Amikor a Voxel szobában tartózkodik, egy robusztus eszközkészlet áll rendelkezésére, amelyeket használhat szobrászathoz és különféle műveletek végrehajtásához.
A bal oldali eszközpanelen találhatók.
A Voxel Tool Panelhez bármikor hozzáférhet a „Szóköz” billentyű megnyomásával bárhol a képernyőn. Mint minden más panelt, ezt is dokkolhatja az Ön kényelme érdekében.
Bevezetés a 3D Coat 010-be – Szobrászterem – Vox Tools
Vox Clay : Lehetővé teszi, hogy gyorsan elegyítse a kiterjedt vonásokat a modell felületén. Egyidejűleg simítja a felületet, miután felvitte.
Növekedés: Növeli vagy csökkenti a kurzor alatti felületet. Az Brush alfák egyike sem befolyásolja a „növekedést”, csak az ecset mérete és intenzitása. Nyomja meg az „LMB” gombot, és mozgassa az egeret egy kibontott szakasz létrehozásához.
CTRL+RMB összehúzott szakasz létrehozásához. A felső panelen a „Növekedési teljesítmény” csúszka szabályozza a tágulás intenzitását, a „Thow power” csúszka pedig az összehúzódás intenzitását.
Építés: Az építőeszköz folyamatosan növeli a felületet, amikor mozgatja az ecsetet. Ez egy elavult kefe a 4.9-től, ezért lecserélhető egy másik, Voxel Brush Engine alapú kefére.
Airbrush: Airbrush eszköz a 4.9-es eszközkészletből.
Sima: Egy speciális eszköz a szobor szabálytalan területeinek kiegyenlítésére. Lásd még: Simítási beállítások.
Kitöltés: kitölti az üregeket vagy üregeket, amelyekre az ecsetet alkalmazza. Működése hasonló a „Smooth” eszközhöz, de pontosabb. Hasznos, ha az üregeket sekélyebbé teszi, de nem teljesen egy szintbe a felület többi részével. Néha nagyon nagy intenzitású beállításokra van szükség a területek kitöltéséhez.
Faragás: Lehetővé teszi magas csúcsok és mély bevágások gyors elhelyezését a modellen, de simítás nélkül.
Blob: Nagyon hasonlít a „2D Paint” eszközre, de kevesebb lehetőséggel.
Gömb: Ezzel az eszközzel gyorsan készíthet buborékokat, testeket, szemgolyókat stb. A gömb mérete az ecset méretétől függ. Függővé is teheti a ceruza nyomásától: kattintson a Gömbkihúzás csúszka melletti ikonra. A maximális méret az ecset maximális mérete lesz.
Létrehozhat külön gömböket és hosszú, „pilla alakú” hengereket, amelyek végeit a bal kattintással lekerekítik a szabad térben. Emiatt a szokásos, „gomb-alapú” nézetablak-navigációt az „Alt” billentyű lenyomva tartásával kell kísérni.
Hogyan válasszuk ki a mélységet az alakzat rajzolásakor. Hogyan szabályozhatod, hol jelenjen meg az alakzat a mélységben?
Az eszköz az “utolsó felvételi pont” által meghatározott síkra rajzol. Ez azt jelenti, hogy ha a kurzor a példában a tetején lévő voxelek fölé megy, akár a körvonal indításakor, akár a vonás befejezésekor, az eszköztől függően, akkor az adott mélységben fog rajzolni. A különböző síkok véletlenszerű rajzolásának elkerülése érdekében használja a 2d Paint eszközt az RMB által meghatározott síkkal. Így biztosan ugyanazon a síkon fog rajzolni, hacsak nem kattint az RMB-re. Ha 2d Paint-et használ, előfordulhat, hogy a piros sík előnézete nagyon bosszantó. Az eszközlehetőségek között csökkentheti a méretét, hogy ne zavarjon.
Kipróbálhat egy másik eszközt, amelynél van a “síkon” jelölőnégyzet, alapvetően ugyanúgy kell működnie bármely eszközzel, mivel úgy tűnik, hogy téglalap módot használ.
Sík: Ezzel az eszközzel mindent levágunk egy meghatározott sík előtt. Használja az RMB-t és a szerszámbeállításokat a sík igazításához. Ez az eszköz tiszteletben tartja a téglalap festést. A CTRL megfordítja a műveletet, és kitölti a sík mögötti lyukat.
2D-festés: Ez az eszköz a voxelvastagságot két tengelyre festi, amelyeket úgy határoz meg, hogy a jobb gombbal kattint bárhol a térben vagy egy objektum felületén. Először is figyelje meg, hogy ahogy elforgatja a nézetet és mozgatja az ecsetet, az a két tengely mentén mozog. Amikor megváltoztatja a nézetet, mindig új vonások jelennek meg a kamera felé. Válassza ki az Önnek tetsző Brush Alfát, és csak festse!
A felső eszköztáron is van egy fontos opció:
“Kétoldalú”. Ennek bejelölésével kétoldalas vonásokat festhet.
Sík: Ez az eszköz úgy működik, mint egy asztalos fa síkja. Elveszi a hangerőt a beállított pozíciótól és az ecset kurzor normál értékétől. Az ecset kurzor pozícióját és normál helyzetét úgy állíthatja be, hogy rákattint és lenyomva tartja az RMB-t, majd húzza végig a voxel objektum felületét. Öt mód áll rendelkezésre, amelyek segítségével meghatározhatja az ecset helyzetét:
- 1. Pont és előre irány kiválasztása: Ezzel a kurzort arra a helyre helyezi, ahol utoljára használta az RMB-t, és a kamera felé néz.
- 2. Csak pontot: Ezzel a kurzort arra a helyre helyezi, ahol utoljára használta az RMB-t. Iránya a paraméterek fülön található beállításokon alapul.
- 3. Pont és irány kiválasztása: Ez arra a helyre helyezi a kurzort, ahol utoljára használta az RMB-t, és az iránya az ecset által lefedett voxelek átlagos normálértékein alapul.
- 4. Válassza ki a pontot és az irányt (helyi): Ezzel a kurzort arra a helyre helyezi, ahol utoljára használta az RMB-t, és az iránya annak a voxelnek az egyetlen normálisán fog alapulni, amelyre az ecset középpontjában van.
- 5. Navigálás: Segítségével navigálhat a nézetablakban. Ez megtehető az ALT billentyű nyomva tartása közben is.
A 2D festék egy hasznos eszköz, amely kombinálható a Stamp Drag móddal, különböző alfákat használva. Használja, hogy díszítse szobrát.
Scrape : Ezt az eszközt nem befolyásolják a tollak, csak az ecset méretét és az intenzitást. Nagyon hasonlít a Flatten eszközhöz: lesimítja az ecset alatti felületet.
Csípés: Ez nagyon szép szoros éleket, üregeket és csúcsokat eredményez.
Elkenődés: Ez az eszköz az ecsettel együtt húzza a felület topológiáját. Kiválóan alkalmas arra, hogy ráncokat hozzon létre egy karakteren vagy ruhán.