V tejto časti budeme diskutovať o všetkom, čo súvisí s kartou Render v 3DCoat.
Po prvé, nestláčajte ESC na zrušenie vykresľovania, ak chcete obrázok stále použiť. Na konečný použiteľný obrázok MUSÍTE počkať, kým sa dokončí. Zrušenie vykresľovania to neurobí. Renderovaciemu jadru musí byť umožnené pokračovať vo svojej práci, kým nebude dokončená!
Všeobecné parametre
Vykresľovací modul: Vyberte, ktorý vykresľovací modul sa má použiť na vykresľovanie. V súčasnosti sú pripravené na použitie iba Internal render a Renderman (tento posledný musí byť nainštalovaný ako prvý). Ďalšie budú pridané v budúcom vývoji.
Render v reálnom čase: Rendering v reálnom čase vo výreze. Úplné vykresľovanie je možné a veľmi praktické v rámci 3DCoat, vďaka jeho rýchlemu internému vykresľovaniu. Vďaka tomu je praktické aktualizovať vykreslený pohľad, keď pohybujete fotoaparátom vo vzťahu k modelu alebo scéne, čo vám umožní interaktívne vidieť efekt viacerých farebných svetelných zdrojov, jemných tieňov a hĺbky ostrosti. Môžete ich tiež skombinovať s prekrytím vašej Retopo Mesh pre efektové alebo referenčné účely.
Odrazy priestoru na obrazovke a svetlá. Renderer teraz poskytuje oveľa realistickejšie výsledky. Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, povoľte beta nástroje a potom začiarknite príslušné políčka v miestnosti na vykreslenie.
Osvetlenie a odraz priestoru na obrazovke
Osvetlenie a odraz priestoru na obrazovke – 2. časť
nastavenie
Veľkosť vykreslenia: Veľkosť výstupného obrázka. Veľkosť výstupného obrázka je úmerná veľkosti výrezu.
Lúče na snímku: Nastavte maximálny počet sledovaných lúčov vykreslených na snímku animácie. Doba vykresľovania je priamo úmerná tejto hodnote. Vykreslenie vyšších čísel trvá dlhšie.
Render Frame Sequence/animation : Render sekvencia snímok rotujúca okolo objektu alebo pozdĺž sekvencie skratiek fotoaparátu.
Snímky na vykreslenie: Nastaví celkový počet vykreslených snímok na dokončenie okruhu vykresľovacích pozícií fotoaparátu.
Uložiť bezstratové obrázky: Uložte obrázky v bezstratovom formáte (TGA alebo BMP).
Neprepisovať súbory: Súbory sa počas vykresľovania sekvencie neprepíšu.
Render subsekvencia: Začiarknite túto možnosť, ak chcete vykresliť alebo znova vykresliť nie všetky snímky, ale iba niektoré. Ak je začiarknuté, musíte nastaviť vykreslenie prvej a poslednej snímky.
Proti smeru hodinových ručičiek: Obráťte smer predvolených polôh vykresľovania fotoaparátu.
Pohyb okolo skratiek: Pohybujte fotoaparátom po interpolovanej trajektórii, ktorá prechádza cez skratky fotoaparátu.
Animácia vykreslenia: Spustí vykreslenie sekvencie snímok medzi niekoľkými uloženými scénami.
Pohyb okolo skratiek: Pohybujte fotoaparátom po interpolovanej trajektórii, ktorá prechádza cez skratky fotoaparátu.
Closed Spline: Trajektória pohybu je uzavretá.
No Shadows: Zobrazte scénu bez tieňov.
Vyhladzovanie: Použite vyhladzovanie na ďalšie spresnenie vykresľovania.
Zobraziť sieť Retopo : Zobrazte sieť retopo v miestnosti vykresľovania.
Skryť vizuálne vodidlá: Skryť rovinu symetrie, 3D mriežku a os.
Uložiť alfa kanál: Vykreslí sa aj alfa kanál. Pre správne použitie tejto možnosti by ste mali zvoliť TGA ako výstup. Ak vykresľujete sekvenciu, automaticky sa vyberie TGA.
Veľkosť tieňovej mapy: Veľkosť obrázka tieňovej mapy, ktorá sa vykreslí pri vytváraní tieňov.
Vykresliť svetlá jednotlivo: Ak na vykreslenie scény pridáte viac svetiel, všetky prejdené svetlá sa vykreslia jednotlivo.
Render Passes: 3D umelci vykreslia to, čo je známe ako multi passy alebo render passy. Tento render rozdeľuje svetelné komponenty 3D prvku do jednotlivých súborov . Tieto súbory môžu obsahovať informácie, ako sú oddelené tiene alebo izolované odrazy objektov.
Render: Toto tlačidlo spustí rendering jednej snímky.
Zobraziť priečinok : Otvorte umiestnenie súboru vykreslenia.
Zobraziť priečinok sekvencie: Otvorte umiestnenie súborov sekvencie vykreslenia.
Upravte osvetlenie prostredia
Nastavenia, ktoré chcete upraviť, ak používate panorámu ako zdroj svetla prostredia. V opačnom prípade sa ako prostredie použijú rovnomerne rozložené biele svetlá.
Expozícia: Celkový jas vykresleného obrázka.
Environment Light: Pomocou tohto parametra môžete zmeniť typ osvetlenia. Nulová hodnota vám poskytne priame zosvetlenie, 100 – Hemitype zosvetlenie.
stupňa DOF . Hĺbka ostrosti. Táto možnosť vytvorí na obrázku efekt zaostrenia šošovky, pričom tento parameter nastavuje vzdialenosť od roviny DOF , kde objekty zostávajú zaostrené.
Poloha roviny DOF : Tento posúvač posúva červenú rovinu dopredu alebo dozadu z obrazovky, aby sa nastavil stred hĺbky ostrosti. Pomocou posúvača vyššie nastavte vzdialenosť od roviny (vpredu a vzadu), kde objekty zostávajú zaostrené.
Hustota hmly: množstvo hustoty hmly
Fog Power: Rovnováha hmly v popredí a pozadí.
Farba hmly: Rovnováha farby hmly.
Objemová hmla: množstvo hustoty objemovej hmly.
Hmlové tiene: hustota objemových tieňov.
Silueta: vykreslenie obrysu siete.
Svetlá silueta: Tento parameter vám umožní vidieť siluetu, ktorá je tvorená svetlom a tieňom.
Render Pass: Zobrazenie iba jedného samostatného rendrovacieho priechodu (napr. odrazy, hmla, podpovrchový rozptyl atď.) môže byť užitočné na jemné doladenie individuálnych vlastností scény alebo materiálov.
Extra svetlá
Rotation Angle: Uhol rotácie svetla okolo objektu v 3D zobrazení.
Svetlá výška: Výška svetla vzhľadom na horizont.
Rozptyl svetla: Pomocou tohto parametra môžete upraviť množstvo svetla, ktoré bude rozptýlené. Vyššie hodnoty vám poskytnú jemnejšie tiene a jemnejší lesk na lesklých objektoch.
Cieľ kamery: Osvetlí objekt z pozície kamery, vďaka čomu budú zatienené oblasti viditeľnejšie.
Nájsť slnko: Nasmerujte najjasnejšie miesto na panoráme.
Farba: Nastavte farbu zdroja svetla.
Intenzita: Nastavte jas vášho svetelného zdroja.
Odstrániť: Odstránenie aktuálneho svetla.
Pridať svetlo: Pridajte do svojej scény ďalšie svetelné zdroje – všetky je možné ovládať, ako je uvedené nižšie.
Odstrániť: Odstránenie aktuálneho svetla.
Upraviť uzly prostredia:
Upraviť uzly po efekte:
Interaktívne uzly: Predstavujeme nový editor uzlov. Pozrite si video o tejto VIP funkcii a zistite, ako to funguje v aplikácii Nodes Editor
Návody
Integrácia Renderman : Toto video poskytuje krátky prehľad integrácie Renderman v 3DCoat 4.8 (od zostavenia 4.8.04). V čase tejto nahrávky je to stále nedokončené, ale vysoko funkčné/použiteľné. Zostaňte naladení na aktualizácie sady nástrojov.
Možnosti mapy prostredia HDR : Toto video obsahuje niekoľko nových možností pre náhľad a využitie máp prostredia HDR v rámci scény na osvetlenie a pozadie.