Вокселі створюють віртуальну сітку в 3D-просторі, а потім сітка займає ділянки цієї сітки, щоб сформувати її форму. Слово воксель походить від об’єднання терміна «піксель» з об’ємом. Вокселі з низькою роздільною здатністю є поширеним художнім стилем у відеоіграх, наприклад, Minecraft або Roblox.
Незважаючи на те, що вокселі базуються на кубах, висока роздільна здатність сіток означає, що плавні криві все ще можливі. Подібно до того, як полігональні сітки є плоскими площинами, які можуть створювати плавні криві, маючи велику кількість полігонів і використовуючи групи згладжування.
Оскільки сітка в 3D Coat використовує вокселі, вам не потрібно ділити багатокутники, що може забезпечити кращу продуктивність на деяких налаштуваннях ПК. Ще одна перевага полягає в тому, що ваш 3D-об’єкт твердий, а не просто оболонка, як багатокутна сітка. Це полегшує деякі техніки ліплення та деформації, як з обчислювальної, так і з творчої точки зору, для художника.
Почати з «порожнього» простору або почати з якогось обсягу — обидва варіанти в середовищі Voxel .
Усе, що ви додаєте чи віднімаєте, виконується так, як ви очікуєте, маючи справу зі справжніми матеріалами, такими як глина, віск, дерево чи камінь.
Більш незвичайними є ті інструменти та функції, які створюють або зменшують обсяг об’єкта під час їх використання, як-от інструмент «Переміщення» або «Зростання».
За допомогою сплайнів і кривих можна створити точні органічні та механічні форми.
На зображенні вище показано важливі візуальні та технічні відмінності між поверхневою та voxel sculpting.
Але, звичайно, ви повинні знати деякі обмеження цієї технології; поверхня не може бути надто тонкою у воксельному представленні. Якщо ви хочете зробити поверхню занадто тонкою, вам слід збільшити роздільну здатність сцени або скористатися «Режимом поверхні».
Це можна зробити, клацнувши піктограму V поруч із конкретним шаром, поверхню якого ви хочете обробити, і вона зміниться на [S]. Представляє цей «режим поверхні».
Тож що це за вокселі?
З математичної точки зору вокселі — це числові значення [0..1], розміщені в кубічній сітці. Поверхня об’єкта знаходиться там, де значення дорівнює 0,5
Простіше кажучи: вокселі — це точки в 3D-просторі, які містять інформацію про об’єм і колір.
Цей унікальний метод ліплення вокселів схожий на традиційне ліплення з глини. Якщо вам потрібно виліпити вухо, просто почніть ліпити вухо. Те ж саме стосується рук, ніг чи будь-чого іншого. Якщо потрібно, то ліпіть.
Що таке вокселі?
Коротко кажучи, вокселі — це тривимірна версія пікселів. Піксель представлений квадратом однакової висоти та ширини та певного розміру.
Будь-яка двовимірна область може містити лише встановлену кількість пікселів.
Voxel — це нове слово, яке означає «об’ємний піксель», оскільки він має глибину, а також висоту та ширину.
Як і пікселі, вокселі мають однакову ширину та висоту, але також мають розмір уздовж типової осі «z», що дорівнює відстані для його висоти та ширини. По суті, воксель — це куб, який плаває в невидимій масі вокселів, які займають нескінченний об’єм простору.
Для будь-якого заданого тривимірного об’єму може існувати лише встановлена кількість вокселів, які займають цей простір.
У програмі чорно-білого малювання «фарба» наноситься на певну область, надаючи будь-якій кількості невидимих пікселів, що займають цю область, значення чорного або білого (піксель «увімкнено» або «вимкнено»), таким чином роблячи здається, що деякі області «порожні», а інші частини пофарбовані чорною фарбою на білому папері.
У воксельній програмі намальований «об’єм» застосовується до «порожнього» простору, надаючи будь-якій кількості невидимих воксельних кубів значення «ввімк.» або «вимк.», що створює враження тривимірної форми, що плаває в «порожньому» просторі. простір. Деякі кубики ввімкнено, а інші – вимкнено (деякі представляють зайнятий простір, а інші — «порожній» простір).
Додатковою перевагою вокселів у 3D-Coat є їх здатність призначати колір і «матеріал» або «шейдер» (що створює додаткову ілюзію реального світу чи іншої «світської» субстанції).
Для користувача цей досвід імітує роботу з твердим або напівтвердим матеріалом (наприклад, глиною або розплавленим воском) за допомогою функцій, які імітують інструменти для ліплення в реальному світі.
Майже кожна інша програма для 3D-скульптури базується на багатокутниках, що означає, що вони працюють лише з поверхнею 3D-об’єктів; вони маніпулюють «шкірою», яка не має товщини. Але програми скульптури на основі вокселів працюють з об’ємом 3D-об’єктів, маніпулюючи свого роду кубічним масивом або «суцільною масою».
Цей підхід дає змогу ліпити без будь-яких топологічних обмежень: він дозволяє створювати складні об’єкти з «нічого», нескінченно додавати та віднімати об’ємну «масу» та легко пробивати отвори в об’єктах. Цей підхід дає вам повну свободу в 3D-скульптурі.
З вокселями ви можете працювати як старомодний, справжній скульптор із глини. Той, кому ніколи не потрібно думати про нудні технічні речі, такі як багатокутники та топологія, і хто, отже, може вільно та легко висловлюватись.
Якщо вам потрібно виліпити вухо, руку чи ногу, просто почніть складати грудки цифрової глини!
Незважаючи на фантастичність вокселів, ви також повинні розуміти деякі обмеження цієї технології. Наприклад, об’єкти не можуть бути надзвичайно тонкими у воксельній формі. Якщо ви хочете створити дуже тонку поверхню, наприклад тканину, вам потрібно збільшити роздільну здатність воксельного об’єкта, щоб уникнути появи тривимірних «нерівностей».
Зручнішим способом роботи з дуже тонкими шарами є використання «Режиму поверхні» для вокселів. Це можна зробити, натиснувши піктограму куба поруч із Voxel шаром, над яким ви хочете працювати. Піктограма [S] означає, що ви перейшли в режим Surface
Коли ви закінчите свою скульптуру в 3DCoat, ви можете export її безпосередньо для 3D-друку за допомогою майстра. Це робить 3DCoat чудовим вибором для початківців 3D-принтерів.
Завдяки вокселям, які створюють суцільну модель, подібну до моделі в програмному забезпеченні САПР, її набагато легше конвертувати у формат, який сприймають 3D-принтери. Це корисна функція, якщо ви хочете роздрукувати маленькі моделі своїх скульптур.