreeForm Retopo Primitives : šis video parāda Retopo modeļa sākotnējo iestatījumu izmantošanu kā FreeForm Deformation Primitives 3DCoat Retopo darbvietā, kā arī padomu par Retopo un Sculpt vides aizvietojamu modelēšanu.
R-Fill: Šis ir Quad Fill rīks, kas paredzēts caurumu aizpildīšanai tīklā ar pareizu topoloģisko plūsmu.
Nazis: nogrieziet seju ar nazi. Uzzīmējiet līniju un nospiediet ENTER.
Bezmaksas izspiešana: izspiediet jebkurā virzienā. Atcerieties, ka jaunas virsotnes netiks fiksētas automātiski, taču tās tiks fiksētas turpmākajās darbībās, ja neizslēgsiet automātisko piesaisti.
Viedā izspiešana: izspiediet seju vai malu jebkurā virzienā. Nospiežot taustiņu ENTER, tiek izveidota jauna ekstrūzija. Varat arī interaktīvi mērogot (RMB + vilkšana) un pagriezt (SHIFT + vilkšana) atlasītās sejas vai malas.
Viedā izspiešana 2. daļa
Viedā izspiešana 3DCoat 2. daļā : izspiešanas rīki ir modificēti pēc lietotāju pieprasījuma. Izmantojot jaunu atlasi, izspiešana notiek automātiski, kad kustība sākas. Iespēja strādāt kā līdz šim atstāta Smart Extrude.
Viedā izspiešana 3. daļa
Spline rīks: izspiediet atlasītās skaldnes gar loku. Transformēšanas Gizmo var rediģēt loka leņķi un asi. Varat rediģēt segmentu skaitu un mēroga faktoru. Spline režīmā varat vilkt punktus LMB, lai pārvietotos 3D telpā, un izmantot peles ritināšanas ritenīti (vai līdzvērtīgu Wacom planšetdatorā), lai interaktīvi mērogotu malas cilpas ģeometriju, kas ieskauj punktu, virs kura atrodas kursors.
Katrs splaina punkts apzīmē jaunu ekstrūziju. Nospiežot taustiņu ENTER vai pogu NEW EXTRUDE panelī Rīka opcijas, tiek izveidota jauna ekstrūzija/punkts.
Veicot dubultklikšķi gar splainu, tiek izveidots starpmalas cilpas izspiešanas/splaina punkts, savukārt, veicot dubultklikšķi uz punkta, tiek noņemts malas cilpas izspiešanas/splaina punkts.
Brīva kustība: atlasīto virsmu/malu/virsotņu pārvietošana. Izmantojot peli vai Gizmo. Ja nekas nav atlasīts, viss tīkls tiks pārvietots. Iepriekš izvēlētu grupu vai punktu var pārvietot ar peles kursoru, nospiežot kreiso pogu. Opcijai [Auto pick] jābūt aktivizētai.
Virsmas slaucīšana: tīkla ģenerēšana, pārvietojot profilu pa atlasīto līknes ceļvedi. Režģa soļu frekvenci 2 virzienos regulē U un V Spanse. Ir iespējams arī ievietot papildu malu gredzenus vēlamajā vietā ar dubultklikšķi pie biezas rozā vai zilas līknes.
Pievienots režīms: “Rediģējami savērpšanas diagrammas”. Iespēja kontrolēt rotāciju pa sliežu ceļa posmiem.
Surface Swept Tool : šajā režīmā mērogošana ir pieejama gar X/Y asīm.
Profils: tīkla ģenerēšana, pārvietojot profilu pa asi vai izvēlēto līknes ceļvedi. Režģa soļu frekvenci 2 virzienos regulē U un V Spanse.
Virsmas josla: svītru var izveidot, zīmējot viduslīniju. Sloksnes platums, ko varat rediģēt splaina punktu tuvumā, izmantojot peles ritenīti. Varat ievietot un dzēst splainu punktus, izmantojot DblClick. Nospiediet Esc, lai sāktu citu līkņu zīmēšanu.
2. virsmas nobīde: tīkla ģenerēšana, pārvietojot profilu pa divām atlasītajām līknes vadotnēm. Režģa soļu frekvenci 2 virzienos regulē U un V Spanse.
Sweep Surface N Geners: Sweep Surfaces tiks ģenerētas, pārvietojot N profilus pa divām līknes vadotnēm. Kad tiek parādīts dialoglodziņš Rīka opcijas, jums ir jāizvēlas otrais vadotnes un līknes profili. Tiks izveidots jaunais VoxTree vienums, un tajā tiks ievietots acs.
Atlasiet atbilstošo objektu programmā SculptTree, lai varētu mainīt tādus parametrus kā biezums, šķautņu daudzums un izlīdzināšana. Izdzēsiet atbilstošo SculptTree elementu, lai pārtrauktu līknes aizpildīšanu.
Apgriezienu virsma: Pagriešanas virsma tiks ģenerēta, apgriežot izvēlēto profilu ap izvēlēto līknes asi. Režģa soļu frekvenci 2 virzienos regulē U un V Spanse.
Virsma pa 2 skatiem: tīkls, kas ģenerēts, pārvietojot divus konusus pa līknes vadotni. Jūs varat rediģēt līkni. Z-Up koordinātu sistēmā “Surface by 2 Views” nav iespējota.
Bēniņu virsma: Bēniņu virsmas ir virsmas, ko rada vairākas līknes, kas veido vienmērīgu pieskārienu starp atlasītajām līknēm. Tīkla ģenerēšana, pārvietojoties pa atlasīto līknes posmu. Režģa soļu frekvenci 2 virzienos regulē U un V Spanse.
Bēniņu virsmas piemērs no Fluffy
Virsmas ielāps: atlasītās līknes nosaka tīkla robežu un ģeometriju. Režģa soļu frekvenci regulē U Spanse.
Slīpums: izveidojiet slīpumu uz malām.
Kopiju masīvs: varat izveidot kopijas atlasītajām sejām vai pašreizējām Poly grupām. Lineārajiem un radiālajiem tipiem ir jānorāda kopiju skaits. Kopijām gar splainu norādiet soļu skaitu.
Režģis: režģis tiks ģenerēts no malām vai atlasītajām skaldnēm. Platumu var mainīt, izmantojot jutīgo apli. Pārvietojot kursoru horizontāli, mainās platums un vertikāli – dziļums.
Uz NURBS virsmu: zema polimēra sieta virsmu pārveidošana par NURBS virsmām, izmantojot Catmull-Clark algoritmu. Ar sekojošu export uz IGES failu. Ir iespējams arī sapludināt virsmas pirms export.
Izvēlieties divas Surface, lai apvienotu. Nospiediet Esc (vai peles vidējo pogu), lai sāktu jaunu atlasi.
IGES export pēc testa perioda būs nepieciešama īpaša licence, jo tā būtībā ir rūpnieciska funkcija.
https://www.youtube.com/embed/cneyBIgDVn4?feature=oembedTo Nurbs
Pievienojiet ģeometrijas rīku piemērus
Kniebiens
Asas malas: atzīmējiet malas kā asas. Normālie tiks sadalīti gar šīm malām.
Brush: Šis rīks darbojas līdzīgi kā mīkstā atlase. Virsotnes, kas atrodas vistuvāk otas kursora centram, pārvietojas vairāk nekā tās, kas atrodas ārējās malās. Izmantojiet taustiņu SHIFT, lai izlīdzinātu virsotņu atstarpes.
Saglabāt robežas izlīdzināšanas laikā: ja šī opcija ir iespējota, robežas tiks saglabātas, vienlaikus izlīdzinot sietu. Nospiediet SHIFT, lai izlīdzinātu.\ Izmantojot visas grupas: darbojas visās redzamajās grupās.\
Dzēst daudzstūrus: noklikšķiniet (atsevišķi) vai velciet kursoru gar daudzstūriem, lai tos izdzēstu. Turiet nospiestu taustiņu CTRL, lai dzēstu savienotās daudzstūru kopas.
Dzēst malas: dzēsiet malas, malu gredzenus vai malu cilpas. Turiet nospiestu taustiņu CTRL, lai ātri atlasītu un dzēstu visas malas cilpas.
Sakļaut: IZMANTOJIET LMB malā, lai to sakļautu. Izmantojiet CTRL+LMB, lai sakļautu malu gredzenus.
Sadalītie gredzeni: sadalīti malu gredzeni ar līniju.
Pārvietot: pielāgojiet virsotnes, malas un skaldnes.
Bīdāmās malas: izmantojiet LMB, lai bīdītu malas. CTRL+LMB bīdīs malu cilpas.
Pasākums: noklikšķiniet, lai pievienotu punktus. Izmantojiet SHIFT, lai izlīdzinātu līnijas horizontāli, vertikāli vai pa diagonāli. Nospiediet ESC, lai apturētu mēra vadotnes izveidi. Jauns klikšķis sāks jaunu ceļvedi. Noklikšķiniet uz līnijām un punktiem, lai sadalītu līnijas vai vilktu punktus. Mēru vadotnes var izmantot citos rīkos kā vizuālus marķierus vai fiksējošās vadotnes.
Rādīt atvērto malu: Red. zīmējuma atvērtā mala.
Veiciet dubultklikšķi, lai dzēstu punktu. Pārvietojiet tuvumā esošos punktus kopā, lai dzēstu uzņemto punktu. Izmantojiet taustiņu CTRL, lai izvairītos no pieķeršanās esošajiem punktiem vai līnijām, piemēram, ja jāsāk jauna līnija no esoša punkta vai līnijas.
UV
Pievienot kopas: izmantojiet LMB, lai atzīmētu kopu (UV salas) centru uz sejām. Noklikšķiniet uz kopas vēlreiz, lai to izdzēstu.
Atzīmēt šuves: atzīmējiet šuves UV kartē. CTRL+LMB noņem šuves atzīmi.
Malu cilpas: atzīmējiet visas malas cilpas UV kartē. Izmantojiet CTRL+LMB, lai noņemtu atzīmi.
UV ceļš: novietojiet ceļu pa īsāko ceļu (saskaņā ar noteiktiem kritērijiem) starp vairākiem punktiem. Noklikšķiniet, lai pievienotu punktus vai sadalītu līnijas, izmantojiet RMB vai veiciet dubultklikšķi, lai noņemtu punktus. Nospiediet ENTER, lai atzīmētu šuves, un CTRL ENTER, lai dzēstu šuves. Izmantojiet dažādus kritērijus, lai pielāgotu ceļa plūsmu.
Pievienojieties kopām: novietojiet šuvi starp kopām un noklikšķiniet, lai noņemtu visu šuvi un pievienotu kopas. Ja izceltās šuves ir sarkanas, iegūtajās kopsavilkuma salās ir krustojumi vai pārāk lielas kvadrātveida miskastes. Ja tas ir zaļš, kopsavilkuma salai nav krustojumu, un kvadrātveida miskaste nav lielāka par 1/2.
Komandas
Pārveidot: pārveido atlasītās sejas/virsotnes. Ja nekas nenotiek, tiks pārveidots viss atlasītais tīkls.
Piestipriniet: piestipriniet retopo sieta virsotnes uz virsmas. Tas palīdz, ja esat mainījis objekta stāvokli ainā un vēlaties atkārtoti fiksēt retopo sietu. Tiks ietekmētas tikai atlasītās virsotnes, ja atrodaties rīkā “Atlasīt” virsotņu režīmā.
Mērogs: mērogojiet atlasīto vai visu sietu. Katrs savienojošais klasteris tiks pārveidots atsevišķi.
Atpūsties: atslābiniet visu retopo sietu vai apakškopu. Ja atrodaties rīkā “Atlasīt” virsotņu režīmā, tiks ietekmētas tikai atlasītās virsotnes.
Import: Import retopo sietu.
Export: Export polimēru sietu.
Sadalīt apakšā .
Gluds (CC): sadaliet un izlīdziniet pašreizējo grupu ar Catmull-Clark apakšnodaļu.
Dzēst tīklu .
Simetrija: uzklājiet sietam simetriju.
Atbrīvojieties: iekļaujiet visas salas UV kartē.
Veikala izvēle .
Slodzes atlase .
Notīrīt atlasi .
Saglabāt kontūru: šī komanda ļauj saglabāt kontūru reālā mērogā kā EPS vai DXF turpmākai lāzergriešanai. Līniju garums atbilst ģeometriskajam garumam. Tas ir noderīgi, ja vēlaties izgriezt formas, izmantojot lāzera griezēju, un salīmēt detaļas kopā.
Atlasīts
Izvērst: paplašiniet atlasīto elementu apgabalu.
Līgums: noslēdziet izvēlēto elementu apgabalu.
Pārveidot: pārveido atlasītās sejas/virsotnes. Ja nekas nav atlasīts, tiks pārveidots viss tīkls.
Normāla izspiešana: izspiediet pa vidējo normālo virzienu. Atcerieties, ka jaunas virsotnes netiks fiksētas automātiski, taču tās tiks fiksētas turpmākajās darbībās, ja neizslēgsiet automātisko piesaisti.
Seju izspiešana: izspiediet sejas tā, lai katra seja, kad vien iespējams, tiktu pārvietota vienādā attālumā. Ņemiet vērā, ka dažos gadījumos precīzi paralēlu virsmu pārvietošana nav iespējama, bet 3DCoat cenšas pārvietot pēc iespējas precīzāk.
Izspiest virsotnes: izspiediet virsmas, lai katra virsotne tiktu pārvietota vienādā attālumā.
Ielauzties: ielauzties atlasītajās sejās.
Apvalks: izveidojiet atlasīto seju apvalku. Fluffy teica: Vispirms atlasiet sejas, kuras vēlaties “sacietēt”, pēc tam aktivizējiet Shell rīku…
pēc tam izmantojiet pogas Rīka opciju logā vai bultiņu Gizmo, lai iestatītu ekstrūzijas apjomu…
Bezmaksas izspiešana: izspiediet jebkurā virzienā. Atcerieties, ka jaunas virsotnes netiks fiksētas automātiski, taču tās tiks fiksētas turpmākajās darbībās, ja neizslēgsiet automātisko piesaisti.
Izgriezt malas: sagrieziet malas vienādos segmentos. Lietotājs iepriekš noteiks segmentu skaitu gar atlasīto(-ām) malu(ām).
Piestipriniet: piestipriniet retopo sieta virsotnes uz virsmas. Tas palīdz, ja esat mainījis objekta stāvokli ainā un vēlaties atkārtoti fiksēt retopo sietu. Tiks ietekmētas tikai atlasītās virsotnes, ja atrodaties rīkā “Atlasīt” virsotņu režīmā.
Mērogs: mērogojiet atlasīto vai visu sietu. Katrs savienojošais klasteris tiks pārveidots atsevišķi.
Atpūsties: atslābiniet visu retopo sietu vai apakškopu. Tiks ietekmētas tikai atlasītās virsotnes, ja atrodaties rīkā “Atlasīt” virsotņu režīmā.
Pagriezt CW: pagrieziet atlasītās malas pulksteņrādītāja virzienā.
Pagriezt CCW: pagrieziet atlasītās malas pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
Izspiest: izspiest atlasītās malas.
Sadalīt: atlasiet vairākas malas un pēc tam noklikšķiniet uz Sadalīt. Pārvietojiet peli pāri malām, lai norādītu sadalīšanas pozīciju, pēc tam noklikšķiniet, lai sadalītu. Varat aktivizēt šo rīku un sadalīt atlasītās malas, izmantojot INSERT taustiņu.
Sakļaut: izmantojiet BKSP, lai sakļautu atlasītās malas.
Dzēst: izmantojiet taustiņu DELETE, lai izdzēstu atlasītās malas.
Malas cilpa: nospiediet L, lai atlasītu malas cilpu. Atlasiet divas malas vienā malas cilpā, lai ierobežotu efektu.
Malas gredzens: nospiediet R, lai atlasītu malas gredzenu. Atlasiet divas malas vienā malas gredzenā, lai ierobežotu efektu.
Sel.Sharp: atlasiet asas malas.
Sadalīt malu: sadaliet atlasītās malas.
Tilts: atlasot divas malas, varat izveidot seju.
Iestatīt šuves: atzīmējiet atlasītās malas kā šuves ( UV priekšskatījuma logā).
Dzēst UV šuves: dzēsiet šuves pār atlasītajām malām ( UV priekšskatījuma logā).
Atzīmēt kā asus: atzīmējiet atlasītās malas kā asas. Normālie tiks sadalīti gar šīm malām.
Clear Sharp: skaidras, asas malas. Normālie netiks dalīti.
Veikala izvēle: Veikala izvēle.
Slodzes izvēle: LoadSelection.
Notīrīt atlasi: notīrīt atlasi.
Līdzināt virsotnes: izlīdzināt virsotnes pēc plaknes. Var redzēt virsotņu kustības virzienu. Ja atlasīts Sejas, līdzināšana var notikt pēc apļa vai sfēras.
Viss tīkls
Import: Import retopo sietu.
Export: Export retopo sietu.
Sadalīt: sadalīt polisietu.
Gluds (CC): sadaliet un izlīdziniet pašreizējo grupu ar Catmull-Clark apakšnodaļu.
Smooth Selection CC: sadaliet un izlīdziniet atlasītās sejas, izmantojot Catmull-Clark algoritmu.
Dzēst tīklu: dzēst polimēru tīklu.
Simetrija: uzklājiet sietam simetriju.
Attīt: iekļaujiet visas salas UV kartē.
Pamācības
Retopo Edge rīki un atlases padomi
Retopo istabas 7. punkts: Manuālie Retopo rīki : šajā videoklipā ir apskatīti daži manuālās retopoloģijas rīki 3D Coat, piemēram, PIEVIENOŠANAS/SALĀDĪŠANAS rīks, POINTS & FACES rīks un QUADS rīks.
Padomi
Īss padoms: RFill kā tilta rīka izmantošana : šajā video ir parādīts