A voxelek egy virtuális rácsot hoznak létre a 3D térben, és a háló elfoglalja ennek a rácsnak a szakaszait, hogy kialakítsa a formáját. A voxel szó a pixel és a hangerő kombinációjából származik. Az alacsony felbontású voxelek gyakori művészeti stílusok a videojátékokban, például a Minecraftban vagy a Robloxban.
Míg a voxelek kockákon alapulnak, a rácsok nagy felbontása azt jelenti, hogy sima görbék továbbra is lehetségesek. Hasonlóan ahhoz, ahogy a sokszögű hálók sík síkok, amelyek sok sokszöggel és simítócsoportok használatával sima görbéket tudnak készíteni.
Mivel a 3D Coat hálója voxeleket használ, nem kell felosztania a sokszögeket, ami jobb teljesítményt nyújthat bizonyos számítógépes beállításoknál. A másik előny az, hogy a 3D objektum szilárd, és nem csak egy héj, mint egy sokszögű háló. Ez megkönnyíti a művész számára néhány szobrászati és deformációs technikát, mind számítási, mind kreatív szempontból.
Az „üres” szóközzel vagy valamilyen kötettel kezdődő mindkét lehetőség a Voxel környezetben.
Minden, amit hozzáad vagy kivon, úgy történik, ahogyan azt valódi anyagokkal, például agyaggal, viasszal, fával vagy kővel kezelve elvárná.
Még különlegesebbek azok az eszközök és funkciók, amelyek használat közben nagyobb térfogatot hoznak létre vagy vonnak ki egy objektumból, mint például a Mozgatás vagy a Növekedés eszköz.
Pontos szerves és mechanikai formák hozhatók létre spline-ekkel és görbületekkel.
A fenti kép szemlélteti a felületi és a voxel sculpting közötti lényeges vizuális és technikai különbségeket.
De természetesen ismernie kell ennek a technológiának néhány korlátját; a felület nem lehet túl vékony a voxel ábrázolásban. Ha túl vékony felületet szeretne készíteni, növelje a jelenet felbontását, vagy használja a „Felületi módot”.
Ezt úgy teheti meg, hogy az adott réteg melletti V ikonra kattint, amelynek a felületét meg szeretné dolgozni, és ez [S]-re változik. Ezt a „Felületi módot” jelenti.
Szóval mik ezek a voxelek?
Matematikailag a voxelek számértékek [0..1], amelyek egy köbös rácsban vannak elhelyezve. Az objektum felülete ott található, ahol az érték 0,5
Egyszerűen fogalmazva: A voxelek olyan pontok a 3D térben, amelyek a hangerőre és a színekre vonatkozó információkat tartalmaznak.
A voxelek szobrászatának ez az egyedülálló módszere hasonlít a hagyományos agyagszobrászathoz. Ha fület kell faragnia, egyszerűen kezdje el a fül faragását. Ugyanez vonatkozik a karokra, lábakra vagy bármi másra. Ha szüksége van rá, faragja meg.
Mik azok a Voxelek?
A voxelek dióhéjban a pixelek 3D-s változatai. A pixelt egy négyzet képviseli, amelynek magassága és szélessége azonos – és meghatározott mérete van.
Tetszőleges kétdimenziós terület esetén ez a terület csak meghatározott számú képpontot tartalmazhat.
A Voxel egy új szó, amely a „volumetrikus pixel” rövidítése, mivel rendelkezik mélységgel, magassággal és szélességgel.
A pixelekhez hasonlóan a voxeleknek is azonos a szélessége és magassága – de méretük a tipikusan „z” tengely mentén is van – ami megegyezik a magasságuk és szélességük távolságával – lényegében a voxel egy kocka, amely egy láthatatlan tömegben lebeg. voxelek, amelyek végtelen mennyiségű helyet foglalnak el.
Egy adott háromdimenziós kötetnél csak meghatározott számú voxel foglalhatja el ezt a helyet.
Egy fekete-fehér festőprogramban a „festést” úgy hordják fel egy adott területre, hogy az adott területet elfoglaló tetszőleges számú láthatatlan pixelnek fekete vagy fehér értéket adnak (egy pixel „be” vagy „kikapcsolva” van) – így úgy tűnik, hogy egyes területek „üresek”, míg más részek fekete festékként vannak festve fehér papírra.
Egy voxelprogramban a festett „térfogat” az „üres” térre kerül úgy, hogy tetszőleges számú láthatatlan voxelkockának „be” vagy „ki” értéket ad, ami egy „üresben” lebegő 3-dimenziós alakzat benyomását kelti. hely. Egyes kockák „be” vannak kapcsolva, míg mások „kikapcsolva” (egyesek a foglalt helyet, mások pedig az „üres” területet jelölik).
A voxelek további előnye a 3D-Coat, hogy színt és „anyagot” vagy „árnyékolót” lehet hozzárendelni (valamilyen valós vagy más „világi” anyag további illúzióját keltve).
A felhasználó számára ez az élmény szilárd vagy félszilárd anyaggal (például agyaggal vagy olvadt viasszal) való munkát szimulál, olyan funkciók segítségével, amelyek utánozzák a valós szobrászati eszközöket.
Szinte minden második 3D-s szobrászat sokszög alapú, ami azt jelenti, hogy csak a 3D objektumok felületével dolgoznak; manipulálnak egy „bőrt”, amelynek nincs vastagsága. A voxel-alapú szobrászprogramok azonban a 3D objektumok térfogatával dolgoznak, egyfajta köbtömböt vagy „szilárd tömeget” manipulálva.
Ez a megközelítés lehetővé teszi, hogy bármilyen topológiai kötöttség nélkül faragjon: lehetővé teszi, hogy összetett objektumokat építsen fel a „semmiből”, és végtelenül adjon hozzá és vonjon ki térfogati „tömeget”, és könnyedén lyukassza ki az objektumokat. Ez a megközelítés teljes szabadságot biztosít a 3D-s szobrászat során.
A voxelekkel úgy dolgozhat, mint egy régimódi, valós, agyagalapú szobrász. Akinek soha nem kell olyan sivár technikai dolgokra gondolnia, mint a poligonok és a topológia, és ezért csak szabadon és könnyen kifejezheti magát.
Ha fület, kart vagy lábat kell faragnia, egyszerűen kezdje el a digitális agyag csomók összerakását!
Bármennyire is fantasztikusak a voxelek, meg kell értenie ennek a technológiának néhány korlátját is. Például az objektumok nem lehetnek rendkívül vékonyak voxel formában. Ha nagyon vékony felületet, például ruhát szeretne készíteni, növelnie kell a voxel objektum felbontását, hogy elkerülje a 3D-s „szaggatottság” megjelenését.
A nagyon vékony rétegekkel való munka kényelmesebb módja a „Felületi mód” használata a voxelekhez. Ezt úgy teheti meg, hogy rákattint a Kocka ikonra azon Voxel réteg mellett, amelyen dolgozni szeretne. Az [S] ikon jelzi, hogy Felszíni módba lépett
Ha elkészült a szoborral a 3DCoat, a varázslójuk segítségével közvetlenül export azt 3D nyomtatáshoz. Ez teszi a 3DCoat kiváló választássá a törekvő 3D nyomtatók számára.
Mivel a voxelek a CAD-szoftverhez hasonló szilárd modellt alkotnak, sokkal könnyebb átalakítani a 3D nyomtatók számára érthető formátumba. Hasznos funkció, ha szobrai kis modelljeit szeretné kinyomtatni.