3DCoat ir ļoti intuitīvs un visaptverošs vadīklu un tastatūras īsinājumtaustiņu komplekts, lai palīdzētu jums rīkoties ar darbvietu un 3D ainām.
Mēs esam mēģinājuši integrēt visizplatītākās navigācijas konvencijas, kas tiek izmantotas visizplatītākajās 3D lietojumprogrammās, un radījām veidus, kā tās pielāgot gandrīz jebkam.
Skata loga navigācija un karsto taustiņu piešķiršana
* Kameras vadīklas un skata loga navigācija : Anton Tenitsky.
Kameras kustības
Visām telpām ir kopīgas standarta metodes jūsu ainas un atsevišķu modeļu attēlošanai 3D skata portā. Ja 3D skata logā turat nospiestu taustiņu ALT/OPTION un pēc tam velciet LMB, kamera griežas ap ainu. Turot nospiestu taustiņu SHIFT, kamera pārslēgsies uz nākamo lodziņa līmeni.
Ja turat nospiestu taustiņu ALT/OPTION, noklikšķiniet un turiet uz tā un pēc tam velciet RMB, skats tiek palielināts vai samazināts atkarībā no kustības virziena. Tajā pašā laikā, turot nospiestu pogu ALT/OPTION un velkot MBB, tiek parādīti skata režīmi. Tā kā gandrīz visas ievades ierīces izmanto “peles” navigāciju kā pamatu lietojuma noteikšanai:
- Ja neieslēdzat nevienu no “E” paneļa rīka režīmiem, velkot tukšā vietā skatvietā, turot nospiestu peles kreiso pogu, kamera (jūsu skats) tiks pagriezta ap ainu.
- Kad tiek izmantoti “E” paneļa rīki (vai daži specifiski Voxel rīki), pievienojiet taustiņu Alt/Option modifikatoru, lai iegūtu tādu pašu efektu. Kopumā skata logā velkot pa kreisi, jūsu skats NEGROZĒ; Tas tiks novērsts, izmantojot taustiņu Alt/Option modifikatoru.
- Turot nospiestu taustiņu “Shift”, skats tiks fiksēts ar regulāriem rotācijas intervāliem.
- Velkot tukšu vietu skata logā, turot nospiestu peles labo pogu, skats tiks tuvināts vai tālināts atkarībā no kustības virziena.
- Velkot tukšā vietā skata logā, turot nospiestu peles vidējo pogu vai ritināšanas pogu, skats tiks panoramēts.
Kameras iestatījumi (nolaižamā izvēlne)
Noklikšķinot uz nolaižamās bultiņas “Kamera” saskarnes augšējā labajā stūrī, tiks parādītas dažas kameras opcijas, kā arī priekšiestatījumu izmantošana vai navigācijas pielāgošana pašā 3D Coat . Varat arī izveidot īsceļus kameras pozīcijai/rotācijai vēlākai lietošanai. Šie kameras īsceļi saglabā arī visu veidu 2D režģa, zīmoga vai veidnes pozīcijas/rotācijas/mērogošanas iestatījumus, padarot rīkus ērti lietojamus un atkārtoti izmantojot ar atkārtojamiem rezultātiem, kad nepieciešams.
Varat iestatīt kameras rotācijas navigācijas pagrieziena punktu, nospiežot “F”.
- Pielāgota navigācija: izvēlieties kādu no navigācijas stiliem: 3DCoat, 3DCoat bultiņas, Maya vai Zbrush stils.
Pēc noklusējuma ir iestatīts stils 3DCoat . Izmantojot 3DCoat navigācijas stilu, jūs varat pagriezt savu ainu, pārvietojot peli, nospiežot LMB uz tukšā laukuma. Tādā pašā veidā varat tuvināt ainu, izmantojot RMB, un panoramēt ar MMB. Ja nevēlaties pārvietot kursoru malā, vienmēr varat izmantot ALT+LMB, RMB vai MMB, lai pārvietotos pa ainu.
- Pielāgot navigāciju: atver paneli, kas ļauj pilnībā pielāgot visas navigācijas komandas. Varat pielāgot navigāciju atbilstoši savām vēlmēm.
—
Ir arī opciju kopums fona pielāgošanai. Šīs iespējas lielākoties ir pašsaprotamas. Tomēr tie, kas nav, ir sīkāk aprakstīti tālāk:
Fons: opciju kopa, kas ļauj iestatīt dažādus skatu fonus kā vizuālas atsauces. Skatloga fons aizpilda 3D skata loga fonu (un izstiepjas, lai aizpildītu, ja nepieciešams). Atlasiet Lietot fona attēlu un sākuma dialoglodziņā izvēlieties savu attēlu. Noklusējuma attēls ir zvaigžņu lauks. Atsauces attēlus var izmantot katrai skata asij, X, Y un Z. Varat rediģēt attēla izvietojumu katrai attēla plaknei uz katras ass, izmantojot logrīku Transformation. Varat rediģēt pozīciju, mērogošanu, rotāciju un skatīt necaurredzamību.
Kameras uzņemšana:
Navigācijas panelis ir atjaunināts, jauna darbība. Jauni kameras uzņemšanas režīmi:
Rakurspunkti
Ir vairākas iespējas, lai iestatītu sižeta rotācijas pagrieziena punktu. Izvēlieties sev vispiemērotāko. Varat norādīt kameras rotācijas navigācijas pagrieziena punktu (pasaules centrs, izvēles punkts utt.).
- Rotate Around…: šīs komandas iestata skata kameras pagrieziena punktu.
Saglabājiet kameras pozīcijas
Citas iespējas ļauj izdzēst un pārslēgt šīs saglabātās kameras pozīcijas.
- Pievienot kameras saīsni: tiks saglabāta informācija par kameras pozīciju un pašreizējo materiāla izvietojumu. To var izmantot kadru secības renderēšanai.
- Dzēst kameras saīsni: dzēsiet pēdējo izmantoto vai pievienoto saīsni.
- Pārslēgties uz iepriekšējo saīsni: pārslēdzieties uz iepriekšējo kameras un materiāla saīsni.
- Pārslēgties uz nākamo saīsni: pārslēdzieties uz nākamo kameras un materiāla saīsni.
Navigācijas panelis
Navigācijas panelis atrodas skata loga augšējā labajā stūrī. Šis panelis nodrošina piekļuvi skata loga navigācijas funkcijām, visiem kameras iestatījumiem un fokusa funkcijām, kā arī skata loga apgaismojuma pozicionēšanas un intensitātes iestatījumiem.
No kreisās uz labo pusi šīs ir katras ikonas funkcijas:
- Pielāgojiet apgaismojuma kontrastu: labāk ir palielināt kontrastu ērtai skulptūru veidošanai.
Veiciet dubultklikšķi, lai pārslēgtos starp diviem režīmiem:
- Kontrasts ir maksimāls, vide bloķēta. Tas ir labs skulptūru veidošanai.
- Kontrasts ir minimāls; vide ir atslēgta. Tas ir piemērots renderēšanai, krāsošanai un vizuālai rezultāta novērtēšanai.
- Pielāgojiet gaismas intensitāti: turot LMB nospiestu virs šīs vadīklas un pārvietojot peli, pielāgojiet primāro gaismas intensitāti.
Ir vairāki padomi, kā uzlabot tēlniecības pieredzi.
Augšējā labajā stūrī ir kontrasta ikona. Izmantojiet to, lai palielinātu apgaismojuma kontrastu. Fiziski pareizais attēls atbilst kontrastam 0, bet lielāks kontrasts ir ērtāks tēlniecībai.
– Izmantojiet Kamera → Fons → Bloķēt vidi, lai bloķētu panorāmu. Tas padara skulptūras detaļas daudz labāk redzamas.
– Kad vien iespējams, izmantojiet PBR ēnotājus un pielāgojiet dobumu, lai detaļas būtu labi redzamas. Varat izmantot MatCap ēnotājus, taču mēs tos neiesakām, jo tikai PBR ēnotāji garantē precīzu cepšanu un labu krāsu krāsošanu.
– Tā vietā, lai manuāli palielinātu kontrastu un pārslēgtu panorāmas bloķēšanu, varat veikt dubultklikšķi uz kontrasta ikonas.
Izmantojiet Skats→Pelēktoņu panorāma, lai skatītu krāsas pār modeli “KĀDS IR” bez krāsu gaismām.
- Pielāgojiet gaismas leņķi: pielāgojiet gaismas leņķi, turot LMB nospiestu virs šīs vadīklas un pārvietojot peli.
- Aizmiglot vidi: velciet, lai aizmiglotu/asinātu vides faktūru skata loga fonā.
- Kursorbumbas pagriešana : pārslēdzieties starp diviem griešanās režīmiem – rotāciju ap vertikālo asi vai brīvo rotāciju.
- Pagriezt kameru: turot LMB un pārvietojot peli. Lai pagrieztu kameru bez šīs vadīklas, izmantojiet ALT+LMB (vai LMB nospiestu tukšā vietā). Velciet ar peles kreiso pogu, lai pielāgotu lietotāja skatu, pagriežot galveno kameru ap fokusēto objektu.
- Pārvietot kameru: turot nospiestu Alt+LMB un pārvietojot peli. Velkot ar peles kreiso pogu, velciet lietotāja skatu, pārvietojot galveno kameru pa labi, pa kreisi, uz augšu un uz leju.
- Tālummaiņas kamera: turot LMB un pārvietojot peli. Lai mērogotu sižetu bez šīs vadīklas, izmantojiet ALT+RMB (vai RMB nospiestu tukšā vietā). Velkot peles kreiso pogu pa labi vai pa kreisi, lai pārvietotu galveno kameru tuvāk vai tālāk no fokusētā objekta.
- Mainiet skata lauku: RMB, lai atiestatītu to uz noklusējuma vērtību.
- Skata ierāmēšana: novietojiet ainu vai pašreizējo objektu (Sculpt room) skata loga centrā un mērogojiet to, lai tas ietilptu ap visiem redzamajiem objektiem.
- Fokusēšana uz otu: fokusējiet kameru uz virsmu zem otas. Birstes rādiuss noteiks attālumu līdz virsmai.
- Atiestatīt kameru noklusējuma pozīcijā: pārslēdzieties uz noklusējuma iestatījumu.
- Pārslēgt perspektīvu/ortogrāfisko projekciju: varat izvēlēties starp perspektīvu un ortogrāfisko skatu.
- Režģis: Rādīt 3D režģi.
- Novietojiet kursoru uz 3D režģa projekciju uz ekrāna : ja ir redzami vairāki režģi, tiks izvēlēts visvairāk pagrieztais pret ekrānu. Ieteicams to izmantot ortogonālajā projekcijā. Gizmos un primitīvu pozīcijas un izmēri tiks fiksēti atsevišķās pozīcijās telpā.
- Pārslēdzieties uz ortogrāfisko skatu un piesitiet: uz tuvāko precīzo skatu atbilstoši iestatījumiem “Kamera > Kameras uzņemšana”.
- Rādīt/slēpt asi
- Pārslēgt pilnekrāna režīmu
- Vides karte : vides kartes faktūra, ko izmanto, lai apgaismotu ainu. Noklikšķiniet uz pogas, lai atvērtu mini uznirstošo logu un izvēlētos citu vides karti.
- Rādīt/slēpt atsauces attēlus Šis video parāda atsauces attēlu izmantošanu. Vai nu kā attēla plaknes skata logā, vai attēlu atlasītāja izmantošana kā statisks atsauces attēls lietotāja interfeisā.
- Skatu punkta projektors : varat projicēt jebkuru tekstūru visā ainā, līdzīgi kā projektors. Tas ir tikai atsaucei, tas neietekmē krāsas vai materiāla īpašības.
- Projektoru var lietot, izmantojot aizmugures seju izgriešanu + izbalēšanu (pēc izvēles).
Vides kartes padoms (autors Psmith): vienīgais, kas ir pieņemams 3DCoat panorāmas attēliem (izmantojot “+” nolaižamās izvēlnes “Vides karte” apakšā), ir sfēriski panorāmas attēli .exr formātā.
Darbības, lai pievienotu savas HDR sfēriskās panorāmas vides kartes 3DCoat (veidošanai un renderēšanai), ir šādas:
- 1) Iegūstiet sfērisku panorāmas attēlu (tiešsaistē vai citur) HDRI attēla formātos: (.exr, .hdr)
- 2) Kad 3DCoat ir atvērts un darbojas (piemēram, strādājot Sculpt Room), noklikšķiniet uz ikonas, kas atrodas tieši pa kreisi no kameras ikonas skata loga augšējā labajā stūrī.
- 3) Noklikšķiniet uz “+” sīktēlu kolonnas apakšā un atlasiet savu sfērisko panorāmas attēlu, kas ir .exr vai .hdr formātā, un gaidiet, līdz 3D-Coat to ielādēs. Sakiet “OK” uznirstošajā 3D-Coat dialoglodziņā.
- 4) Pielāgojiet tagad skata logā redzamā attēla ekspozīciju un kontrastu, izmantojot ikonas no vadīklu rindas skata loga augšējā labajā stūrī.
Navigācija, izmantojot pildspalvas planšetdatoru
Navigācija 3D skata logā ir patiešām intuitīva un ērta, izmantojot irbuli; peles vadība un navigācija irbulei ir tāda pati kā iepriekš minētajai pelei.
- Pieskarieties un velciet ārpus modeļa (tukšā vietā), lai pagrieztu kameras skatu.
- Pieskarieties un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu peles labo pogu (tukšā vietā), lai panoramētu skatu.
- Virziet kursoru virs tukšas vietas, turot nospiestu peles labo pogu, un velciet, lai tuvinātu skatu.
Brush regulēšana ir vienlīdz intuitīva:
- Virziet kursoru virs modeļa un velciet pa labi vai pa kreisi, turot nospiestu RMB piešķirto pogu, lai mainītu Brush izmēru.
- Virziet kursoru virs modeļa un velciet uz augšu vai uz leju, turot nospiestu RMB, lai pielāgotu Brush dziļumu.
Fona attēli
Ir divi dažādi fonu veidi: tie, kas vienkārši aizpilda 3D skata loga fonu (un izstiepj, lai aizpildītu, ja nepieciešams), un tie, kas ir manuāli iestatīti izmantošanai kā atsauces attēlu veidošanai vai krāsošanai.
Skatloga fons: atlasiet Lietot fona attēlu un sākuma dialoglodziņā izvēlieties savu attēlu. Noklusējuma attēls ir zvaigžņu lauks.
Vai arī, ja vēlaties interfeisa fonam piešķirt attēlu, varat to piešķirt no sava cietā diska.
Atveriet augšējo izvēlni un atveriet Rediģēt → Preferences. Ritiniet uz leju, atrodiet opciju Fona veids un noklikšķiniet uz nolaižamās bultiņas, lai atlasītu opciju Lietot fona attēlu.
Pēc noklusējuma jūs redzēsit fonu, kas izskatās kā zvaigznes lauks. Protams, jūs varat izvēlēties savu failu, noklikšķinot uz faila pieprasītāja lauka.
Skatu porta atsauces attēli
Dažreiz jums būs jāizveido modelis, kam jāatbilst precīzām specifikācijām.
Šeit noder šāda veida atsauces attēlu ievietošana. Atsauces attēlus var novietot uz jebkuras X, Y vai Z ass. Varat pat piešķirt katrai asij atšķirīgu attēlu, lai jūs varētu redzēt savu mākslas darbu neatkarīgi no tā, no kuras ass jūs strādājat.
Noklikšķiniet uz bultiņas blakus kameras vadīklām, pēc tam atlasiet Fons → Izvēlēties atsauces attēlu.
Kad esat noklikšķinājis uz izvēlnes, cietajā diskā varēsit pārvietoties uz attēlu, ko izmantot gar Z asi. Atlasītais attēls parādīsies 3DCoat galvenajā logā. Tiks parādīta arī uznirstošā izvēlne ar pozicionēšanas un mērogošanas rīkiem.
Izmantojiet attēla rīkus vai uznirstošo izvēlni Atsauces attēli, lai mainītu attēla izmērus, pārvietotu to novietojumu vai parādītu un paslēptu attēlu.
Varat pat mainīt attēla necaurredzamību, lai būtu vieglāk koncentrēties uz modelēšanas uzdevumiem.
Apskatīsim, kā piešķirt attēlus jebkurai asij.
Izvēlēties atsauces attēlus : trīs apakšējās opcijas ļauj izvēlēties trīs atsevišķus attēlus — 1 katrai skata asij — X, Y un Z.
Rediģēt attēla izvietojumu: ja šī opcija ir atlasīta, katrai attēla plaknei uz katras ass tiek nodrošināts pārveidošanas logrīks un tam pievienotie dialoga iestatījumi, lai pielāgotu tā pozīciju, mērogošanu, pagriešanu un skata necaurredzamību.
Piezīmes par attēlu plakņu izmantošanu : šajā videoklipā ir pievienotas papildu piezīmes, kas jāņem vērā, izmantojot atsauces attēlu plaknes.
Atsauces attēlu izmantošana : šis video parāda atsauces attēlu izmantošanu. Vai nu kā attēla plaknes skata logā, vai attēlu atlasītāja izmantošana kā statisks atsauces attēls lietotāja interfeisā.
Atsauces un tapetes
Skatītāja fons aizpilda 3D skatītāja fonu. Atlasiet Lietot fona attēlu un atvērtajā dialoglodziņā atlasiet savu attēlu. Noklusējuma attēls ir zvaigznītes lauks. Atsauces attēlus var izmantot katrai skata asij X, Y un Z. Varat rediģēt attēla izvietojumu katrai attēla plaknei uz katras ass, izmantojot pārveidošanas logrīku. Varat rediģēt skata pozīciju, mērogošanu, pagriešanu un necaurredzamību.
* Skata loga ēnojums, fona maiņa, atskaites plaknes : Anton Tenitsky.
FAQ
Kad es ievilku atsauces attēlu programmā 3DCoat, man tika dotas dažas izvēlnes vadīklas, taču šķiet, ka nav iespējas tos atgūt. Tātad, kā pielāgot atsauces attēlus?
* Noklikšķiniet šeit, lai paslēptu krustveida gizmo.
Paldies, Nick-LF.
Kamera un pielāgota navigācija
Ortogrāfisko skatu karstie taustiņi ir priekšpuse, aizmugure, pa kreisi, pa labi, augšā un apakšā, kā arī skatīšanās pa normāliem .
NumPad 2 priekšā
NumPad 8 atpakaļ
Pa kreisi ciparu tastatūra 4
NumPad 6 pa labi
NumPad 7 Top
NumPad 1 apakšā
Ctrl+augšupvērstā bultiņa Pievienot kameras saīsni
Ctrl+lejupbultiņa Dzēst kameras saīsni
Ctrl+kreisā bultiņa Pārslēgties uz iepriekšējo saīsni
Ctrl+labā bultiņa Pārslēgties uz nākamo saīsni
Pielāgojiet savu 3DCoat pieredzi
Gandrīz jebkurai 3DCoat funkcijai vai rīkam varat piešķirt vienas un vairāku pogu saīsnes tieši lietotāja interfeisā. Vienkārši nospiediet taustiņu END, pārvietojot peli virs jebkura elementa, pēc tam nospiediet jūsu izvēlēto īsinājumtaustiņu.
Ja atklājat, ka izmantojat retas vai nekad specifiskas, neskaidras lietojumprogrammas funkcijas, izvēlnē Rediģēt atlasiet Pielāgot lietotāja interfeisu un atspējojiet visus vienumus, kurus vairs nevēlaties rādīt lietotāja interfeisā, lai izvairītos no nevēlamas jucekli.
Izmantojiet opciju Rediģēt/Preferences, lai pielāgotu krāsu shēmu un izskatu visam 3DCoat interfeisam.
Pamācības
Kā mainīt kameras tālummaiņas ātrumu : Jūs uzzināsiet, kā mainīt skata kameras ātrumu 3DCoat iekšpusē. Autors Kristofs Verners.
Īss padoms: kameru pagriešanas centri : šis ātrā padoma video parāda 2 kameru rotācijas centrus, par kuriem 3DCoat lietotājs vēlēsies zināt, jo tie ir visizdevīgākie noteiktos scenārijos.
Navigācijas pagriešanas pārslēgs un atsauces attēla ikona : šajā video ir parādīti jaunākie 3DCoat navigācijas joslas papildinājumi.
HDR vides kartes opcijas : šajā video ir aprakstītas vairākas jaunas iespējas priekšskatīšanai un HDR vides kartes izmantošanai ainā gan apgaismojumam, gan fonam.