Vokseļi veido virtuālu režģi 3D telpā, un acs pēc tam aizņem šī režģa sadaļas, veidojot savu formu. Vārds vokselis ir radies, apvienojot terminu pikselis ar skaļumu. Zemas izšķirtspējas vokseļi ir izplatīts mākslas stils videospēlēs, piemēram, Minecraft vai Roblox.
Lai gan vokseļi ir balstīti uz kubiem, režģu augstā izšķirtspēja nozīmē, ka joprojām ir iespējamas gludas līknes. Līdzīgi kā daudzstūra acis ir plakanas plaknes, kas var veidot gludas līknes, ja tām ir daudz daudzstūru un izmantojot izlīdzināšanas grupas.
Tā kā 3D Coat tīklā tiek izmantoti vokseļi, jums nav jāsadala daudzstūri, kas var nodrošināt labāku veiktspēju dažos datora iestatījumos. Otrs ieguvums ir tas, ka jūsu 3D objekts ir ciets un nav tikai apvalks kā daudzstūra tīkls. Tas māksliniekam atvieglo dažas skulptūras un deformācijas metodes gan skaitļošanas, gan radošuma ziņā.
Voxel vidē ir abas iespējas, sākot ar “tukšu” vietu vai sākot ar sava veida skaļumu.
Viss, ko pievienojat vai atņemat, tiek darīts tā, kā jūs varētu sagaidīt, strādājot ar reāliem materiāliem, piemēram, mālu, vasku, koku vai akmeni.
Vēl neparastāki ir tie rīki un funkcijas, kas rada vai atņem no objekta lielāku apjomu, tos lietojot, piemēram, rīks Pārvietot vai Palielināt.
Precīzas organiskas un mehāniskas formas var izveidot ar splainiem un izliekumiem.
Augšējā attēlā ir parādītas svarīgās vizuālās un tehniskās atšķirības starp virsmas un voxel sculpting.
Bet, protams, jums jāzina daži šīs tehnoloģijas ierobežojumi; vokseļu attēlojumā virsma nedrīkst būt pārāk plāna. Ja vēlaties padarīt to pārāk plānu virsmu, jums vajadzētu palielināt ainas izšķirtspēju vai izmantot “Virsmas režīmu”.
To var izdarīt, noklikšķinot uz ikonas V blakus konkrētajam slānim, kura virsmu vēlaties apstrādāt, un tas mainīsies uz [S]. Apzīmē šo “virsmas režīmu”.
Kas tad vispār ir šie vokseļi?
Matemātiski vokseļi ir skaitliskās vērtības [0..1], kas ievietotas kubiskā režģī. Objekta virsma atrodas vietā, kur vērtība ir vienāda ar 0,5
Vienkārši sakot: vokseļi ir punkti 3D telpā, kas satur informāciju par skaļumu un krāsu.
Šī unikālā vokseļu veidošanas metode ir līdzīga tradicionālajai māla veidošanai. Ja jums ir nepieciešams veidot ausi, vienkārši sāciet veidot ausi. Tas pats attiecas uz rokām, kājām vai jebko citu. Ja jums tas ir nepieciešams, veidojiet to.
Kas ir vokseļi?
Īsumā vokseļi ir pikseļu 3D versija. Pikseli attēlo kvadrāts ar vienādu augstumu un platumu un noteiktu izmēru.
Ņemot vērā jebkuru divdimensiju apgabalu, šajā apgabalā var būt tikai noteikts pikseļu skaits.
Voxel ir jauns vārds, kas apzīmē “volumetrisko pikseļu”, jo tam ir dziļums, kā arī augstums un platums.
Tāpat kā pikseļiem, arī vokseļiem ir vienāds platums un augstums, taču tiem ir arī izmēri gar parasti “z” asi, kas ir tāds pats kā attālums no tā augstuma un platuma. Būtībā voksels ir kubs, kas peld neredzamā masā. vokseļi, kas aizņem bezgalīgu vietas apjomu.
Katram konkrētam trīsdimensiju apjomam šajā vietā var būt tikai noteikts skaits vokseļu.
Melnbaltās krāsošanas programmā “krāsojums” tiek uzklāts noteiktam laukumam, piešķirot jebkuram skaitam neredzamiem pikseļiem, kas aizņem šo apgabalu, melnu vai baltu vērtību (pikselis ir “ieslēgts” vai “izslēgts”), tādējādi padarot šķiet, ka dažas vietas ir “tukšas”, bet citas ir nokrāsotas kā melna krāsa uz balta papīra.
Vokseļu programmā krāsots “tilpums” tiek piemērots “tukšai” vietai, piešķirot jebkuram skaitam neredzamu vokseļu kubu vērtību “ieslēgts” vai “izslēgts”, kas rada 3-dimensiju formas iespaidu, kas peld “tukšā” vietā. telpa. Daži kubi ir “ieslēgti”, bet citi ir “izslēgti” (daži apzīmē aizņemtu vietu, bet daži – “tukšu” vietu).
Papildu vokseļu priekšrocība 3D-Coat ir to spēja piešķirt krāsu un “materiālu” vai “ēnotāju” (radot papildu ilūziju par kādu reālu vai citu “pasaulīgu” vielu).
Lietotājam šī pieredze simulē darbu ar cietu vai daļēji cietu materiālu (piemēram, mālu vai kausētu vasku), izmantojot funkcijas, kas atdarina reālus tēlniecības rīkus.
Gandrīz katra otrā 3D veidošanas programma ir balstīta uz daudzstūriem, kas nozīmē, ka tās darbojas tikai ar 3D objektu virsmu; viņi manipulē ar “ādu”, kurai nav biezuma. Bet vokseļu veidošanas programmas darbojas ar 3D objektu tilpumu, manipulējot ar sava veida kubisko masīvu vai “cieto masu”.
Šī pieeja ļauj veidot attēlus bez jebkādiem topoloģiskiem ierobežojumiem: tā ļauj izveidot sarežģītus objektus no “neko” un bezgalīgi pievienot un atņemt tilpuma “masu”, kā arī viegli caurdurt objektos. Šī pieeja sniedz jums pilnīgu brīvību 3D tēlniecībā.
Izmantojot vokseļus, jūs varat strādāt kā vecmodīgs, reālās pasaules tēlnieks, kura pamatā ir māls. Tāds, kuram nekad nav jādomā par drūmām tehniskām lietām, piemēram, daudzstūriem un topoloģiju, un kurš tāpēc var vienkārši brīvi un viegli izpausties.
Ja jums ir jāizveido auss, roka vai kāja, vienkārši sāciet likt kopā digitālo mālu gabalus!
Lai cik fantastiski būtu vokseļi, jums vajadzētu saprast arī dažus šīs tehnoloģijas ierobežojumus. Piemēram, objekti nevar būt īpaši plāni vokseļa formā. Ja vēlaties izveidot ļoti plānu virsmu, piemēram, audumu, jums ir jāpalielina vokseļa objekta izšķirtspēja, lai izvairītos no 3D “jaggies” parādīšanās.
Ērtāks veids, kā strādāt ar ļoti plāniem slāņiem, ir vokseļiem izmantot “virsmas režīmu”. To var izdarīt, noklikšķinot uz Cube ikonas blakus Voxel slānim, ar kuru vēlaties strādāt. Ikona [S] norāda, ka esat pārgājis virsmas režīmā
Kad esat pabeidzis savu skulptūru programmā 3DCoat, varat to tieši export 3D drukāšanai, izmantojot viņu vedni. Tas padara 3DCoat par lielisku izvēli topošajiem 3D printeriem.
Tā kā vokseļi veido stabilu modeli, kas ir līdzīgs CAD programmatūras modelim, to ir daudz vieglāk pārveidot 3D printeriem saprotamā formātā. Tā ir noderīga funkcija, ja vēlaties izdrukāt nelielus skulptūru modeļus.